Pereiti į pagrindinį turinį

Galerijoje – V. Dambrausko ir K. Bimbos paroda

2015-08-06 11:34
DMN inf.

Rugpjūčio 13 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9) atidaroma fotografo Vilmanto Dambrausko ir skulptoriaus Kazio Bimbos jungtinė paroda „Dvi dienos“.

V. Dambrauskas (g. 1963) – Lietuvos dailininkas, dizaineris. Šiuo metu -Šiaulių universiteto Menų fakulteto Piešimo katedros docentas. Vilmantas fotografuoja ir kuria skaitmeninę grafiką, režisuoja ir kuria filmus, dirba akademinį darbą, yra parengęs ir išleidęs tris knygas:  „Firmų ženklai ir logotipai“, „Apie reklamą prie kavos puodelio“ ir „Mano miesto veidai“. 1997 metais V. Dambrausko sukurtas trumpametražis filmas „Sapnai. Žana“ parodytas trumpametražių filmų festivalyje Vokietijoje (1998 m.). Aktyviai dalyvauja parodose. Yra  surengęs autorines fotografijos, tapybos, kompiuterinės grafikos parodas Suomijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Lietuvoje. Apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premija.

Skulptorius tautodailininkas K. Bimba (g. 1951 m.) parodose dalyvauja nuo 1978 metų ir stebina meno mylėtojus savo kūrinių įvairove tiek medžiagos ir tematikos pasirinkimu, tiek skulptūrų monumentalumu. Mažesnių ir didesnių miestelių erdves puošia ne vienas monumentalus K. Bimbos kūrinys, o konceptualioji kamerinė plastinė skulptūra jaukiai nugulė įvairiose interjerų erdvėse.

Skulptorius yra sukūręs daugiau kaip tris šimtus antkapinių paminklų. Jis visada mielai dalyvauja ir metalo plastikos respublikiniuose simpoziumuose. K. Bimba taip pat yra apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premija.

Ši autorių dueto paroda „Dvi dienos“ Klaipėdoje yra trečioji. Pirmoji įvyko Jurbarko Vinco Grybo muziejuje. V. Dambrausko fotografijos buvo eksponuojamos šalia V. Grybo muziejaus dokumentikos, o K. Bimbos medinės, granito ir marmuro skulptūros buvo pastatytos greta V. Grybo skulptūrų. Tai buvo paroda, kuri labai derėjo skulptūros tarp skulptūrų, šiuolaikinis menas tarp klasikinio, nes buvo įdomu ne tik pačios skulptūros, bet ir netikėta, jų palyginamąja prasme. Pavyzdžiui, K. Bimbos „Nukryžiuotasis“ šalia V. Grybo „Nukryžiuotojo“. Visoje ekspozicijoje šalia vienas kito stovėjo skirtingų kartų autorių kūriniai. Paroda buvo naujoviška ir kėlė nuostabą. Antroji abiejų autorių „Status krantas“ paroda įvyko taip pat Jurbarke, bet jau Krašto muziejaus parodų salėje, įsikūrusioje senojoje stačiatikių cerkvėje. V. Dambrauskas ir K. Bimba savo kūriniuose tada demonstravo tapybiškumą, plastiką ir giliamintiškumą.

Šioje, trečiojoje bendroje abiejų autorių parodoje „Dvi dienos“ V. Dambrauskas eksponuoja dvidešimt keturių fotografijų ciklą „Viena diena, vienas šokis“, kuris gimė, kai menininkas sugalvojo pasikviesti į studiją modelį ir pafotografuoti, be jokios išankstinės idėjos, be kūrybinio plano, tiesiog šiaip sau, nes mėgsta fotografuoti. Pasirodė, kad šio modelio, šios moters kūnas tiesiog užprogramuotas judesiui ir grakštumui. Per kelias valandas susikūrė ekspromtu toks vientisas, išbaigtas, netikėtų ir informatyvių fotografijų ciklas, kuris puikiai dera prie K. Bimbos skulptūrų. Vieningai, abu kartu, deklaruoja moters kūno grakštumą ir angelišką tyrumą per fotografiją ir skulptūrines formas. Abu menininkai mėgaujasi moters kūno formomis, jos plaukais, judesių grakštumu, tiesiog tobulumu. Galima sakyti, abu autoriai „gyvena“ tarp modelių tokiame grožyje, tokioje harmonijoje, patys būdami laimingi dėkingumo ženklan pateikia savo kūrinius mūsų pasąmonei „pamaitinti“ kiekvienas savo išraiškos priemonėmis. Pasak Vilmanto, „diena nėra vien dvidešimt keturios valandos. Tai yra laikas, per kurį mąstai, myli, nekenti, esi mylimas, esi išduodamas. Diena tai modulis, detalė, iš kurios sukonstruotas gyvenimas. Viena diena, ar vienas gyvenimas pasaulio kasdienybėje tik mirksnis. Du vienminčiai autoriai – dvi dienos“. „Yra tokie dalykai, kurie neįmenami, neatskleidžiami iki galo, tai moteris - sako Vilmantas- tai visiškai unikalūs organizmai, žymiai spalvingesni, jos turi tai, ką norisi pamatyti, norisi nustebti, norisi, atrasti, susižavėti, tiesiog „išsižioti“ (šiauliečių tarme). Vyrai kitokie. Jie kitaip negali gyventi. Vieną „nušlifuoja“ ir eina kitos „šlifuoti“. Moterys yra žymiai aukščiau už vyrus ir jos vairuotojos geresnės“- negaili moteriai komplimentų autoriai žodžiais, o taip pat ir savo kūriniais. Didžiausia pagarba moteriai yra ši V. Dambrausko ir K. Bimbos kolektyvinė paroda.

Paroda veiks iki rugsėjo 20 dienos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų