Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos brass kvinteto istorija verčia 35-ąjį puslapį

2021-10-25 04:54
DMN inf.

Pučiamųjų muzikos programa „Klaipėdos brass istorija“ kviečia šios muzikos gerbėjus paminėti Klaipėdos brass kvinteto kūrybinės veiklos 35-metį. Šiai sukakčiai skirtas koncertas vyks spalio 28 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Klaipėdos brass kvintetas švenčia 35-metį. Klaipėdos brass kvintetas švenčia 35-metį.

Subūrė trimitininkas V. Bružas

Istoriniai faktai koncerte sklandžiai susipins su muzikiniais momentais, liudijančiais aktyvią šiandienos uostamiesčio pūtikų ansamblio koncertinę veiklą.

Klaipėdos brass kvinteto istorija prasidėjo 1986 m. pavasarį, kai trimitininkas Vilmantas Bružas subūrė penkis variniais pučiamaisiais instrumentais grojančius atlikėjus į ansamblį. Balandžio 26-ąją dabartinės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje įvyko pirmasis naujojo kolektyvo koncertas. Pasak V.Bružo, „Lietuvoje jau buvo koncertavęs Canadian Brass kvintetas, todėl kilo didelis noras kažką panašaus daryti“. Beje, penkerius metus iki klaipėdiečių ansamblio susikūrimo savo koncertinę veiklą jau buvo pradėjęs Lietuvos nacionalinės filharmonijos brass kvintetas.

Pakili, šventiška spindinčių varinių dūdų muzika siunčia žinią apie šventę, džiaugsmą, didingumą.

Netrukus 1988 m. Saratove (Rusija) vykusiame sąjunginiame pučiamųjų kvintetų konkurse Klaipėdos brass kvintetas laimėjo trečiąją vietą, o 1989 m. Barčo mieste (Vengrija) vykusiame tarptautiniame Philips Jons kamerinės pučiamųjų muzikos festivalyje–konkurse buvo apdovanotas diplomu.

Visi atlikėjai – „šimkiukai“

V.Bružo vadovavimo kvintetui laikotarpiu kolektyvas surengė pasirodymus Lietuvos ir Vokietijos, Danijos, Olandijos, Prancūzijos, Lenkijos scenose. „30 metų buvo didelis malonumas groti ir propaguoti šitą muziką“, – šiandien prisimena kvinteto įkūrėjas.

2016 m. rudenį Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo vairą į savo rankas perėmė trimitininkas Sigitas Petrulis, pats anksčiau beveik dešimtmetį grojęs Lietuvos nacionalinės filharmonijos brass kvintete. Per jo vadovavimo penkmetį palaipsniui pasikeitė visa kolektyvo sudėtis: šiuo metu, be meno vadovo, jame groja Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba). Beje, visi kvinteto atlikėjai yra Klaipėdos pučiamųjų instrumentų kalvės – Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijos ugdytiniai.

Nauja energija pasipildžiusio Klaipėdos brass kvinteto veikla ypač suintensyvėjo pastaruoju metu: prasiplėtė kolektyvo repertuaras, parengtos įdomios koncertinės programos su Lietuvos ir užsienio solistais, išaugo edukacinių ir visai šeimai skirtų programų įvairovė ir populiarumas.

Atlieka ir propaguoja

S.Petrulio nuomone, pučiamųjų atliekama kamerinė muzika pas mus yra dar gana neįprastas reiškinys: „Mes norime tokią muziką atlikti ir propaguoti, nes matome, kad klausytojams tai patinka. Pakili, šventiška spindinčių varinių dūdų muzika siunčia žinią apie šventę, džiaugsmą, didingumą. Tai skambesys, užburiantis savo muzikiniais garsais ir melodijų vingrybėmis.“

Dalis pastaraisiais metais su Klaipėdos brass kvintetu koncertavusių solistų pasirodys ir 35-mečio sukakčiai skirtame koncerte. Tai Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Adrijus Alminas (trombonas), Mindaugas Putna (klavišiniai), Edmundas Federavičius (perkusija). Į kvinteto scenos partnerių ratą pirmąkart bus įtrauktas Laimonas Urbikas (saksofonas). Koncertą ves aktorius Vaidotas Martinaitis, pats kadaise mokęsis groti trimitu toje pačioje konservatorijoje, kaip ir kiti kvinteto nariai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra