Pereiti į pagrindinį turinį

COVID-19 – jau ir Klaipėdos policijoje: užfiksuotas ne vienas atvejis

2020-11-05 03:00

Uostamiesčio Kauno gatvėje įsikūrusiame apskrities vyriausiajame policijos komisariate jau užfiksuotas ne vienas koronaviruso atvejis. Didžioji dauguma sergančiųjų – kabinetuose dirbantys policijos pareigūnai.

Paradoksas: iš didžiulio būrio su žmonėmis dažniausiai susitinkančių pareigūnų kol kas neapsirgo nė vienas.
Paradoksas: iš didžiulio būrio su žmonėmis dažniausiai susitinkančių pareigūnų kol kas neapsirgo nė vienas. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Užsikrėtė 10 žmonių

"Kažin, ar mes galime komisariatą laikyti COVID-19 židiniu. Aš manau, kad nesame. Kaip ir visoje šalyje – vieni suserga, kiti pasveiksta. Situacija kontroliuojama", – tikino Klaipėdos apskrities policijos komisariato vadovas Alfonsas Motuzas.

Šiuo metu apskrities komisariate, kuriame dirba apie 900 darbuotojų, COVID-19 serga 10 pareigūnų. Komisariato vadas tikino, kad visi darbuotojai užsikrėtė nuo savo šeimos narių ar kitų, ne nuo darbinių kontaktų.

Kuo daugiau apie tai kalbi ir galvoji, tuo labiau imi abejoti savo paties pojūčiais.

Plungėje, kur liepsnoja infekcijos židinys, serga keturi policijos pareigūnai.

Visi kiti infekuotieji dirba Klaipėdoje, Kauno gatvėje esančiame komisariate.

Infekcija diagnozuota vienam Kriminalistinių tyrimų tarnybos darbuotojui, susirgo viena dokumentų valdymo padalinio darbuotoja, dar viena – iš valdymo organizavimo skyriaus.

Užsikrėtė ir trys Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnės.

Teko keisti pamainą

Viena budėtojų padalinio darbuotoja jau maždaug savaitę nekontaktavo su bendradarbiais, turėjo nedarbingumo pažymėjimą ir gydėsi nuo gripo. O neseniai jai pasireiškė akivaizdžiausi koronaviruso požymiai – skonio ir kvapo nejautra.

Vienai budėtojų dalies darbuotojai infekcija nustatyta ilgąjį savaitgalį, todėl nuspręsta pakeisti visą pamainą, su užsikrėtusia pareigūne dirbę kolegos priversti izoliuotis.

Dar viena budėtoja apsirgo kitoje pamainoje.

A.Motuzas tikino, kad kol kas darbuotojų stygiaus policija nejaučia.

Suabejojusieji pojūčiais siunčiami izoliuotis, jiems patariama pasitikrinti dėl COVID-19. Jeigu testas neigiamas, pareigūnui leidžiama grįžti į darbą.

Tiems, kas atsisako tyrimo, tenka izoliuotis ir 10 dienų stebėti savo sveikatą. Jei jokie ligos požymiai per tą laiką nepasireiškia, žmogus grįžta į darbą.

Policijos pareigūnai, kurie dirba keli viename kabinete, darbo dieną priversti būti su kaukėmis.

Tirtis neskubėjo

Prieš savaitę policininkai galėjo išsitirti greitaisiais testais. Tokiam tyrimui registravosi 160 pareigūnų, atvyko tirtis tik 97. Nė vienas išsityręs nebuvo apsikrėtęs.

Be to, patvirtinta, kad trys pareigūnai persirgo koronaviruso infekcija anksčiau. Apie šiuos atvejus buvo žinoma, tyrimas parodė, kad jų organizmai turi antikūnų.

"Kai kasdien liga diagnozuojama šimtams žmonių, mes jau turime pradėti susigyventi su mintimi, kad infekcija yra šalia ir bet kada prikibs. Kuo daugiau apie tai kalbi ir galvoji, tuo labiau imi abejoti savo paties pojūčiais", – pusiau juokais kalbėjo komisariato vadovas.

Siekiant, kad policininkai išliktų sveiki ir galėtų atlikti pareigą, pareigūnams kompensuojami skiepai nuo gripo. Pareigūnai patys kreipiasi į medicinos įstaigas, išleisti skiepams pinigai jiems kompensuojami.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų