Pereiti į pagrindinį turinį

Kitų nelaimės žvejų azarto nenumalšina

2014-12-30 14:30

Portalo kaunodiena.lt fotografas ant Kauno marių ledo šiandien rado pramogaujantį ne vieną drąsuolį. Keli žvejai tykojo laimikio, vienas vyras čiuožinėjo pačiūžomis.

Kauno marios

Antradienio vidurdienį Kauno mariose rastas vyro kūnas. Manoma, kad paskendo žvejys, kurio kūno svorio neišlaikė plonas ledas.

Vis dėlto portalo kaunodiena.lt fotografas ant Kauno marių ledo šiandien rado pramogaujantį ne vieną drąsuolį. Keli žvejai tykojo laimikio, vienas vyras čiuožinėjo pačiūžomis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį ant Kauno marių ties Darsūniškiu ledo storis siekė vos 3 cm. Ledas – su properšomis.

"Vieną žmogų išlaiko 7 cm storio ledas. Grupė žmonių saugiai jaustis galėtų ant 12 cm storio ledo", – sakė Dž. Vaitkevičienė.

Tai pirma tokia skaudi nelaimė Kauno apskrities vandens telkiniuose šią žiemą.

"Esame gavę pranešimų apie galimai įlūžusius žmones, jų buvo ieškota, bet pranešimai nepasitvirtindavo", – teigė Kauno ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Ugniagesiai primena, kad tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu.

Jei vis tik įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kur atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiektumėte šiltą vietą.

Jeigu pamatėte skęstantį žmogų, tuoj pat šaukite jam, kad skubate į pagalbą. Gelbėjant reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę drabužiai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3 – 4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

Ištraukus žmogų ant ledo, reikia su juo kuo toliau šliaužti nuo pavojingos vietos ir kaip galima greičiau skendusįjį pristatyti į šiltą vietą. Čia nukentėjusį ištrinti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais drabužiais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų