Nors iki ligoninės Priėmimo skyriaus buvo vos keli žingsniai, blogai pasijutusi klaipėdietė buvo priversta antrą kartą kviesti greitosios pagalbos medikus.
Benamiai – be eilės
Per šventes blogai pasijutusi klaipėdietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – S.L.) išsikvietė greitąją pagalbą. Moteriai buvo pakilusi temperatūra, kraujospūdis, svaigo galva.
Greitosios pagalbos medikė, išklausiusi nusiskundimus, patarė į ligoninę važiuoti savo automobiliu. Moteris taip ir padarė. Klaipėdos universitetinės ligoninės Priėmimo skyriuje gydytojo terapeuto ji su dešimtmete dukra pralaukė daugiau nei valandą.
Tačiau pasirodęs gydytojas jos savijautos nepalengvino. Moteris sužinojo, kad už konsultaciją teks sumokėti, kadangi jai reikalinga ne skubi pagalba. Pacientė suskaičiavo, kad konsultacija su atliktais tyrimais jai atsieitų apie 100 litų.
„Kol laukiau, greitoji net du kartus atvežė girtus ir apsišlapinusius benamius. Jiems mokėti nereikėjo. Iš manęs paprašyta pinigų, nors esu registruota Darbo biržoje ir socialiai drausta“, – piktinosi pašnekovė.
Išgelbėjo greitoji
Mokamos konsultacijos moteris atsisakė. Įsėdusi į automobilį, ji dar kartą paskambino į greitąją. Sužinoję situaciją, greitosios pagalbos medikai sutiko atvažiuoti prie Priėmimo skyriaus ir moterį nuvežti į ligoninę, iki kurios buvo vos pora žingsnių.
„Medikai pažadėjo parašyti siuntimą, kad man nereikėtų mokėti pinigų“, – pasiūlytą išeitį paminėjo moteris.
Greitosios automobilyje klaipėdietei buvo pamatuotas kraujospūdis ir suleista vaistų.
Vėl į ligoninę patekusiai pacientei pasiūlyta koridoriuje palaukti savo eilės. Paaiškinimai, kad ji prieš tai gerokai pralaukė eilėje, medikų neįtikino.
Neapsikentusi moteris savo eilės nebelaukė. Kitą dieną šeimos gydytoja jai nustatė obstrukcinį bronchitą ir tonzilių uždegimą.
Piktnaudžiauja situacija
„Reikėtų piktintis tvarka, o ne teikiančiais pagalbą medikais“, – sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.
Ligoninės vadovas pastebėjo, kad dalis žmonių piktnaudžiauja situacija – kreipiasi tiesiai į Priėmimo skyrių, kad nereikėtų laukti eilėje pas šeimos gydytoją ir greičiau pakliūtų pas specialistą.
Būtent dėl šios priežasties ne būtinoji pagalba yra apmokestinta. Be to, Ligonių kasos už tokią paslaugą nemoka ligoninei.
V.Janušonis atkreipė dėmesį, kad greitosios pagalbos medikų patarimas važiuoti savo transportu signalizuoja, kad žmogui nebuvo reikalinga skubi pagalba.
„Tokiais atvejais greitoji pagalba paciento turėtų tiesiog nevežti“, – pridūrė jis.
Nelieka be pagalbos
Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė paantrino, kad prašymas susimokėti už konsultaciją patvirtina, kad pacientės būklė nebuvo ūmi, kelianti pavojų gyvybei.
Ji teigė, kad kartais gyventojai į greitąją pagalbą kreipiasi dėl tokių sveikatos sutrikimų, kuriuos gali išspręsti patys.
„Pacientai mažai bendrauja su savo šeimos gydytojais. Būtent į juos žmogus turėtų kreiptis ir dėl padidėjusio kraujospūdžio. Bet šioje vietoje stringa sveikatos sistemos darbas“, – nuomonę reiškė pavaduotoja.
N.Dambrauskienė priminė, kad kiekviena gydymo įstaiga turi pasirūpinti, kas teiktų pagalbą jų pacientams nedarbo metu. Dauguma pirminių sveikatos priežiūros centrų yra sudarę sutartis su ligoninių Priėmimo skyriais.
Tačiau, pasak pavaduotojos, paciento negalima palikti be medikų pagalbos, tad būtent dėl šios priežasties greitoji sutiko atvykti prie ligoninės.
„Pacientas turi teisę kreiptis į greitąją pagalbą ar į bet kurį ligoninės priėmimo skyrių“, – pabrėžė ji.
Šokiravo abejingumas
Bloga savijauta ir nemalonus susidūrimas su medikais šventes apkartino ir kitai klaipėdietei (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – S.L.).
Vyresnio amžiaus moteriai pakilo kraujo spaudimas, kuris įprastai būdavo žemas. Šventes kartu su mama sutikusių vaikų duoti vaistai nepadėjo, tad buvo iškviesta greitoji pagalba.
Į namus atvykęs greitosios pagalbos gydytojas, pamatavęs kraujo spaudimą, įvertino padėtį: „Ne mirtinas atvejis“. Jis pasiūlė kreiptis į šeimos gydytoją.
Pirmą kartą taip blogai pasijutusi 68 metų moteris maldavo gydytojo duoti kokių nors vaistų, kad nors kiek palengvėtų. Tačiau ją šokiravo gydytojo abejingumas.
Galiausiai moteris buvo nuvežta į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Apžiūrėjusi pacientę jauna gydytoja iškart davė vaistų, kad šiek tiek sumažintų kraujo spaudimą.
Skundžiasi ne pirmą kartą
Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė N.Dambrauskienė pripažino, kad šiuo atveju pacientei turėjo būti suteikta pirmoji pagalba – gydytojas privalėjo duoti vaistų.
Pasak pavaduotojos, pas minėtą pacientę į namus atvykęs gydytojas – savo srities profesionalas, tačiau dėl šiurkštaus elgesio ne kartą buvo įspėtas. Gydymo įstaiga neatleidžia mediko, nes trūksta specialistų.
Neseniai tas pats gydytojas suteikė būtinąją pagalbą žmogui viešoje vietoje, taip jį išplėšdamas iš mirties nagų.
N.Dambrauskienė paaiškino, kad visi skundai nagrinėjami, aiškinamasi situacija ir priimami atitinkami sprendimai. Prireikus, skiriamos nuobaudos.
Naujausi komentarai