Kauno ugniagesiai gelbėtojai muša aliarmo būgnus: per devynias šių metų savaites (iki kovo 6 d.) mieste gaisruose jau žuvo tiek žmonių, kiek pernai per visus metus.
Iškalbingos nelaimės
Šiemet ugnis Kaune pasiglemžė jau šešis žmones. Tragedijų sąrašas pradėtas jau pirmąją metų dieną. Sausio 1-osios popietę kilus gaisrui Jonavos gatvėje, Neries pakrantėje, suręstoje pašiūrėje, žuvo ten besiglaudusi benamė.
Sausio 14-ąją per gaisrą oficialiai negyvenamame Žemaičių gatvės name žuvo nežinomi vyras ir moteris, kuriuos kažkada į šio namo rūsį buvo įsileidusi jau mirusi jo šeimininkė. Jos nelegalūs nuomininkai, anot kaimynų, šildydavosi, net kūrendami padangas.
Vasario 20-ąją mįslingas gaisras, kurio niekas nematė, pasiglemžė vieno P.Lukšio gatvės daugiabučio gyventoją. Realiausia versija, kad 82-ejų metų senolę pražudė į butą iš visų pakampių temptos šiukšlės, kaip spėjama, ir tapusios šio mįslingo gaisro priežastimi.
Kovo 4-ąją visiškai sudegusio „Romuvos“ sodininkų bendrijos, esančios Amaliuose, griuvėsiuose aptiktas nežinomos lyties žmogaus kūnas. Manoma, kad tai gali būti pusamžio kauniečio, kurį brolis buvo išvaręs iš namų, palaikai. Sudegusio namelio savininkas buvo leidęs jam ten apsistoti. Žuvusysis gyveno be vandens ir elektros, o šildydavosi savadarbe krosnele.
Kovo 6-ąją, kaip įtariama, elektros įrangos ar jos prietaisų gedimo sukeltame gaisre žuvo 75-erių metų vieno Partizanų gatvės namo savininkė.
To dar nebuvo
„Beveik visų šiemet įvykusių tragedijų priežastis – arba neatsargus elgesys, arba netvarkingas gyvenimo būdas“, – linkę reziumuoti sunerimę Kauno ugniagesiai gelbėtojai.
Nuo ateinančio ketvirtadienio jie ketina pradėti rengti Kaune bei Kauno rajone lig šiol neregėtus reidus, kurių metu bus tikrinamas gyvenamasis sektorius: daugiabučių namų laiptinės, rūsiai, balkonai, evakuaciniai išėjimai. Ketinama pasitelkti ir turimus keltuvus – kad šiuos objektus būtų galima įvertinti ir iš lauko pusės.
Anot Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencinės veiklos poskyrio vyresniosios specialistės Džiugintos Vaitkevičienės, bus sudarytos operatyvios patikrinimų grupės, į kurias bus įtraukti ir seniūnijų darbuotojai bei statinių naudojimo priežiūros specialistai. Jas organizuos visos šešios Kaune bei Kauno rajone (Garliavoje) įsikūrusios ugniagesių gelbėtojų komandos. Su pasikviestais talkininkais bus tikrinami problemiškiausi aptarnaujamos teritorijos adresai.
Gresia ne tik baudos
Ketinama įvertinti ne tik gyvenamosios paskirties pastatų būklę – ar jie atitinka esminius priešgaisrinės saugos reikalavimus bei, ar gaisro atveju žmonės galėtų saugiai išeiti iš pastato. Bus tikrinami ir nenaudojami, bet savininkus turintys pastatai.
Po padidinamuoju stiklu turėtų atsidurti ir senyvo amžiaus, daugiavaikių, socialiai remtinų bei asocialių asmenų gyvenamieji namai.
Jeigu nebus spėta aplankyti visų numatytų statinių kovo-balandžio mėnesiais, patikrinimai bus tęsiami toliau.
Ugniagesiai gelbėtojai perspėja, kad už priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimus gresia baudos. Tačiau dar didesne likimo bausme, kaip teigia negailestinga šiųmetė statistika, gali tapti prisišaukta nelaimė, o jos įkaitais – ir niekuo dėti kaimynai.
Naujausi komentarai