Diskusijoms dėl Smiltynėje pastatyto paminklo žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams „Albatrosas“ prasmės atėjo galas.
Pirmadienį Jūrų kultūros paveldo komisijos nariai politikams padėjo suprasti, kad šio paukščio atvaizdas simbolizuoja ne vien tik gedulą, bet ir narsą, viltį, naujas idėjas, skelbia Lrytas.lt.
Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros centro vadovė Genutė Kalvaitienė: Ko čia liūdėti, jeigu „Albatrosas“ sutinka į Klaipėdą atplaukiančius ir palydi išplaukiančius laivus? Jam atsiradus, gimė nauja tradicija - jūreivystės mokyklos pirmakursiai paminklo papėdėje kasmet ištaria meilės, ištikimybės jūrai priesaikos žodžius. Būtų gražu, jeigu šioje vietoje pagerbtume ir iškiliausius marinistus“.
Knygą apie jūreivystę išleidęs klaipėdietis Eimutis Astikas patarė nebijoti sparnuočių: „Erelių, grifų, pelėdų, kitokių paukščių siluetai puošia daugelio valstybių herbus ir vėliavas. Negalima daugiaprasmių simbolių traktuoti kaip kam šauna į galvą, traukti jų ant savo kurpaliaus“.
Jūrinės kultūros koordinacinei tarybai vadovaujantis Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža: „Šie galingi paukščiai perskrenda vandenynus nenutupdami. Mums jie - ne mirties ir gedulo, o stiprybės, narsumo, gyvybės, naujų idėjų nešėjai“.
Naujausi komentarai