Pereiti į pagrindinį turinį

L. Stankūnaitė nebenori apsaugos, nors jos dukrą gali pagrobti

L. Stankūnaitė nebenori apsaugos, nors jos dukrą gali pagrobti
L. Stankūnaitė nebenori apsaugos, nors jos dukrą gali pagrobti / Artūro Morozovo nuotr.

Penktadienį internete išplatintas valstybės saugomos Laimutės Stankūnaitės pareiškimas, jog ji nepasitiki ją saugančiais Lietuvos Kriminalinės policijos biuro pareigūnais. Ji teigia norinti atsisakyti apsaugos, tačiau pareigūnai su tuo nesutinka.

L. Stankūnaitė bijo susidorojimo

„Facebook“ tinkle paskelbtame vaizdo įraše moteris teigia ne kartą ketinusi atsisakyti apsaugos, tačiau to padaryti jai esą nebuvo leista. Ji skundžiasi prastėjančia sveikata, suvaržytu gyvenimu ir kasdien ją lydinčia baime dėl galimo susidorojimo.

„Apsaugoje gyvename tiek aš, tiek ir mano dukra. Esame iškankintos ir išvargintos. Esame nukentėjusios ir netekusios savo artimųjų. Mano sveikata kiekvieną dieną vis blogėja. Labai stipriai pradėjo ūmėti alergija. Kiekvieną dieną jau tris mėnesius vaikštau užtinusiom akim. Kankina baisus skausmas. Skauda pilvą, širdį. Jaučiuosi labai blogai, kankina nemiga. Matau, kaip kenčia mano dukrelė. Jai skauda galvą, pilvą“, – vardijo moteris.

Ji skundėsi, kad dukra kankinasi dėl to, kad negali niekur eiti, bendrauti su savo artimaisiais.

„Esame labai stipriai apribotos. Gyvename nepelnytą gyvenimą, esame įkalintos, mūsų teisės ir interesai, manau, yra niekinami, mes esame nevertinamos“, – teigia L. Stankūnaitė.

Žiniasklaidoje ji užsiminė apie norus išvykti gyventi į užsienį, nes Lietuvoje ji neturės ramybės.

Įrašas nufilmuotas šių metų sausio 20 d., tačiau paskelbtas šiandien, praėjus beveik dviem mėnesiams.

„Yra žinių, kad Policijos departamento darbuotojai žinojo apie rengiamą mano sesers ir teisėjo Jono Furmanavičiaus nužudymą, tačiau nieko nepadarė, kad tam užkirstų kelią. Labai bijau dėl savo gyvybės ir gresiančio susidorojimo, todėl prašau pagalbos, padėkit mums“, – vaizdo įraše kalba valstybės saugoma liudytoja. Ji teigia, jog pati su seserimi yra informavusi Generalinę prokuratūrą apie jos buvusio sugyventinio Drąsiaus Kedžio galimai planuotas žmogžudystes.

Policija kalba apie grėsmes 

Policijos departamentas, paprašytas komentaro dėl tokių L. Stankūnaitės pareiškimų, pranešė rengiantys spaudos konferenciją.

„Tikrai yra gautas prašymas atsisakyti apsaugos, kuri buvo skirta L. Stankūnaitei ir jos mažametei dukrai. Įvertinus visą medžiagą, jos prašymas buvo atmestas, su tuo sutinka ir vaiko apsaugos tarnybos“, – per spaudos konferenciją sakė Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis.

„Turime pakankamai daug informacijos, kad šiandienai yra grėsmės, nuolatiniai grasinimai susidoroti, taip pat ir viešoje erdvėje, bandymai sužinoti mergaitės buvimo vietą ir organizuoti jos pagrobimą. Prašymas buvo gautas vasario pirmoje pusėje. Ji savo prašyme buvo nurodžiusi datą ir laiką, tačiau, kadangi atmestas prašymas, ji toliau saugoma“, – motyvavo jis.

Žurnalistams replikavus, esą L. Stankūnaitė dėsto, jog jokių pavojų nei jai, nei mergaitei nėra, kad ji psichologiškai yra išvarginta tiek apsaugos, tiek tokio gyvenimo būdo, taip pat kaltina biuro pareigūnus nepasitikėjimu, A. Matonis atsakė:

„Kaltinti galima viskuo, bet, mano požiūriu, kaltinimai nepagrįsti – darome viską, kas įmanoma, ir veikiame pagal įstatymus, sudarome normalias gyvenimo sąlygas. Žiūrint bendražmogiškai, toks gyvenimo būdas tikrai nėra geriausias – yra suvaržymai, yra laisvės ir teisės“.

Jo žodžiais, rimtų konfliktinių situacijų su L. Stankūnaite pareigūnams nekilo.

„Ji turi ryšį internetu, nė karto jai nebuvo neleista su kažkuo susitikti ar praleisti laisvalaikį, pabendrauti. Jokių nepagrįstų suvaržymų nebuvo“, – tikino A. Matonis.

Paskelbus šį įrašą policijos pareigūnai sakė kalbėsiantys su L.Stankūnaite, nes jos priekaištai jiems esą buvo naujiena, bet dėl pasisakymo jie pernelyg nepyksta, nes žmogus gali pasisakyti, jis nėra varžomas.

A.Matonis tikino, kad L.Stankūnaitė turi visas galimybes kreiptis į medikus, jai dėl to nė karto nebuvo atsakyta.

L.Stankūnaitę pradėta saugoti po įvykių 2009 metų rudenį Kaune, kai jos buvęs sugyventinis D. Kedys, manoma, nužudė verslininką Andrių Ūsą, teisėją Joną Firmanavičių ir L.Stankūnaitės seserį Violetą Naruševičienę, kuriuos kaltino sąsajomis su pedofilija. Saugoti L.Stankūnaitę ir jos dukrą tada nusprendė tuometiniai policijos ir generalinės prokuratūros vadovai.

„Vaikas niekuo nesiskundžia"

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė sakė, kad yra išlikusios realios grėsmės vaiko saugumui, ji nesutinka, kad būtų panaikinta apsauga.

Ji tikino, kad tarnyba nesulaukė jokių L. Stankūnaitės ar jos dukros nusiskundimų.

„Mes neturime duomenų, kad blogėtų vaiko sveikata. Medikų  pagalba jai visuomet gali būti suteikta, bet jos tiesiog neprireikia. Vaikas bendrauja su draugais, giminaičiais, turi galimybes susitikti su tais, su kuriais nori ir su kuriais galima. Vaikas tikrai gyvena normalų gyvenimą. Mergaitė mums tikrai niekuo nesiskundė, ji guvi ir linksma. Ji džiaugiasi, kad gali bendrauti su vaikais eidama į mokyklą. Su motina ir dukra nuolat bendrauja psichologai“, – pasakojo ji.

Pasak L.Juškevičienės, dabar šeimai organizuojama psichologo pagalba.

Anksčiau motiną ir vaiką konsultavo Kauno psichologai, vėliau tų konsultacijų nuspręsta netęsti. Dabar psichologo konsultacijos organizuojamos, nes mama ir dukra gyvena pakanmai uždarai ir ateityje turės grįžti į realų gyvenimą.

L.Juškevičienė dar kartą priminė, kad vaiko teisių apsaugos specialistai yra vaiko atstovai baudžiamojoje byloje, todėl nenorėtų, kad vaikas išvyktų į užsienį bylai nepasibaigus. L.Stankūnaitės išvykimui vaiko teisių specialistai neprieštarautų.

Pasak policijos, gyvenimas su apsauga traumuoja daugelį. Vieni tai pakenčia lengviau, o kiti sunkiau. L. Stankūnaitė – ne pirmoji, kuri trokšta gyventi be apsaugos. Prieš nusikalstamo pasaulio autoritetą Henriką Daktarą liudiję broliai Čepai taip pat kategoriškai kratėsi apsaugos, tačiau tokie prašymai paprastai nėra toleruojami ir asmenys saugomi iki nebelieka jokių grėsmių.

Neapsaugotų asmenų atvejai – mirtinai skaudūs. Neapsaugoti buvo savanoris Juras Abromavičius, kuris, kaip manoma, turėjo duomenų apie tilto per Bražuolę susprogdinimą, ir verslininkas Sigitas Čiapas, bendradarbiavęs su prokuratūra.

Seneliai iš anūkės žinių nebesulaukia

L. Stankūnaitės dukros senelis Vytautas Kedys penktadienį portalui 1kaunodiena.lt teigė iš iš anūkės jokių žinių nebegaunantis jau porą mėnesių. „Jeigu ji mums ir rašo, laiškų mums niekas neperduoda. Kodėl taip yra? Labai gaila“, – sakė V. Kedys.

Pasak jo, pernai metų gale perduotuose mergaitės laiškuose ji niekuo nesiskundė. Mergaitės senelė Laimutė Kedienė anksčiau yra sakiusi, jog anūkės laiškus sunku būdavo suprasti, juos vadino nerišliais.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų