Klaipėdos universitetas iš pasieniečių nori perimti gelbėjimo stotį Nemirsetoje ir joje įrengti jūrinių tyrimų lauko laboratoriją.
Gelbėjimo stoties savininkai – Valstybinė sienos apsaugos tarnyba ketina perduoti nenaudojamą pastatą pajūryje. Universiteto sumanymui neprieštaravo ir Klaipėdos apskrities viršininko administracija, Palangos miesto savivaldybė bei Pajūrio regioninio parko valdžia.
Nemirsetoje esanti raudonų plytų stotis įtraukta į kultūros vertybių registrą. XIX ir XX amžių sandūroje Vokietijoje buvo sukurta skęstančių laivų gelbėjimo sistema. Tokios stotys buvo įrengtos Nidoje, Juodkrantėje, Melnragėje ir Nemirsetoje. Vienintelė iki šiol nesugriuvusi – Nemirsetos gelbėjimo stotis.
Gelbėjimo stotį sovietmečiu buvo perėmę kariškiai. Jie sunaikino didžiąją dalį autentiško pastato. Jos stogas ir sienos sutvirtintos, nukentėjo pastato papuošimai.
Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus tvirtino, jog universitetui perėmus stotį bus mėginama atkurti autentišką jos išvaizdą. Viduje turėtų būti įrengta lauko tyrimų laboratorija, kuria naudosis jūrų biologai, povandeninės archeologijos specialistai. Stotis veiktų tik vasarą.
Planuojama, jog šalia stoties turėtų atsirasti ir valčių nuleidimo vieta, kuria galėtų naudotis greta įrengiamo kempingo svečiai.
Kol neaišku, ar universitetas galės gelbėjimo stotyje įrengti laboratoriją, nežinoma ir kiek kainuos pastato sutvarkymas. Svarstoma, jog pinigų būtų galima gauti iš ES ar kitų projektų fondų.
Naujausi komentarai