Pereiti į pagrindinį turinį

Akibrokštas Klaipėdoje: lietuvių kalbos egzaminą sutrikdė abiturientės žadintuvas

2021-06-07 12:05

Liūdnai valstybinis lietuvių kalbos brandos egzaminas baigėsi vienai Klaipėdos abiturientei. Mergina neteisėtai į egzaminų centrą įsinešė mobilųjį telefoną, kurio žadintuvas staiga suskambo beveik baigiantis egzaminui. Mokinė buvo išprašyta, surašytas aktas, jos likimą dėl tolesnio egzamino laikymo spręs Nacionalinio egzaminų centro vadovai.

Šiemet egzamino temos buvo: „Kaip elgiasi žmogus grėsmės akivaizdoje“, „Ką viešiname ir ką pasiliekame sau“, „Tėvo paveikslas literatūroje“ bei „Kaltė ir atgaila literatūroje“.  Kaltininkas: beveik baigiantis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui, neti
Šiemet egzamino temos buvo: „Kaip elgiasi žmogus grėsmės akivaizdoje“, „Ką viešiname ir ką pasiliekame sau“, „Tėvo paveikslas literatūroje“ bei „Kaltė ir atgaila literatūroje“. Kaltininkas: beveik baigiantis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui, neti / Redakcijos montažas

Tęsti nebeleido

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojų, pats svarbiausias egzaminas vyko sklandžiai, kol po vidurdienio, dar nepasibaigus jo laikui, viename egzaminų centre staiga pasigirdo mobiliojo telefono žadintuvo garsas.

„Taip džiaugėmės, kad viskas vyksta sklandžiai. Ir staiga tas skambutis. Pasirodo, mergina neteisėtai į egzaminų centrą įsinešė mobilųjį telefoną. Po vidurdienio suskambėjo jo žadintuvas. Telefonai egzamino metu yra draudžiami. Mokinę teko išprašyti iš egzamino, surašėme aktą. Labai gaila, bet tokia tvarka. Ji beveik buvo parašiusi rašinį. Kaip toliau dėl jos bus, spręs Nacionalinio egzaminų centro vadovybė“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Ilona Milkontė.

Šiemet egzamino temos buvo: „Kaip elgiasi žmogus grėsmės akivaizdoje“, „Ką viešiname ir ką pasiliekame sau“, „Tėvo paveikslas literatūroje“ bei „Kaltė ir atgaila literatūroje“.

Kaip ir ankstesniais metais, mokiniai lietuvių kalbos ir literatūros egzamino metu turėjo parašyti rašinį, pasirinkę vieną siūlomų keturių – dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinių – temų.

Šiemet egzamino temos buvo: „Kaip elgiasi žmogus grėsmės akivaizdoje“, „Ką viešiname ir ką pasiliekame sau“, „Tėvo paveikslas literatūroje“ bei „Kaltė ir atgaila literatūroje“.

Dienraščio žiniomis, gana daug abiturientų rinkos temą „Kaip elgiasi žmogus grėsmės akivaizdoje“.

Kai kas negaus atestato

Klaipėdoje lietuvių kalbos egzaminą ketino laikyti 1 887 moksleiviai, iš jų beveik trečdalis (773) pasirinko mokyklinį, likę – valstybinį egzaminą.

Didžioji dalis laikančiųjų – gimnazistai, kiti – profesinių mokyklų moksleiviai.

Į egzaminų centrus turėjo teisę ateiti tik tie, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės teigimu, keturi abiturientai į egzaminą neatvyko, nes jų metiniai pažymiai neigiami, jie neprileisti prie egzamino.

Į egzaminą neatvyko ir dar septyni kandidatai-eksternai. Dėl ligos nuo egzamino atleisti penki abiturientai, jie taip pat nerašė rašinio.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra privalomas, todėl jį laikė visi siekiantieji brandos atestato.

Šį egzaminą Lietuvoje pasirinko 17 207 kandidatai, o mokyklinį – 9 352.

Maratonas tęsis ir liepą

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidėjusi valstybinių brandos egzaminų sesija liepos 2 d. finišuos fizikos valstybiniu brandos egzaminu.

Rezultatai bus paskelbti vėliausiai iki liepos 23 d., o nuo liepos 5 d. iki liepos 20 d. laukia pakartotinė sesija.

Brandos atestatui gauti mokinys ar buvęs mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą.

Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip septynis brandos egzaminus, o bendrai per egzaminų laikotarpį organizuojama po 12 valstybinių brandos egzaminų pagrindinėje ir pakartotinėje sesijose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų