Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl adreso uostamiestyje – painiava

2014-06-16 02:00

Nors Klaipėdoje vadinamieji kampiniai, dviejų gatvių sankryžoje stovintys namai prieš ketverius metus Vyriausybės ir miesto valdžios nurodymais įgijo naujus adresus, gyventojai vis tiek neišvengia painiavos ir nepatogumų.

Nežinomasis: pačiame miesto centre stovintis namas vis dar nepažymėtas nei gatvės pavadinimu, nei numeriu. Vis dėlto valdininkai žada, kad problema bus išspręsta, ir gyventojų nepatogumai baigsis. Nežinomasis: pačiame miesto centre stovintis namas vis dar nepažymėtas nei gatvės pavadinimu, nei numeriu. Vis dėlto valdininkai žada, kad problema bus išspręsta, ir gyventojų nepatogumai baigsis. Nežinomasis: pačiame miesto centre stovintis namas vis dar nepažymėtas nei gatvės pavadinimu, nei numeriu. Vis dėlto valdininkai žada, kad problema bus išspręsta, ir gyventojų nepatogumai baigsis.

Nors Klaipėdoje vadinamieji kampiniai, dviejų gatvių sankryžoje stovintys namai prieš ketverius metus Vyriausybės ir miesto valdžios nurodymais įgijo naujus adresus, gyventojai vis tiek neišvengia painiavos ir nepatogumų.

10 namas tapo 13-uoju

Janina Perminienė gyvena name, kuris jau kelerius metus yra bevardis, tai yra neturi lentelės, nurodančios gatvę ir numerį.

Miesto centre esančioje gatvių sankryžoje stovintis ir medine balkonų apdaila iš kitų pastatų išsiskiriantis namas daug metų oficialiai buvo S.Daukanto gatvės 10-asis. O prieš ketverius metus jis tapo Herkaus Manto 13-uoju.

Sovietmečiu buvusio prestižinio namo gyventojai pasakojo, kad tik mažytis kamputis šio pastato yra palei Herkaus Manto gatvę, o didžiosios jo dalies langai nukreipti į S.Daukanto gatvę.

Nors nuo šių pokyčių praėjo ketveri metai, čia gyvenantys žmonės vis dar jaučia nepatogumų, o kartais painiava gali turėti lemtingų pasekmių, nes specialiųjų tarnybų darbuotojai negali jo rasti.

"Kviečiau avarinę dujų tarnybą. Darbuotojai atvažiavo ir vaikščiojo išilgai Herkaus Manto gatvės, žvalgėsi, dairėsi, bet 13 namo nerado", – prisiminė gyventoja.

J.Perminienės vyras yra ligotas, sunkiai vaikšto, tad ne kartą teko kviesti greitąją pagalbą. Tačiau medikai taip pat neranda šio namo, – net apsukę visą kvartalą nemato tokio numerio.

Orientyras – atminimo lenta

Moteris norėjo užsiprenumeruoti laikraštį ir išgirdo redakcijos darbuotojos nuostabą dėl adreso pokyčių.
Pažiūrėjusi internete, kas yra Herkaus Manto 13 name, laikraščio platinimo tarnybos darbuotoja paaiškino randanti informacijos, kad šiame name yra advokatų kontora, parduotuvės, tačiau apie gyvenamuosius butus nėra užsiminta.

Kaskart aiškindami, kaip juos rasti, gyventojai pasakoja, kad prie laiptinės iš gatvės pusės yra atminimo lenta, nurodanti, kad šiame name ilgą laiką gyveno "Klaipėdos" fotožurnalistas, mokytojas, lietuvininkas Albinas Endrius Stubra.

Taip paaiškinus klausimų daugiau paprastai nebekyla.

Kalėdiniai sveikinimai pasiklydo

Tai, kad kalėdiniai sveikinimai šiame name gyvenančius žmones pasiekia tik tada, kai juos atneša kitos gatvės gyventojai, yra, ko gero, mažiausia bėda. Nors ir tai kelia nepatogumų.

"Pagal seną tradiciją giminaičiai ir draugai siunčia kalėdinius sveikinimus. Tegu tai nėra kai kas ypatingo, bet man jie – patys mieliausi. Sveikinimus išsiuntę žmonės nesulaukia mūsų padėkos, ir nedrįsta skambinti, nes nepatogu girtis pasveikinus. Tačiau mes tų laiškų paprasčiausiai negauname", – pasakojo J.Perminienė.

Kalėdiniai sveikinimai buvo išsiųsti senuoju adresu – į S.Daukanto gatvės 10 namą.

Tarp dangaus ir žemės

Vieną dieną Bokštų gatvėje gyvenanti moteris atėjo pas J.Perminienę su pluoštu jos šeimai skirtų laiškų.
Tai buvo draudimo, bendrovės LESTO, mokesčių pranešimai, kitų oficialių įstaigų siųstos korespondencijos.

"Gerai, kad pasitaikė sąžininga moteris, kuri atnešė mums adresuotus vokus, bet iš esmės tai ne jos darbas. Juk negali ji kaskart nešioti mūsų laiškų, kiekvienas žmogus turi savo reikalų ir dirba savus darbus. Jie nekalti, kad mieste nėra tvarkos", – piktinosi nepažymėto namo gyventoja.

Pastarasis giminaičių išsiųstas laiškas su svarbiu moteriai dokumentu buvo pasiųstas naujuoju Herkaus Manto gatvės 13 adresu. Korespondencija ilgai klaidžiojo, kol atsidūrė J.Perminienės pašto dėžutėje.

Moteris spėja, kad jį atnešė ne kitos gatvės gyventojai.
Taip įtarti ją verčia spaudai ant laiško, iš kurių matyti, kad Klaipėdoje jis atsirado jau seniai, bet iš pašto iki jos namų keliavo ilgiau nei iš kito miesto į uostamiestį.

"Panašu, kad mes gyvename tarp dangaus ir žemės – senuoju adresu mūsų jau niekas neranda, o naujuoju dar neranda" – guodėsi klaipėdietė.

Patarimas nustebino

Dėl šios problemos name gyvenantys kaimynai kreipėsi į namą administruojančią bendrovę "Vitės valdos", o ši ne kartą judino valdininkus.

Šios bendrovės direktorius Jevgenijus Sakovskis teigė pastarąjį kartą raštu kreipęsis į miesto savivaldybę šiemet balandžio mėnesį ir sulaukęs pažadų, kad lentelės galiausiai atsiras.

Kartą gyventojai patys buvo nuėję į savivaldybę pasiguosti ir paprašyti pažymėti namą. Taip jie tikėjosi paskubinti spręsti jų reikalą.

Tada žmonės išgirdo valdininkų patarimą ant popieriaus lapo užrašyti tikslų savo adresą ir užklijuoti jį ant durų. Keistas atsakymas suglumino.

Bendrovės "Lietuvos paštas" atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė teigė, kad Klaipėdoje ne tik senamiestyje, bet ir naujuosiuose rajonuose yra nemažai gatvių, ant kurių nėra pavadinimų, namo adreso.

Tai yra didelė problema, su kuria susiduria Lietuvos pašto laiškininkai.

"Neretai ne tik mūsų darbuotojai sunkiai randa reikalingą adresą, bet ir patys gyventojai nežino tikslaus savo adreso", – patikino A.Jonušaitė. – Lietuvos paštas neturi duomenų bazės, kurioje būtų pateikta informacija apie visus adresus, todėl šioje situacijoje gyventojai ar miesto savivaldybė turėtų pasirūpinti, kad gatvės ir namai būtų sužymėti tinkamai. Tokiu atveju rasti reikiamą adresą laiškininkams būtų daug paprasčiau."

Nusprendė suvienodinti adresus

"Apmaudu, kad adresų pokyčiai kelia problemų žmonėms, bet šiuo atveju rinktis alternatyvų nebuvo galima, nes nuostata buvo aiški – turėjo nelikti vadinamųjų kampinių adresų", – paaiškino savivaldybės Informavimo ir elektroninių paslaugų skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė.

Ji pasakojo, jog Lietuvai dalyvaujant Europos adresų infrastruktūros projekte, paaiškėjo, kad tik vienintelėje mūsų šalyje egzistuoja kampiniai adresai.

Todėl Vyriausybė 2010 m. balandžio 28 d. Registrų centrui nurodė sudaryti sąrašus savivaldybėms, kurios privalo panaikinti visus dvigubus – kampinius – namų adresus.
Tai turėjo būti padaryta iki 2010-ųjų pabaigos.
Savivaldybė gavo Registrų centro raštą su nurodytais adresais. Jo pagrindu buvo parengtas administracijos direktoriaus įsakymas pakeisti tuos adresus.

Valdininkai nesusikalbėjo

Tai turėjo būti padaryta iki 2010 m. pabaigos.
Panašu, kad dėl iki šiol nebaigtų darbų keičiant adresus kalti valdininkai.

Mat iniciatyva keisti pavadinimus kilo viename savivaldybės skyriuje, o savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas perduotas Miesto tvarkymo skyriui, kad būtų pagamintos konkrečios lentelės su gatvių pavadinimais.

Klausimas, kodėl vieno ir kito savivaldybės skyrių darbuotojai nesusikalbėjo, liko neaiškus, bet akivaizdu, kad atsitiko būtent taip.

Pranešė gerą žinią

Pasak V.Venckutės-Palaitienės, adresų duomenys kaupiami bendrame registre ir visos institucijos ar įstaigos savo veikloje turėtų naudotis šiuo šaltiniu.
Nepaisant nesklandumų dėl adresų lentelių, pakeitimai registre buvo atlikti, tad jais ir turi naudotis specialiosios tarnybos.

Už gatvių pavadinimus atsakinga savivaldybė, o už namų numerius – jų savininkai. Tačiau, kadangi adresų keitimas buvo privalomas, savivaldybė ėmėsi keisti visas lenteles.

"Geroji žinia yra ta, kad tos lentelės jau yra gaminamos ir iki Joninių ketinama jas pritvirtinti", – patikino V.Venckutė-Palaitienė.

Pažadų dar neištesėjo

Prieš porą metų tą pačią problemą kėlė Lietuvininkų aikštėje gyvenantys žmonės.

Nors problema buvo aprašyta dienraštyje "Klaipėda", o valdininkai tada žadėjo netrukus ją išspręsti, situacija nepasikeitė iki šiol.

Anksčiau buvusio Lietuvininkų aikštės 1-ojo namo gyventojai, kurių oficialus adresas dabar yra Herkaus Manto gatvė 46, vis dar tebeklaidžioja ieškodami savo sąskaitų kitose to paties namo laiptinėse.

O kitapus aikštės esantis kampinis namas iki šiol pažymėtas dviem adresais, Herkaus Manto 44 ir Lietuvininkų aikštė 2.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų