Pereiti į pagrindinį turinį

Muziejų kelias užsuks į Smiltynę ir Priekulę

2014-07-21 11:39
DMN inf.
XIX a.–XX a. krovininio burlaivio, sudužusio ties Melnrage, liekanos.
XIX a.–XX a. krovininio burlaivio, sudužusio ties Melnrage, liekanos. / Alfonso Mažūno nuotr.

Šios savaitės Muziejų kelias užsuks į Smiltynę ir Priekulę, atidengdamas tikrus lobius. Lietuvos jūrų muziejuje bus pristatytas jūros bangų išskalautas lobis, pasakojantis romantišką sudužusio burlaivio istoriją, kitas – iš po žemės atkastas porceliano indų lobis – Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejuje Priekulėje – pasakos apie 1944 metų įvykius karo niokojamoje Lietuvoje.

Liepos 24 d. (ketvirtadienis)
Lietuvos jūrų muziejus

14.30 val. „Iš jūros gelmių”. Baltijos jūroje nuskendusių laivų fragmentų ekspozicijos Senųjų žvejybos laivų aikštelėje atidarymas.

Jūros šventės pradžią Klaipėdoje žymės ir naujų eksponatų po atviru dangumi pristatymas Jūrų muziejuje. Senųjų žvejybos laivų aikštelėje eksponuojamos dviejų Baltijos bangų išskalautų laivų liekanos. Tai – dar 1981 m. ties Nemirseta rasto XIX a. pab. – XX a. pr. motorinio laivo (kuterio) korpuso fragmentai ir 2009 m. iš Melnragės pakrantės parvežto XIX a.– XX a. krovininio burlaivio dugno dalis.

Ties jūros vartais srovės yra labai pavojingos ir ne vienas laivas yra užplaukęs ant seklumos prie Melnragės. Muziejaus istorikai spėja, jog tai gali būti ir motorinio burlaivio „Grisslan“ liekanos. Šis, Hamburge registruotas laivas, nuskendo 1924 metais, plukdydamas iš Gotlando statinaitės su cementu. Jis plaukė prieš vėją ir prieš srovę, variklis buvo silpnas, todėl laivas, nepajėgdamas priešintis bangoms, sudužo. Nuskendo jis farvateryje ir trukdė plaukti kitiems laivams, todėl buvo išsprogdintas ir bandytas pašalinti dalimis. Gali būti, kad būtent viena iš jo dalių ir eksponuojama muziejuje.

14.00-15.30 val. veiks kūrybinės edukacinės dirbtuvės po atviru dangumi “Dirbdysiu laivę“. Kūrybinių dirbtuvių metu edukatoriai supažindins ir su Kuršmarių žvejybos tradicijomis: unikalia valtimi kurėnu, papasakos, kas yra kornas, kokios žuvys gyvena  mariose ir kokias dainas dainuoja pamario žvejai. Kiekvienas lankytojas pasigamins unikalų suvenyrą – kurėną.
Renginys nemokamas.

Liepos 26 d. (šeštadienis)
Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejus

13.00 val. „Paslaptingas pokario lobis“. Porceliano radinių parodos pristatymas.

Pernai, tveriant naują tvorą aplink Žandaro sodybą Priekulėje, netikėtai buvo rąstas tikras lobis. Negiliai po žeme metaliniame puode buvo sudėti porceliano indai: pietų ir arbatos servizai, uogienei skirti indeliai. Vieni jų – Bavarijos fajanso, arbatos rinkinukas – čekiško, balti ir marginti augaliniais motyvais. Manoma, kad šį turtą po dideliu kieme augančiu medžiu 1944 m. paslėpė sodybos šeimininkai, pasitraukdami nuo artėjančios fronto linijos.

Renginys nemokamas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų