Šaudo nuolat
Pietinėje miesto dalyje gyvenanti klaipėdietė tvirtino, kad šventiniu laikotarpiu nuo ryto iki vakaro yra priversta klausyti sprogstančių petardų.
"Kažkam tai – linksmas žaidimas, o kenčia visi gyventojai. Suprasčiau, kad triukšmautų tik per Kalėdas, Naujuosius, o dabar kiekvieną dieną aidi visas rajonas", – pasakojo moteris.
Klaipėdietė tvirtino, kad augina mažametę dukrą. Pokšint petardom, sunku ją užmigdyti.
"Mano dukrytė miega labai jautriai. Tik sprogsta garsesnė petarda, iš karto pabunda", – tvirtino mama.
Gyventojos nuomone, daugiabučių namų kiemai – ne vieta šaudyti petardas. Ne tik dėl triukšmo, bet ir dėl saugumo.
"Kiemai prigrūsti automobilių. Juk gali apgadinti transporto priemones. Taip pat petarda gali įlėkti į balkoną ir sukelti gaisrą. Tikrai ne visi asmenys pirotechniką naudoja saugiai. Manau, visi normalūs žmonės apsidžiaugtų, jei daugiabučių kiemuose būtų uždrausta naudoti pirotechniką. Dabar visą šventinį laikotarpį jautiesi lyg būdamas karo zonoje", – dėstė moteris.
Klaipėdietė atkreipė dėmesį ir į tai, kad kai kuriose svečiose šalyse toks draudimas yra priimtas, o žmonės jo paiso.
Mėtė po mašinomis
Nemaloniai liko nustebinta ir sekmadienio pavarę automobiliu važiavusi šeima.
Žmonės pastebėjo, kad ties Žardininkų rajonu kažkokie vaikinai mėtė petardas po pravažiuojančiomis mašinomis.
"Reikėtų griežtinti ne tik petardų naudojimo, bet ir pardavimo tvarką. Visokiems vaikigaliams apskritai nepardavinėti jokių pirotechnikos priemonių. Baisu, kai žmonės nepagalvoja, kaip gali baigtis jų elgesys. Buvau tikrai šokiruotas", – tvirtino klaipėdietis.
Tasyklių nelaužo
Teatro aikštę paskelbti zona be pirotechnikos miesto valdžiai pasiūlė šventinius renginius organizuojančios viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" atstovai.
Viena siūlymo priežasčių buvo šią erdvę puošiantis milžiniškas sniego rutulys. Baimintasi, kad šis nebūtų suniokotas.
Taip pat norėta, kad per Naujųjų sutiktuves žmonės nesijaustųsi tarsi karo zonoje. Panašu, kad šis draudimas pasitvirtino.
Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys pasakojo, kad Teatro aikštėje kartu su policija nuolat atliekami patikrinimai. Jie tęsis iki sausio 6-osios. Kol kas šioje viešojoje erdvėje jokių incidentų neužfiksuota.
"Žmonės žino apie šį draudimą ir jo paiso", – komentavo vedėjas.
Draudžiama tyliosiose zonose
Pasak V.Valio, pirotechnikos naudojimą reglamentuoja teisės aktai. Ją draudžiama naudoti vietose, kurios paskelbtos tyliosiomis zonomis.
Tokių Klaipėdoje yra dvi – Sąjūdžio parkas ir Kauno gatvės rajonas. Čia pirotechnika leidžiama tik vykstant masiniams renginiams, kuriems išduotas leidimas.
V.Valys teigė, kad nusiskundimų dėl pirotechnikos naudojimo nebuvo gauta.
"Gal tiesiai į policiją kreipėsi", – svarstė vedėjas.
Tačiau V.Valys akcentavoį, kad gyvenamieji kvartalai nėra tinkama vieta naudoti pirotechnikai.
"Kelia pavojų. Gali ir per langą įskristi, sukelti gaisrą. Tačiau daugiausia pirotechnikos per šventes naudojama masinio susibūrimo vietose. Visi ateina su savo arsenalais", – pasakojo vedėjas.
V.Valys tvirtino, kad pirotechniką Klaipėdoje draudžiama naudoti nuo 22 iki 6 val., išskyrus masinius renginius, kuriems išduotas leidimas.
"Jei petardos šaudomos draudžiamu laiku, galima pranešti. Tai yra pažeidimas. Taip drumsčiama ramybė ir pažeidžiama tvarka", – pabrėžė vedėjas.
Naujausi komentarai