Jau kitais metais smulkieji Klaipėdos prekybininkai turės galimybę savo verslą plėtoti šiuolaikiškoje prekybos halėje, kurią dabartinės turgavietės teritorijoje planuoja pastatyti UAB „Tilžės turgus“.
Šiuolaikiškas prekybos centras
Pasak UAB „Tilžės turgus“ direktorės Vitalijos Avižienienės, kitais metais turgavietėje bus pradėtas statyti naujas 8000 kvadratinių metrų paviljonas, atitiksiantis visus prekybos centrui keliamus reikalavimus.
„Jau dabar apie 150 Tilžė turguje prekiaujančių verslininkų pareiškė pageidavimą įsikurti naujojoje Tilžės halėje. Be to, čia bus įrengtos patalpos ir sudarytos sąlygos prekiauti maisto produktais, mėsa. Aišku, bus atskiros vietos ir ūkininkų turgeliui. Bus ir kitų naujovių. Tiesiog norime suteikti gyvybės šiai miesto daliai, kuri, nykstant senajam turgui, ilgainiui gali visiškai apmirti“, - pasakojo G. Avižienienė.
Pastačius naująją halę pirkėjam bus įrengtas įvažiavimo kelias automobiliams iš Mokyklos gatvės.
„Tačiau atsiradus naujam prekybos centrui liks ir senoji prekyvietė po atviru dangumi. Norintieji galės prekiauti po senovei, kiti galės persikelti po stogu“, - paaiškino „Tilžės turgaus“ vadovė.
Prekybininkai džiaugiasi
„Tilžės turgaus“ savininkų iniciatyvą pastatyti naują prekybos centrą sveikina ir patys verslininkai.
„Jau dabar Tilžės turgavietėje sudarytos pačios geriausios sąlygos Klaipėdos mieste lauko prekybai. Tačiau džiugu, kad „Tilžės turgaus:“ savininkai įsiklauso į klientų lūkesčius ir gerina sąlygas tiek prekybininkams, tiek pirkėjams“, - įsitikinęs Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius.
Jo manymu, šiuolaikiniai, jaunesniosios kartos pirkėjai tapo reiklesni, todėl reikalauja komfortiškesnių sąlygų.
„Tokios uždaro tipo turgavietės jau veikia visuose didžiuosiuose šalies miestuose. Visos jos pasiteisino. Atėjo metas tokią prekyvietę turėti ir Klaipėdai“, - džiaugiasi D. Botyrius.
Jis patvirtino, kad jau dabar apie 150 prekybininkų norėtų įsikurti dengtoje turgavietėje.
Kainos „nesikandžios“
„Tilžės turgaus“ direktorė V. Avižienienėsuskubo nuraminti, kad Tilžės halėje prekybos vietos nuomos kaina bus šiek tiek didesnė nei dabar, tačiau pabrangimas tebus simboliškas. „Prekybininkų neskriausime, kvadratinis metras prekybos vietos ploto naujajame prekybos centre kainuos 35 litus per mėnesį. Dar šiek tiek reikės primokėti už komunalines paslaugas, tačiau pastaroji suma tikrai nebus didesnė nei 10 litų per mėnesį. Šiuo metu kvadratinis metras per mėnesį kainuoja apie 30 litų“, - skaičiavo „Tilžės turgaus“ direktorė.
G. Avižienienė prognozavo, kad jei viskas vyks pagal planą, tai jau kitų metų balandį-gegužę prasidės pastato statybos, kurios tęsis iki 2015 m. Kalėdų.
Abejotinos reputacijos asmenų vilionės
Šiuo metu smulkieji prekybininkai susiduria su abejotinos reputacijos asmenų vilionėmis į buvusiame prekybos centre „Bauhof“ planuojamą įrengti turgelį. Tačiau šio turgaus administratoriai Tilžės turguje prekiaujantiems verslininkams kelią įtarimą.
„Mums kelia įtarimą tai, kad jie prašo vienkartinio sutarties mokesčio, kuris siekia apie 3000 litų. Be to, jie prašo avansu sumokėti už pusę metų. Tokios sąlygos pagrįstai kelią įtarimų, kad už šio turgaus gali slypėti paprasčiausi aferistai“, - svarstė D. Botyrius.
Jis prisiminė, kad prieš kelerius metus pagal panašų modelį veikė bendrovė „Aisva“, kuri Tilžės gatvėje buvo įkūrusi „Pirklių kiemą“. Pastarajame norėję prekiauti verslininkai privalėjo sumokėti vienkartinį 2000 litų mokestį. „Pirklių kiemas“ bankrutavo, o prekybininkai liko ir be pinigų, ir be prekybos vietų.
„Todėl norime perspėti Klaipėdos smulkiuosius prekybininkus, kad jie atidžiai pasvarstytų, ar verta susidėti su to prekybos centro administratoriais“, - perspėjo D. Botyrius.
Geriausia miesto turgavietė
„Tilžės turgaus“ administruojama turgavietė garsėja ne tik Vakarų Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Kaliningrado srityje. Daugelis šių regionų gyventojų žino, kad vadinamajame Tilžės turguje galima įsigyti visko - nuo segtukų plaukams iki kilimo ar baldų komplekto.
D. Botyrius pabrėžia, kad prekybos sąlygomis visi Tilžės turgavietės prekybininkai yra patenkinti. Jiems didžiulis palengvinimas yra tai, kad nebereikia kiekvieną rytą išsikrauti savo prekių, o vakare vėl viską susikrauti ir vežtis namo arba į sandėlius. Nereikia mokėti krovikams, nereikia mokėti už prekių ir prekybos įrangos saugojimą.
„Viską paliekame savo prekybos vietose, metaliniuose kioskeliuose. Dėl savo turto esame ramūs, nes žinome, kad teritorija saugoma, naktimis ar poilsio dienomis čia pašaliniai asmenys neužklysta. Nepaisant to, už prekybos vietas mokame kelis kartus mažiau nei Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančiose turgavietėse,“ – įsitikinę Tilžės turgavietėje prekiaujantys smulkieji verslininkai.
Pasak D. Botyriaus, Tilžės turgaus administracija nuolat bendrauja su verslininkais, klausosi ir išgirsta jų nuomonę ir pasiūlymus.
„Galima sudaryti metinę sutartį ir kiekvieną mėnesį mokėti nuomos mokestį. Laikinai prekiauti norintieji gali mokėti tik už konkrečia vietą, arba mėnesį. Kainodara – labai lanksti, santykiai tarp administracijos ir prekybininkų – civilizuoti, grįsti sutartimis“, - šiuo metu turgavietėje galiojančią tvarką gyrė verslininkas.
Šią turgavietęnuo 2008 m. pradėjus administruoti privačiai bendrovei „Tilžės turgus“ įvyko nemažai pokyčių, kuriuos iškart pastebėjo tiek pirkėjai, tiek prekybininkai. Per tuos metus bendrovė į infrastruktūrą, apsaugą, prekybos sąlygų gerinimą investavo kelis milijonus litų. Asfaltuotos automobilių saugojimo aikštelės pirkėjams, rekonstruoti seni ir įrengti nauji tualetai, visose prekybos vietose yra elektra.
Prekybininkams – idealios sąlygos
„Nuomoti vietą turguje pigiau nei patalpas kuriame nors didžiųjų prekybos centrų. Be to, čia dideli žmonių srautai – lietuviai yra įpratę lankytis turguje“, – turgaus pranašumus vardino Donatas Botyrius, pats prekiaujantis Tilžės turguje.
Šiuo metu vieno kvadratinio metro prekybos vietos ploto kainuoja apie 30 litų per mėnesį. Verslininko teigimu, tai du kartus pigiau nei tuomet, kai turgų administravo savivaldybės įmonė „Senasis turgus“. Be to, tuomet dar papildomai reikėdavo mokėti už prekių saugojimą, jų transportavimą ir nuolatinį iškrovimą ir sukrovimą. Per mėnesį tekdavo sumokėti apie 1000 litų. Dabar viskas kainuoja apie 390 litų.
„Mūsų surinkti duomenys leidžia teigti, kad tai pačios žemiausios kainos Klaipėdoje. UAB „Naujasis turgus“ pramonines prekes pardavinėjantys verslininkai moka 120 litų už vieną kvadratinį metrą per mėnesį. Dengtame paviljone gėlėmis prekiaujantys verslininkai moka po 160 litų už kvadratinį metrą, vaisių ir daržovių pardavėjai – 120 litų už kvadratinį metrą. Beje, tai daugiau nei kuriame nors miesto prekybos centre, kuriame kvadratinis metras kainuoja apie 60-80 litų per mėnesį“, - skaičiavo D. Botyrius.
Tilžės turguje apsipirkti mėgsta ir dažnas klaipėdietis. Pirkėjai taip pat džiaugiasi, kad turgavietėje galima įsigyti puikios kokybės prekių už palyginti nedidelę kainą.
„Aš savo vaikams drabužėlius ir avalynę perku tik turguje. Kokybė ne blogesnė, o kartais ir geresnė nei didžiųjų prekybos centrų parduotuvėse parduodamų prekių“, - sakė klaipėdietė Loreta, į turgų atėjusi su dviem dukromis.
Naujausi komentarai