Atvežė nešvariose dėžėse
Jūros šventės metu maistu prekiavo 234 įmonės. Iš jų 41 teikė viešojo maitinimo paslaugą.
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai visos šventės metu stebėjo, ar pardavėjai laikosi reikalavimų, prekiauja saugiu maistu.
Per tris dienas buvo patikrintos 222 prekybos vietos, iš jų 55, kuriose buvo teikiama viešojo maitinimo paslauga. Čia nustatyti 29 pažeidimai.
Inspektoriai apsilankė pas 167 prekeivius maisto produktais. Čia rasta 33 pažeidimai.
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Antanas Bauža pasakojo, kad daugiausia – 28 prekybos vietose – nustatyti maisto produktų laikymo sąlygų pažeidimai.
Kadangi trūko šaldytuvų, produktai buvo laikomi netinkamoje temperatūroje. Nebuvo užtikrinta ir tinkama karštų patiekalų laikymo temperatūra.
22 prekybos vietose nustatyti bendri higienos pažeidimai. Dviejose maisto gamybos zonose grindys buvo neišklotos tinkama danga, produktai atvežti nešvariose ar kartoninėse šviežių vaisių dėžėse, maisto produktams laikyti netinkamuose maišuose.
Užfiksuota, kad atsigabentos bulvės žemėtos, daržovės neplautos. Taip pat šiose zonose nebuvo įrengtos atskiros zonos žalios mėsos pusgaminių ir pagamintų produktų tvarkymui.
Rado nekokybiškos mėsos
21 prekybos vietoje nustatyti įrangos ir jos priežiūros pažeidimai. Dažniausias – prekybos vietoje nėra šilto tekančio vandens, nešvarūs šaldytuvai, nėra dezinfekavimo priemonių.
12 prekybos vietų nustatyta personalo higienos pažeidimų. Darbuotojai neturėjo medicininės apžiūros knygelių, Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimų.
23 prekybos vietose aptikti dokumentų bei kiti pažeidimai. Septyni prekiautojai maisto produktais neturėjo nustatyta tvarka išduoto Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, nepilnai buvo užpildyti vidiniai krovinio važtaraščiai ir kiti.
A.Bauža atkreipė dėmesį, kad produktų, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs, rasta tik vienoje vietoje. Tai buvo 10,5 kilogramo mėsos gaminių. Šių produktų realizavimas uždraustas, nurodyta pateikti jų saugų sunaikinimą patvirtinantį dokumentą.
„Patikrinimo metu maisto tvarkovams buvo duoti nurodymai pašalinti trūkumus ir neatitikimus: atsivežti šaldymo įrenginius, padidinti karštų įrenginių temperatūras, įrengti atskiras zonas mėsos pusgaminių suvėrimui ant iešmų, išplauti, išdezinfekuoti nešvarų gamybinį inventorių, perdėti produktus į tinkamas talpas, įsigyti rankų ir paviršių plovimo, dezinfekavimo priemones, pateikti trūkstamus ir kitus dokumentus“, – pasakojo viršininkas.
Stengėsi nesugadinti šventės
Pasak A.Baužos, patikrinus pakartotinai, nustatyta, kad dauguma maisto tvarkovų trūkumus pašalino. Apie grubiausius nustatytus pažeidimus informacija bus perduota teritorinėms tarnyboms, kad šios taikytų poveikio priemones ir stebėtų, ar pašalinti trūkumai.
„Maisto tvarkovai šiemet buvo geriau pasiruošę nei ankstesniais metais. Įsiklausė į praėjusiais metais išsakytus pastebėjimus. Atsivežė reikiamą įrangą, paisė reikalavimų. Pažeidimų palyginti tiktai nėra daug. Be to, dauguma jų yra bendro pobūdžio“, – apibendrino viršininkas.
A.Bauža taip pat atkreipė dėmesį, kad negauta ir vartotojų skundų ar pranešimų iš kitų institucijų apie susirgimus. Anksčiau tokių būdavo.
„Manau, kad vartotojų nusiskundimų nesulauksime. Ankstesnių švenčių metu ne tik sulaukdavome ne tik vartotojų skundų, bet ir infekcinių ligų protrūkio. Jūros šventės metu didžiausią dėmesį skyrėme prevencijai. Jei nustatydavome trūkumų, prekeiviams leisdavome pasitaisyti. Nenorėjome šventės sugadinti pastariesiems, bet taip pat siekėme, kad ji nesubjurtų vartotojams dėl apsinuodijimų ar įsigytų nekokybiškų maisto produktų“, – pabrėžė vadovas.
Naujausi komentarai