Pereiti į pagrindinį turinį

Biblioteka gavo naujų knygų

2015-04-17 14:11
DMN inf.
Organizatorių nuotr.

Kovą Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos fondas papildytas 762 leidiniais (153 pavadinimų). Biblioteka ragina skaityti naujausias ir populiariausias knygas jau dabar.

Apie senąją Klaipėdą

Klaipėdiečių Jovitos Saulėnienės ir Rasos Tarik knygos „Nugrimzdusi Klaipėda“ antrasis tomas (leidykla „Eglė“, 2015) skirtas miesto priemiesčiams ir jo apylinkėms. Čia iškyla klaipėdiečių atsiminimai ir išgyvenimai apie istorines ir kultūrines užmiesčio vietoves, kurios formavo specifinę miesto raidą, jo charakterį, patrauklumą ir išskirtinumą.

Autorės šioje knygoje iš Klaipėdos senųjų dokumentų, buvusių klaipėdiečių atsiminimų, jų išgyvenimų, įspūdžių atkuria, kaip prieš daugelį metų kūrėsi miestas, formavosi jo charakteris, žmonių gyvenimo būdas, vidinė kultūra. Daug dėmesio skiriama Vitės, Bomelsvitės ir kitų priemiesčių prijungimui prie miesto. Pasakojama apie senosios Klaipėdos gyventojų kultūrinį laisvalaikį, jų pagrindinius maršrutus pėsčiomis, plaukiojimą mažaisiais laivais mariose, Dangės upe. Jos kuria populiaraus Smiltynės kurorto paveikslą, primindamos įžymias asmenybes, čia palikusias pėdsakus. Autorės tikisi, kad senosios Klaipėdos atmintis, primintos istorijos koloritas skaitytojus pažadins labiau domėtis savuoju miestu ir džiaugtis juo taip, kaip džiaugėsi XIX a. klaipėdiečiai.

Knyga iliustruota ankstesniųjų dailininkų kūriniais, senaisiais atvirukais ir žemėlapiais. Knyga turėtų sudominti žmones, tyrinėjančius Klaipėdos miesto istorinę ir kultūrinę praeitį, bei visus, norinčius plėsti savo akiratį, pasidžiaugti turiningais ir nuotaikingais tekstais.

Nuotykių romanas

Ispanų fizikės, kvantinės optikos daktarės Sonios Fernández-Vidal knygoje „Niko kelionė per laiką ir erdvę“ (leidykla „Tyto alba“, 2015) kvantinė fizika virsta nuotykių romanu, skirtu paaugliams.

Pagrindiniam herojui Nikui – 14-a. Jis nesupranta fizikos, tiksliau – negali jos pakęsti. O į mokyklą eiti vis tiek reikia... Tačiau vieną rytą ant jo kambario lubų nežinia iš kur atsiranda užrašas: „Jei nori, kad vyktų kitokie dalykai, niekada nedaryk to paties“. Todėl, užuot ėjęs įprastu keliu, Nikas pasuka kita kryptimi – ir pamato niekada anksčiau neregėtą namą, kurio durys užrakintos trimis spynomis. Čia viskas ir prasideda: trikdantys klausimai, tamsa namo viduje ir dėžutė, ant kurios užrašyta „Visatai pažinti“. Pasirodo, Nikas patenka į kvantinį pasaulį – keistą ir nepaprastai įdomų. Ten materija su antimaterija žaidžia futbolą, Šrėdingerio katinas vienu metu yra ir gyvas, ir miręs, laikrodžių krautuvėlė rodo reliatyvų laiką, o keliaujama, lendant kiaurai sienas. Yra ir naujų kvantastiškų draugų – elfas Eldvenas ir fėja Kiona. Visa tai Nikui labai patinka. Tačiau kodėl draugai sunerimę laukia kažkokio Mokytojo laiško? Kas tas Mokytojas ir ką Nikas apskritai veikia šiame keistame pasaulyje?..

S.Fernández-Vidal romanas paaugliams „Niko kelionė per laiką ir erdvę“ išverstas į 12 kalbų.

Svaigi istorija

Dar viena knyga – mėgstantiems skaityti romantiškas istorijas. Tai Kathleen Tessaro romanas „Kvepalų kolekcininkė“ (leidykla „Sofoklis“, 2015)

Netikėtas laiškas apverčia Greisės Monro gyvenimą aukštyn kojomis. Jame pranešama, kad jauna moteris tapo pagrindine Evos d’Orsi paveldėtoja. Tačiau Greisė nė nenumano, kas toji E.d’Orsi. Taip prasideda stulbinama istorija. Nepažįstamos moters palikimo priimti negalinti Greisė vyksta į Paryžių. Tačiau ji nė nenutuokia, kad kelionė, suteikusi progą atsiriboti nuo neištikimybe įtariamo vyro, nuves į paslaptingą kvepalų pasaulį ir atskleis širdį virpinančią paslaptingos geradarės, ypatingos moters, pakerėjusios Niujorko ir Paryžiaus aukštuomenę, likimą.

Svaiginanti gija tarp nenuilstančio Niujorko ir prabanga dvelkiančio Paryžiaus, kvepalai, aistra ir neužmirštama kelionė Greisei padeda atrasti... save.

Užsisakyti / rezervuoti norimą leidinį galima Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos elektroniniame kataloge http://katalogas.biblioteka.lt. Taip pat visas naujienas patogu sužinoti apsilankius bibliotekos interneto svetainėje www.biblioteka.lt.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų