Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos obligacijos – paklausi prekė

2010-02-24 23:59
Lietuvos obligacijos – paklausi prekė
Lietuvos obligacijos – paklausi prekė / "Shutterstock" nuotr.

Investuotojai toliau pelnosi prekiaudami paskutine Lietuvos obligacijų emisija. Jos pajamingumas smunka, o obligacijos kaina auga.

Vakar dieną 10 metų trukmės Lietuvos obligacijų emisijos pajamingumas buvo kritęs iki 7,02 proc., o bankai už vieną obligaciją iš potencialių pirkėjų prašė 1025 JAV dolerių. Net ir toliau mažėjant šių vertybinių popierių palūkanoms, investuotojams jie – vis dar gardus kąsnelis.

Vasario pradžioje išplatinusi trečią obligacijų emisiją, šalies Vyriausybė pasiskolino apie 2 mlrd. JAV dolerių (4,9 mlrd. litų). Už obligacijas, kurias ruošiamasi išpirkti 2020 m. vasario 11 d., bus mokamos 7,625 proc. metinės palūkanos. Joms mokėti kasmet iš šalies biudžeto teks atseikėti po 152 mln. JAV dolerių (380 mln. litų).

Skirtumas tarp to, kiek už vieną obligaciją gavo Lietuva ir kiek už ją šiuo metu prašo investuotojai, yra padidėjęs iki 42 JAV dolerių, prieš savaitę jis sudarė 35 JAV dolerius. Atitinkamai išaugo ir potencialus investuotojų uždarbis. Prieš savaitę jis teoriškai sudarė 3,5 proc., šiuo metu jau yra padidėjęs iki 4,2 proc.

Kaip dienraščiui anksčiau teigė premjero patarėjas Mykolas Majauskas, obligacijų emisija su didesnėmis palūkanomis platinta specialiai, siekiant pritraukti kuo daugiau pirkėjų. Tačiau kelias savaites nemažėjanti jų paklausa antrinėje rinkoje rodo, kad Vyriausybė greičiausiai persistengė, mat palūkanos galėjo būti bent 0,5 proc. mažesnės. Tokiu atveju vien dėl mažesnių palūkanų per dešimtmetį būtų pavykę sutaupyti 200 mln. litų.

Beje, Lietuvos skolinimosi poreikiai šįmet sudaro apie 13 mlrd. litų, tad rudeniop Vyriausybei vėl gali tekti grįžti į rinkas ir skolintis nemažą sumą. Be minėtosios obligacijų emisijos, Lietuva jau yra išplatinusi dvi obligacijų emisijas praėjusiais metais. 2009-ųjų birželį penkerių metų laikotarpiui pasiskolinta 500 mln. eurų už 9,375 proc. metinių palūkanų, spalį – 1,5 mlrd. JAV dolerių už 6,75 proc. metinių palūkanų.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų