Pereiti į pagrindinį turinį

Pažintis iš arčiau: auksinės rankelės savininkas - R.Milleris

2013-02-13 16:10
Pažintis iš arčiau: auksinės rankelės savininkas -  R.Milleris
Pažintis iš arčiau: auksinės rankelės savininkas - R.Milleris / (Scanpix nuotr.)

Tęsiame rubriką „Ar žinote, kad?“. Kiekvieną trečiadienį mūsų portale rasite 10 faktų, kurių galbūt iki šiol neteko girdėti apie garsiausius planetos krepšininkus.

Šįkart mūsų rubrikoje – visą karjerą Indianos „Pacers“ komandai atidavęs ir „auksinę“ ranką turėjęs snaiperis Reggie Milleris.

Reginaldas Wayne'as „Reggie“ Milleris gimė 1965 metų rugpjūčio 24 dieną, Kalifornijoje. Nors būsimo krepšininko šeima buvo sportiška – brolis Darrellas buvo profesionalus beisbolo žaidėjas, sesuo Tammy žaidė tinklinį universiteto komandoje, o kita sesė Cheryl – viena iš garsiausių visų laikų WNBA krepšininkių, tačiau pats krepšininkas gimė su deformuotais klubais, todėl ilgą laiką turėjo nešioti specialus įtvarus.

Atletas lankė Riversaido mokyklą, o vėliau persikėlė į UCLA universitetą, kuriame studijavo istoriją. Įspūdingiausios R.Millerio rungtynės buvo prieš „Notre Dame“ koledžą, kuomet atletas beveik iš septynių su puse metrų paleido pergalingą metimą. Susitikime su čempionų titulą ginančiu Luisvilio universitetu, snaiperis antroje rungtynių dalyje įmetė 33 taškus – tai iki šiol išlieka jo universiteto rekordu.

Po ketverių metų studijų universitete, puolėjas nusprendė dalyvauti 1987 metų NBA naujokų biržoje, kur jį vienuoliktu šaukimu pasirinko Indianos „Pacers“ klubas. Tai itin nepatiko komandos gerbėjams, kurie tikėjosi, kad „Pacers“ pasirinks iš Indianos kilusį Steve'ą Alfordą, todėl biržos metu, jie nušvilpė ekipos prezidentą Donnie Walshą.

Pirmaisiais karjeros metais R.Milleris buvo gynėjo Johno Longo dubleris ir 81 rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolo, tačiau debiutinį sezoną per rungtynes pelnydavo po 10 taškų.

Antraisiais metais atleto vidurkis šoktelėjo iki 16 taškų, tačiau puikiai jis atsiskleidė trečiojo sezono metu, kuomet rinkdavo 24,6 taško. Krepšininkas puikiai mokėjo išnaudoti komandos draugu užtvaras, todėl gintis prieš jį oponentams buvo tikras galvos skausmas. Tą patį sezoną jis pravėrė „Visų žvaigždžių“ rungtynių duris ir tapo pirmuoju tai padariusiu „Pacers“ žaidėju nuo 1977 metų. Be to, R.Milleris labiausiai patobulėjusio žaidėjo rinkimuose užėmė antrą vietą, nusileidęs tik Rony Seikaly.

Tą patį sezoną Indianos ekipa prasibrovė į atkrintamasias ir nors R.Milleris rinkdavo 20,7 taško, tačiau Detroito „Pistons“ seriją iki keturių pergalių laimėjo „sausu“ rezultatu 4–0.

Kitą sezoną R.Milleris rinkdavo 22,6 taško ir pirmavo lygoje pagal baudų metimų pataikymo procentą – 91,8 proc. 1992 metais krepšininkas sužaidė rezultatyviausias savo karjeros rungtynes, į Šarlotės „Hornets“ krepšį įmetęs 57 taškus (12/18 dvit., 4/11 trit., 21/23 baud.).

1993–1994 metais, „Pacers“ trenerio vairą perėmė Larry Brownas ir R.Millerio rezultatyvumas sumažėjo iki 19,9 taško, bet jis per visą tą sezoną pagal baudų metimo pataikymo procentą visoje lygoje buvo antras, o pagal tritaškius – trečias.

1994 m. Rytų konferencijos finale prieš Niujorko „Knicks“, amerikietis žibėjo penktose serijos rungtynėse, kuriose įsūdė 39 taškus (25 iš jų – ketvirtajame kėlinyje) ir atvedė savo ekipą į pergalę. Per lemiamą ketvirtį penkis tritaškius pataikęs snaiperis nuolat mėtė replikas ištikimam Niujorko ekipos sirgaliui Spike'ui Lee ir greit tapo nemėgstamu žaidėju „Madison Square Garden“ arenoje. Visgi „Pacers“ vėliau pralaimėjo likusias dvi serijos rungtynes ir baigė sezoną.

1994–1995 metų sezonas R.Milleriui taip pat buvo sėkmingas. Atletas buvo išrinktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynių starto penketą bei pateko į trečią pagal pajėgumą NBA žaidėjų rinktinę.

Tą patį sezoną Indianos klubas turėjo geriausią sezoną per gyvavimo istoriją – laimėjo 50 rungtynių.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape „Pacers“ susitiko su Atlantos „Hawks“, kur krepšininkas tiesiog siautėjo, per rungtynes rinkdamas po 31,7 taško.

Kitame etape „Pacers“ laukė „mėgstamiausia“ R.Millerio komanda – „Knicks“. Jau pirmose serijos rungtynėse atletas savo pasirodymu vėl pateko į NBA metraščius. Likus žaisti beveik 17 sekundžių „Pacers“ turėjo 6 taškų deficitą (99:105), bet tuomet R.Milleris smeigė tritaškį, perėmė kamuolį bei pataikė dar vieną tolimą metimą (105:105). Kitoje atakoje Niujorko krepšininkai prametė abu baudos metimus, o R.Millerio ranka nedrebėjo ir jo taiklūs metimai lėmė „Pacers“ pergalę rezultatu 107:105. Visgi į Rytų konferencijos finalą prasibrovę „Pacers“ turėjo tame etape pripažinti Orlando „Magic“ pranašumą.

Kiti du sezonai „Pacers“ klubui ir pačiam R.Milleriui buvo nesėkmingi. 1996 metų sezono pabaigoje R.Milleris patyrė akies traumą ir atkrintamosiose nerungtyniavo iki penkto serijos mačo. Nors snaiperis sugrįžo ir pelnė 29 taškus, bet „Pacers“ tas rungtynes pralaimėjo ir vėliau buvo eliminuota Atlantos „Hawks“ krepšininkų.

Tik 39 rungtynes 1997 metų sezoną laimėjusi Indianos ekipa atsisveikino su treneriu L.Brownu ir nepateko į atkrintamasias. Visgi į jas sugrįžo jau kitą sezoną – 1998 metais. Ekipos vairą perėmė Larry Birdas, o „Pacers“ iš pradžių nukovė Klyvlendo „Cavaliers“ ir Niujorko „Knicks“ bei pateko į konferencijos finalą, kur jų laukė čempionų titulą ginanti Čikagos „Bulls“.

Trečiose rungtynėse, nepaisant čiurnos traumos, snaiperis per pusketvirtos minutės surinko 13 taškų ir atvedė savo klubą į pergalę. Ketvirtose serijos rungtynėse „Bulls“ pirmavo vienu tašku, tačiau kamuolį gavęs R.Milleris paskutinėmis mačo sekundėmis paskandino varžovus.

Išsiaiškinti, kas pateks į finalą prireikė visų septinių serijos rungtynių. Lemiamo mačo metu Čikagos ekipą į priekį traukė Scottie Pippenas ir „Pacers“ sezonas vėl buvo baigtas.

M.Jordanas paskelbė apie karjeros pabaigą ir tuomet Rytuose favoritais buvo laikomi „Pacers“. Dėl lokauto sutrumpintame sezone užėmusi antrą vietą, Indianos komanda vėl nukeliavo iki konferencijos finalo, kur susitiko su aštuntą vietą užėmusia „Knicks“. Tų atkrintamųjų nenorėtų prisiminti nei R.Milleris, nei jo fanai.

Niujorko ekipa seriją laimėjo 4–3, o paskutinėse, šeštose rungtynėse, atletas įmetė tik 8 taškus, pataikydamas 3 metimus iš 18 ir pramesdamas 7 tritaškius iš 8 mestų.

Vis dėlto, asmeniškai, sezonas R.Milleriui buvo geras. Jis įsirašė į NBA istoriją pagal pataikytus tritaškius (1702 trit.) ir mestus tritaškius – 4225 tolimi metimai.

Galiausiai 2000 metų sezoną Indianos klubas pasiekė ilgai lauktą tikslą – pateko į finalą. Tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai „Pacers“ žaidė finale. Nors R.Milleris rinkdavo 24,3 taško, jo komanda nepajėgė sustabdyti Shaquille'o O'Nealo vedamos Los Andželo „Lakers“ ir pralaimėjo seriją 2–4.

Kitą sezoną klubą paliko nemažai žaidėjų, pasikeitė treneris. Stratego pareigas perėmėIsiah Thomasas. Blankiai žaidusi komanda iškovojo 41 pergalę, patyrė tiek pat pralaimėjimų ir Rytuose užėmė aštuntą vietą. Atkrintamosiose po 36 taškus rinkęs R.Milleris nepajėgė vienas įveikti Filadelfijos „76ers“.

2002 metais „Pacers“ laimėjo vieneriomis rungtynėmis daugiau nei praėjusį sezoną ir atkrintamosiose susidūrė su Naujojo Džersio „Nets“. Penktose serijos rungtynėse R.Milleris maždaug iš 12 metrų pataikė metimą, kuris išlygino rezultatą, o pirmo pratęsimo metu įsiveržė į baudos aikštelę ir dėjimu išplėšė dar vieną pratęsimą, tačiau jo metu jau stipresni buvo „Nets“, kurie ir laimėjo seriją.

Po kelių metų R.Milleris lyderio rolę perdavė Jermaine'ui O'Nealui, kuris su kitais komandos draugais susitarė rūbinėje laimėti čempionų žiedą „dėdei Reggie'iui“. 2005 metais į Milvokio „Bucks“ krepšį J.O'Nealas buvo įmetęs 55 taškus, tačiau treneriai paskutinėmis mačo minutėmis pasodino jį ant suolo, nenorėdami, kad aukštaūgis pagerintų ekipos rezultatyvumo rekordą, kuris priklausė R.Milleriui – 57 taškai. Pats J.O'Nealas su tokiu sprendimu sutiko.

Grįžtant prie 2004–2005 metų sezono, dėl muštynių su Detroito „Pistons“, trys Indianos krepšininkai buvo ilgam suspenduoti ir R.Milleris vėl tapo ekipos lyderiu, rinkdamas beveik po 20 taškų, nors buvo jau 39–erių metų amžiaus.

Nors snaiperis tą sezoną griežtai teigė, kad nebaigs karjeros, tačiau galiausiai nusprendė po sezono kabinti sportbačius ant vinies. Paskutinės R.Millerio rungtynės buvo 2005 metų gegužės 19 dieną, Rytų konferencijos pusfinalyje su „Pistons“. Šešto mačo metu, likus žaisti maždaug 16 sekundžių, nugalėtojas jau buvo aiškus. R.Milleris buvo pasodintas ant suolo, o Detroito ekipos treneris L.Brownas (kuris anksčiau treniravo ir „Pacers“) paprašė papildomos minutės pertraukėlės, kad galėtų pagerbti savo buvusį auklėtinį.

Tais metais snaiperis baigė karjerą. Nors 2007 metais pasklido kalbos, kad R.Milleris prisijungs prie Bostono „Celtics“, kad galėtų laimėti čempionų titulą, visgi tai neįvyko.

Ar žinote, kad:

  • Per savo karjerą R.Milleris yra uždirbęs daugiau nei 105 mln. JAV dolerių.
  • Snaiperis gimė su deformuotais klubais ir negalėjo normaliai vaikščioti. Gydytojai manė, kad R.Milleris niekada negalės normaliai judėti, tačiau po kelių metų, nešiojant specialius įtvarus, atletas pasveiko.
  • R.Millerio sesuo Cheryl yra viena iš garsiausių visų laikų WNBA krepšininkių, o šiuo metu dirba TNT televizijoje.
  • Vaikystėje snaiperis nuolat žaisdavo su savo seserimi ir negalėdavo jos įveikti. Būtent bandydamas negauti bloko nuo sesers R.Milleris išsiugdė aukštos trajektorijos metimą.
  • NBA sukūrė specialią „R.Millerio taisyklę“. Krepšininkas, dažnai atlikdamas metimą, ištiesdavo ar kitaip judindavo kojas, kad išprovokuotų kontaktą. Lyga uždraudė tai daryti.
  • 1987–1988 metų sezone R.Milleris, būdamas naujoku, pagerino pataikytų NBA tritaškių rekordą – 61 tolimas metimas. Vėliau jį pagerino Dennisas Scottas.
  • Kartą mokyklos rungtynėse krepšininkas įmetė 105 taškus
  • R.Milleris buvo pirmasis „Pacers“ žaidėjas, išrinktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynių starto penketą.
  • Snaiperis 68–iose rungtynėse iš eilės buvo pataikęs po tritaškį.
  • 1995 metų atkrintamųjų varžybų metu, kuomet R.Milleris „skandino“ Niujorko komandą, atletas nuolat uždėdavo rankas ant kaklo ir imituodavo smaugimo veiksmą, taip norėdamas paniekinti „Knicks“ gerbėjus ir Spike'ą Lee.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų