Visos avarijos – vienu metu
Kelių policininkai tądien reidų nerengė, jie vos spėjo fiksuoti eismo įvykius ir reguliuoti transporto priemonių judėjimą.
Pirmasis palyginti laimingai pasibaigęs eismo įvykis užfiksuotas 14.45 val. greitkelyje Vilnius–Klaipėda 260 kilometre, Rietavo savivaldybės teritorijoje.
Slidžiame kelyje vilkikas tapo nevaldomas, ėmė slidinėti ir atsitrenkė į kelio atitvarus. Laimė, kiti automobiliai nesusidūrė su sunkiasvore mašina.
Vos tik valdiškose įstaigose baigėsi darbo diena, Klaipėdoje ir jos priemiesčiuose pasipylė avarijos.
Tądien 16.50 val. Taikos pr. ties 131 namu vairuotojas nespėjo sustabdyti lengvojo automobilio ir užvažiavo ant pėsčiojo, einančio per gatvę neleistinoje vietoje. Žmogui nieko nenutiko, jis liko sveikas.
17.10 val. kelyje Šilutė–Klaipėda, netoli įvažos į Dituvą, bandydamas aplenkti lengvasis automobilis užkliudė kitą.
Po pusvalandžio beveik toje pačioje vietoje, arčiau kelio į Mickus, į šalikelę nuslydo BMW. Įvykio metu sužalotas mašinos keleivis.
Tuo pat metu Klaipėdoje, Taikos pr. ir Kauno g. sankryžoje, susidūrė du automobiliai. Policijos duomenimis, kaltininkas buvo neblaivus.
18.05 val. Taikos ir Jūrininkų prospektų sankirtoje sukdamas į pakelę nuslydo dar vienas BMW. 18.45 val. Liepų g. ties 85 namu nuo slidaus kelio nuvažiavo lengvoji mašina.
19.30 val. Birutės ir Lelijų gatvių sankryžoje sukdamas automobilis paslydo, atsitrenkė į kitą mašiną, atšoko nuo jos ir rėžėsi į stulpą.
Klaipėdos apskrityje oficialiai užfiksuoti 29 eismo įvykiai, policininkai įregistravo jų 13, tačiau kur kas daugiau vairuotojų nekvietė policijos ir pildė eismo įvykio deklaracijas.
Sankryžoje – nė krust
Ir vairuotojams, ir pėstiesiems grįžimas namo tapo sunkia misija.
Tradiciškai per penkias minutes įveikiamam atstumui nuvažiuoti tą vakarą prireikė valandos.
Kiekvienas šviesoforas tapo tikru išbandymu. Būtent ties jais ratai slydo ledu ir mašinos negalėjo pajudėti iš vietos.
Dar didesnė įtampa vairuotojų laukė ties pėsčiųjų perėjomis. Net itin lėtai važiuojančius automobilius sustabdyti buvo labai sunku. Paspaudę stabdžius vairuotojai jausdavo, kad automobilis "nebeklauso", slysta.
Slydo ne tik lengvosios. Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė pasakojo pati mačiusi, kaip Liepojos gatvėje slydo autobusas ir vos nesumaitojo automobilio.
Lūžo kaulai
Pirmoji šalčio para uostamiestyje paženklinta virtine traumų, kurias dėl slidžių šaligatvių patyrė pėstieji.
Į ligonines greitosios medicininės pagalbos ekipažai nuo trečiadienio vakaro iki ketvirtadienio ryto atgabeno 16 įvairiai gatvėse nukentėjusių žmonių. Vieni krito ant slidžių šaligatvių, kiti paslydo daugiabučių kiemuose, prie parduotuvių ar tarp stovinčių automobilių aikštelėse.
Dviem gyventojams lūžo žastai, vienas susilaužė blauzdikaulį. Tik šie trys buvo paguldyti į ligoninę, kiti, sutvarstyti, sugipsuoti ir apibintuoti, buvo išleisti gydytis į namus.
Medikams šaltą naktį teko globoti ir keturis įkaušusius benamius, kurie dėl alkoholio dvoko nepateko į nakvynės namus.
Ketvirtadienio rytą visi jie prabudę išžingsniavo iš ligoninės savais keliais.
Kelininkams skyrė baudas
Vakar miesto meras Vytautas Grubliauskas pasikvietė į pokalbį už miesto gatvių bei šaligatvių valymą atsakingų įmonių vadovus.
Susitikime dalyvavo ir I.Šakalienė bei Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda.
V.Grubliauskas rėžė tiesiai – gatvėse trečiadienį vakare, o kai kur dar ir ketvirtadienį, buvo slidu, tai nėra normalu.
Pasak I.Šakalienės, du jos pavaldiniai įpareigoti stebėti kelininkų darbą, jie turi galimybę per palydovinį ryšį stebėti barstytuvų judėjimą. Valdininkė stebėjosi, kad turėdami informacijos apie laukiamą atšalimą kelininkai taip vėlai ėmėsi valyti ir barstyti gatves.
"Orų prognozės rodė, kad ateis staigus atšalimas, jį prognozavo minučių tikslumu. 16.30 val jau buvo pusantro laipsnio žemiau nulio. Jeigu technika būtų išvažiavusi apie 15 val., situacija nebūtų buvusi tokia apgailėtina. Kelininkai privalo reaguoti laiku", – piktinosi I.Šakalienė.
"Mūsų mašinos dirbti išvažiavo 17 val., bet gatvėse buvo daug automobilių. Tiesiog susidarė situacija, kad šaltis paspaudė labai staigiai. Nuo Sendvario iki Jūrininkų prospekto barstytuvai važiavo valandą", – teisinosi bendrovės "Žemkasa" vadovas Dainius Zokas.
Miesto šaligatvius, laiptus ir aikštes valančios bendrovės "Klaipėdos želdiniai" vadovas Gediminas Valašinas vardijo valandomis, kada gremžti ir barstyti šaligatviai.
Vien trečiadienį išbarstyta 50 tonų druskos ir smėlio mišinio.
Kaip numatyta sutartyse, gatves valančioms bendrovėms už netinkamai atliktą darbą skirta 500 eurų bauda. "Klaipėdos želdiniams" teks mokėti – 289 eurų baudą. Kelininkai šį sezoną nubausti antrą kartą, šaligatvių prižiūrėtojams skirta trečia bauda.
Meras prabilo net apie siekį savivaldybės interneto tinklalapyje viešai skelbti gatves valančių mašinų judėjimą.
Naktis be elektros
Klaipėdos rajono gyventojams pirmoji šalčio banga pajūryje šiais metais įsimins ilgam. Trečiadienio vakarą, ėmus spausti šaltukui, keli tūkstančiai gyventojų liko be elektros, šildymo ir vandens.
Elektra Doviluose, Kuliuose, soduose netoli Gargždų, Veiviržėnuose ir aplinkiniuose šios seniūnijos kaimuose pradingo apie 17 val.
"Situacija buvo nejuokinga. Kai namuose nėra elektros, negalime kurti šildymo katilo, nėra vandens, nes elektra jis pumpuojamas iš gręžinio. Pati šalčiausia naktis, ir štai toks siurprizas", – pasakojo doviliškių šeima.
17 val. pradingus elektrai Doviluose teko uždaryti abi maisto prekių parduotuves.
Žmonės dar lūkuriavo, vildamiesi, kad elektra atsiras. Tačiau tamsoje praleidę visą naktį, gyventojai elektros tiekimo sulaukė tik 8.45 val.
Užsidarė darželiai
Doviluose įsikūrusio vaikų lopšelio-darželio "Kregždutė" direktoriaus pavaduotoja Laima Sungailienė pasakojo, kad dėl dingusios elektros įstaigos ūkvedžiui teko darželyje budėti visą naktį.
"Šildomės granulėmis kūrenamu katilu. Kai tik dingo elektra, darbuotojui teko prižiūrėti katilą, kad jis nesprogtų, pamažu jam pavyko prigesinti ugnį. Dar vėlyvą vakarą susisiekėme su vaikų tėveliais, kad dėl ekstremalios situacijos ketvirtadienio rytą nepriimsime vaikučių", – pasakojo L.Sungailienė.
Tik viena kita mama ryte dar kyštelėjo nosį į Dovilų darželį, tačiau, išgirdusios, kad dar ir ryte ugdymo įstaiga šąla, išsivežė atžalas į namus.
Išgelbėjo senovinės krosnys
Panaši situacija buvo ir Klaipėdos rajono Pašlūžmio mokykloje – daugiafunkciame centre, kuris įsikūręs Daukšaičių kaime.
Įstaigos direktorė Ramūnė Žvirblienė tikino, kad daugumai iš 73 mokyklos auklėtinių šiuo metu yra žiemos atostogos.
"Turime tik 18 iki šešerių metų amžiaus vaikučių. Tačiau daugiau nei pusė jų turi broliukus ir sesutes. Kai tik vyresnieji atostogauja, mažyliai pasilieka namuose su broliais ar seserimis. Šiomis dienomis tėvai atveždavo tik kelis darželinukus, nes neturi jų kam palikti. Bet dirbti negalėsime, nes elektrą mums žada įjungti tik 22 val.", – vakar pasakojo R.Žvirblienė.
Ugdymo įstaigos darbuotojai naktį nuo šalčio vadavosi, kaip tik išmanė – mokinių maitinimui skirtas šaldytas žuvis teko pernešti į kieme stovintį autobusiuką, nes be elektros neveikė šaldytuvai.
Pastate esančios koklinės krosnys sulaukė šlovės valandos – mokyklos sargas visą naktį kūreno jas, bent taip palaikydamas teigiamą temperatūrą.
"Daukšaičiuose gyvena apie 300 žmonių, tačiau be elektros buvo likę ir Petraičių, Šalpėnų ir Legučių kaimai", – tikino R.Žvirblienė.
Kaip karo metais
Veiviržėnų gyventoja Ramutė vakar rytą vis dar kamavosi su šeimyna be elektros energijos, nors pats miestelis tiekimo sulaukė dar trečiadienio vakarą.
"Nieko nesuprantu, prie kokios mes čia linijos prijungti, kad miestelis turi elektrą, o mes – ne. Laimė, kad mūsų šildymo katilas gali pašildyti bent pirmojo aukšto patalpas. Vandens iš šulinio parsinešėme. Kai tik elektros nėra, gyvenimas paralyžiuotas", – pasakojo veiviržėniškė.
Trečiadienio vakarą tamsoje skendinčiuose Veiviržėnuose būta ir daugiau nemalonumų.
Dėl slidžios įkalnės čia trims valandoms įstrigo vilkikas su kroviniu. Sunkiasvorė mašina važiavo nuo Endriejavo pusės. Ne itin stati kalva tapo neįveikiama kliūtimi sunkvežimiui.
Netrukus ėmė būriuotis vietiniai, vieni vyrai tempė žvyrą, kiti aptarinėjo įkalnės nesugebėjusį įveikti vairuotoją.
"Mums šias naktis dangus nepagailėjo sniego – trečiadienio rytą tris valandas kasėme su vyru kiemą, ketvirtadienį – dvi valandas", – guodėsi veiviržėniškė Ramutė.
Veiviržėnų degalinėje dirbanti moteris tikino, kad be elektros miestelio gyvenimas akimirksniu įšaldomas.
"Parduotuvės nedirba, šildymo ir vandens nėra. Į degalinę tenka gabentis generatorių, kitaip net degalų žmonės negalėtų įsipilti. Kaip karo metais – viskas sustoja", – juokavo moteris.
Tamsoje – 7 tūkst. žmonių
Bendrovės ESO atstovo ryšiams su visuomene Martyno Burbos teigimu, trečiadienio vakarą be elektros tiekimo Klaipėdos rajone buvo likę 7 tūkst. gyventojų.
"Šis skaičius nuolat kito – dalį gedimų pavyko likviduoti greičiau, tačiau buvo ir tokių gedimų, kurių šalinimo laikas šiek tiek užtruko, ypač tose vietovėse, kurios dėl gausaus sniego buvo sunkiai pasiekiamos. Įvairius gedimus lėmė dėl stipraus snygio ir gūsingo vėjo pažeisti elektros įrenginiai", – situaciją komentavo M.Burba.
Įmonės operatyvinės komandos gedimus šalino iki vėlyvo vakaro.
"Ketvirtadienį, apie 12 val., Klaipėdos regione be elektros buvo likę maždaug tūkstantis gyventojų. Daugiausia gedimų fiksuota Klaipėdos rajone – Gargžduose, Doviluose, Vėžaičiuose, Judrėnuose ir kituose rajono miestuose bei miesteliuose. Dedame visas pastangas kuo greičiau atnaujinti elektros energijos tiekimą. Pirmiausia šalinami tie gedimai, dėl kurių didesnis skaičius klientų neturi elektros. Sutelktos maksimalios pajėgos, Klaipėdos regione dirba 19 operatyvinių komandų", – tikino M.Burba.
Veiviržėnuose buvo atsijungusios dvi oro linijos. Paaiškėjo, kad vakar išvykę likviduoti gedimų elektrikai patys įklimpo pusnyse, kai kuriose vietose sniego sluoksnis siekė pusę metro.
Naujausi komentarai