Dailininkės teigimu, iš pradžių planuota eksponuoti visai kitų paveikslų ciklą "Osvencimas. Skausmas". Tačiau šiems darbams Tautinių mažumų centro salė yra tiesiog per ankšta.
"Bet mes būtinai atvešime ir šią parodą į Klaipėdą, tik tiems paveikslams reikia kitos erdvės, nes čia tokia kamerinė aplinka. Todėl sumanėme kitą parodą "Kur veda kelias". Idėja kilo spontaniškai, o atrinkti darbai labai artimi tiems, kuriuos kadaise tapė Nidos dailininkų kolonijos kūrėjai, vokiečių ekspresionistai", – pasakojo parodos autorė.
P.Čiževskaja neslėpė, kad šie jos paveikslai persunkti nostalgija, liūdesiu, skausmu ir visa tai, ko mes ilgimės, – prabėgusios savo ir savo tėvų bei senelių vaikystės, kuri tvyro pasąmonėje. Toliau dailininkė vardijo, kiek jos artimųjų tapo holokausto aukomis.
"Tai nutiko, todėl sieloje tvyro tuštuma. Ir tai – ypatingas jausmas. Visada skausmingai jaučiuosi mąstydama, kiek mes daug netekome – dailininkų, poetų, tų, kurie būtų tarp mūsų ir kurtų, jei nebūtų nužudyti jų tėvai. Jie tiesiog negimė. Mano paroda skirta pagerbti tuos, kurių niekada nebuvo", – teigė P.Čiževskaja.
Ši kaliningradietės dailininkės darbų paroda atidaryta penktadienį 15 val. Klaipėdos tautinių mažumų centre.
Naujausi komentarai