Po trečiadienį įvykusio premjero susitikimo su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku premjero patarėjas Mykolas Majauskas patikino, kad galbūt neteisėtos veiklos ženklų degalų sektoriuje kol kas nesama.
Nors degalų kainos šalyje pasiekė rekordines aukštumas, konkurencijos pažeidimų degalų rinkoje nėra. Juos pastebėjus ketinama imtis veiksmų.
Š.Keserauskas patikino, kad pastebėjusi galimus pažeidimus taryba imtųsi tyrimo: "Jeigu iškiltų reikalas, mes atnaujintume bet kokį tyrimą arba pradėtume naują."
Konkurencijos taryba po daugiau nei dvejus metus trukusio tyrimo dėl galimo Lietuvos degalinių tinklų kartelio šių metų birželio viduryje jį nutraukė, nes nenustatė pažeidimų.
Jau šių metų kovą Konkurencijos taryba konstatavo, jog nėra pakankamo pagrindo teigti, kad tuometės degalų kainos yra draudžiamo susitarimo įrodymas ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi atvejis. Tačiau taryba pripažino, kad Lietuvoje konkurencija šioje rinkoje mažesnė nei daugelyje ES valstybių.
Šių metų balandį Š.Keserauskas taip pat sakė, kad tarp degalinių yra nebylus susitarimas nemažinti degalų kainų. Be to, anot jo, kainas didina ir Mažeikių naftos perdirbimo įmonės monopolis. Tačiau degalinių tinklai su tuo nesutiko ir tikino, kad jų kainos yra kiek įmanoma mažos.
"Mažmeninė prekyba degalais Lietuvoje – oligopolinė. Veikia keli stambūs žaidėjai. Atsiranda jų tarpusavio priklausomybė, jie gali pasižvalgydami vieni į kitus palaikyti degalų kainą aukščiau nei konkurencingas lygis", – tuo metu tvirtino Š.Keserauskas. Tačiau pabrėžė, kad formalaus kartelinio susitarimo degalinių tinklai nėra sudarę.
Dar 2010 m. sausį pradėjusi tyrimą taryba patikrino įmonių "Lukoil Baltija", "Lietuva Statoil", "Ventus-Nafta", "Orlen Lietuva" ir "Baltic Petroleum" patalpas.
Į tyrimą buvo įtrauktos ir bendrovės "Emsi", "Neste Lietuva", pastarosios įsigyta "Alexela Oil", įmonės "Alauša", "Saurida", "Kvistija", Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacija ir Lietuvos verslininkų, prekiaujančių naftos produktais, sąjunga.
Naujausi komentarai