Teorinėje ,,Streso ir konfliktų valdymo“ seminaro dalyje su Klaipėdos miesto autobusų parko vairuotojais diskutuota, kaip dažnai ir kokiomis formomis susiduriama su stresoriais artimiausioje darbo aplinkoje. Iš šios diskusijos išplaukė ne viena mintis apie tai, kad patiriant stresą vairavimas tampa agresyvesnis, drąsesnis, o jausmus ir emocijas suvaldyti tampa vis sunkiau, tad kyla konfliktai.
Autobusų vairuotojai – tikri kelių veteranai, skaičiuojantys ne vienos dešimties metų patirtį. Į daugelį darbe iškilusių sunkumų jie žvelgia ramiai bei geba juos įveikti, dalindamiesi savo patirtimis atranda bendrąsias universalijas ir leidžia kiekvienam prisiminti, kad jie yra tokie patys žmonės kaip ir visi kiti. Neretai visą savo gyvenimą atidavę vairuotojo darbui į namus parsineša tas nuotaikas, kuriomis pasikrauna dienos eigoje būdami kontakte su kitais žmonėmis: kitais eismo dalyviais, keleiviais, bendradarbiais.
Kodėl šiuose mokymuose tokia svarbi teorija? Atsakymas paprastas – norint įveikti savo priešą iš pradžių reikia jį pažinti ir pabandyti bent kiek jį suprasti. Šiame žingsnyje neretai gimsta tikrieji taikomieji streso ir konfliktų valdymo būdai. Galbūt nereikia stengtis nugalėti savo priešus, o galima su jais susidraugauti.
Naujausi komentarai