Idėja Klaipėdos centre įkurdinti antrą laivą virsta realybe. Klaipėdos savivaldybė derasi su Krašto apsaugos ministerija dėl laivo „Kuršis“ perdavimo miestui.
Prieš 54 metus Vokietijoje pastatytas laivas jau atliko savo paskirtį Karinėse jūrų pajėgose, todėl laivo laukė utilizacija.
„Šis laivas turi perspektyvos Klaipėdos miesto jūrinio paveldo istorijos kūrimo kontekste. Jau sutarta su Karinių jūrų pajėgų vadovybe, vyko preliminarūs pokalbiai su Karšto apsaugos ministerijos vadovais“, – kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Dokumentų tvarkymui ir laivo perdavimui Klaipėdos savivaldybei gali būti sugaišta apie 1,5-2 metus.
Karinis laivas, net ir baigęs savo tarnybą šaliai, negali būti parduotas. Todėl įmanoma tik perduoti vienos žynybos valdomą turtą kitai, pagal specialių susitarimą.
Klaipėdos savivaldybėje sudaryta darbo grupė, kuri ir kuruos visus su šiuo laivus susijusius klausimus. Kol kas nėra apsispręsta, kokią paskirtį turės laivas ir kur jis turėtų įsikurti.
„Galbūt jis galėtų stovėti kaip muziejinis eksponatas kurioje nors Danės krantinėje. O gal jame galėtų būti įrengtas viešbutis jaunimui. Laukiame pasiūlymų iš visuomeninių organizacijų ir kitų institucijų“, – kalbėjo V.Grubliauskas.
Laivas „Kuršis“ yra 50 metrų ilgio ir 8 metrų pločio. Lietuvos Karinėse jūrų pajėgose laivas tarnavo nuo 2000-ųjų.
Žinomas buriuotojas Kęstutis Oginskas buvo iškėlęs idėją, kad šį laivą esą galima būtų atgaivinti į jį investuojant 500 tūkst. litų – reikėtų imti paskolą. Esą įnašus bankui būtų galima mokėti iš uždirbamų įkurto viešbučio lėšų.
Klaipėdos meras neatmetė galimybės, kad išsaugant šį laivą galėtų susilieti valstybės ir privačios iniciatyvos.
„Būtų puiku, kad kokioje nors gražioje Klaipėdos vietoje stovėtų puikus karinis laivas, kuris savivaldybei nieko nekainuotų. Bet dar neturiu atsakymo, ar tai yra įmanoma“, – teigė Klaipėdos meras.
Naujausi komentarai