Ieškojimų ir atradimų metai
1993 m. prasidėjusi Klaipėdos choro „Aukuras“ istorija gausi koncertų, konkursų, kelionių, kūrybinio polėkio, muzikos kūrinių interpretacijų, ieškojimų ir atradimų. Šis choras gimė choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva, o nuo 1996 m. iki 2022 m. jam vadovavo A. Vildžiūnas. Naujas „Aukuro“ kūrybinis etapas prasidėjo 2022-ųjų rudenį, kai meno vadovu tapo T. Ambrozaitis. Šiuo metu choro chormeisterė yra Dovilė Kirdaitė, koncertmeisterė – Aušra Valentienė.
Beveik tris dešimtis dainininkų vienijantis choras yra atviras įvairių stilių, žanrų ir epochų muzikai. Be klasikinių chorinių partitūrų, šiuolaikinių kompozitorių opusų, choras su malonumu atlieka džiazo ir populiariosios muzikos kūrinius, rengia įvairias edukacines programas vaikams ir jaunimui.
Profesionalai vertina turtingą ir sodrų choro „Aukuras“ skambesį, gerą intonaciją ir dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams. Choras yra aktyvus Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyvis, bendradarbiauja tiek su pripažintais menininkais, tiek su jaunais, talentingais kūrėjais.
„Aukuras“ yra 14-os tarptautinių konkursų laureatas. Jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių. Viena svarbesnių pastarųjų metų choro veiklų – dalyvavimas operos–triptiko „Neringa“ pastatymuose festivalyje „Kuršių nerija“.
Pažįsta iš vidaus
Choro meno vadovas T. Ambrozaitis savo kolektyvo veiklą daug metų pažįsta iš vidaus: kaip dainininkas su šiuo choru jis susipažino dar 2001 m.
„Aš „Aukure“, kaip dainininkas ir chormeisteris, prabuvau 10 metų. Buvo daug kelionių, programų“, – teigė dirigentas, kuriam didelį įspūdį tada paliko plati kolektyvo koncertų ir konkursų geografija.
Labiausiai jis išskyrė galimybę nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas: „Jei ne „Aukuras“, turbūt aš tos Amerikos būčiau ir nematęs savo akimis. Dainavome dainų šventėje Čikagoje, aplankėme ir Niujorką, ir Baltimorę. Buvo graži, pilna įspūdžių kelionė.“
Tačiau vadovauti seniai pažįstamam chorui yra visai kitokia patirtis.
„Dauguma choro žmonių yra tie, su kuriais aš bendravau, kai pats dainavau chore arba dirbau chormeisteriu. Dabar aš stoviu prieš juos. Bet jausmas yra toks, kad aš grįžau namo“, – atviravo į antrus vadovavimo metus įžengęs dirigentas.
Paklaustas apie savąją šio choro viziją, jis sakė: „Norėčiau, kad „Aukuras“ būtų šviečiantis dvasios ir kokybės žymeklis chorinėje muzikoje, pavyzdys, koks turi būti choras ir kokios turi būti jo programos. Tai yra vieninga grupė žmonių, kurie žino, ką daro.“
Paruošė ambicingą programą
Jubiliejiniam „Aukuro“ koncertui paruošta ambicinga programa. Skambės didžiojo Vienos klasiko W. A. Mozarto Didžiosios mišios c-moll. Jos, pasak meno vadovo, klausytojams leis susipažinti su choro profesionalumo lygiu. „Šis kūrinys yra vienas sudėtingiausių Mozarto opusų dviem chorams, solistams ir orkestrui, atliekamas pasaulietinėse ir sakralinėse erdvėse. Tikiuosi, kad kartu su scenos partneriais mums pavyks klausytojams perteikti šio kūrinio esmę, grožį ir gelmę“, – kalbėjo T. Ambrozaitis.
Kiti koncerto atlikėjai – choro „Aukuras“ nueito kūrybinio kelio bendražygiai.
Dviejų chorų didybės ir skambesio jėgos reikalaujantį kūrinį padės įgyvendinti Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, kurio meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas yra Linas Balandis.
Orkestro partiją, žinoma, atliks taip pat Klaipėdos koncertų salėje kuriantis ir daug bendrų programų su „Aukuro“ choru anksčiau jau parengęs Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus).
Solistų partijas dainuos puikūs solistai: K. Dudareva (sopranas), G. Kuzmickaitė (mecosopranas), M. Zimkus (tenoras), T. Girininkas (bosas). Koncerto vedėja – iš choro edukacinių projektų pažįstama Jonė Girdzijauskaitė.
Koncerto pradžia – 18.30 val.
Naujausi komentarai