Nors ryžtingai nusiteikę uostamiesčio mokytojai nuo šios savaitės negauna algos, tačiau dėl to stabdyti streiko neketina. Pirmadienį vykusios derybos ir vėl nedavė tenkinančių rezultatų, todėl protestuojantieji visą dieną mokinių nemokys ir toliau.
Buvo pasiryžę susitarti
Vakar į Švietimo ir mokslo ministeriją pedagogų profesinių sąjungų atstovai vyko nusiteikę ryžtingai.
„Profesinės sąjungos ėjo vedamos tokia nuostata, kad neišeis iš ministrės kabineto, kol ši nepaskambins premjerui ir nesuderins susitikimo“, – teigė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja, Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė.
Pašnekovė patikino, kad profesinių sąjungų atstovai buvo pasirengę, jeigu reikės, ir nakvoti ministerijoje.
Kompromiso link
Nors pirmadienį vykusių derybų metu pedagogus tenkinančio sprendimo pasiekti nepavyko, susitikimas vertinamas kaip žingsnis į priekį.
„Kažkas jau yra pasiekta, einama kompromiso link“, – pastebėjo L.Juknienė.
Švietimo ir mokslo ministerija iš jai skirtų asignavimų pedagogų darbo užmokesčio padidinimui nuo šių metų rugsėjo 1 d. numato skirti 6 mln. eurų.
Dėl likusios lėšų sumos, reikalingos dar šiemet padidinti mokytojų atlyginimus 5 proc., – beveik 7 mln. eurų, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kartu su švietimo profesinių sąjungų atstovais kreipsis į premjerą Algirdą Butkevičių.
Kovoti nenustoja
Tačiau šiandien Klaipėdoje, kaip ir kitose savivaldybėse, pedagogai dar streikuos.
Pirminiais duomenimis, šiandien planuojama susitikti su A.Butkevičiumi. Viliamasi, kad tai bus paskutinis taškas derybose – daugiau nei savaitę besitęsiantis streikas bus nutrauktas, o mokiniai grįš į ugdymo įstaigas.
L.Juknienė patikino, kad kol kas uostamiestyje streikuojančiųjų skaičius išlieka nepakitęs. Pedagogai vaikų maždaug pusėje uostamiesčio mokyklų nemokys ir toliau.
Vakar iš streiko pasitraukė uostamiesčio „Gilijos“ pradinė mokykla. Šiandien prisijungti planuoja Klaipėdos turizmo mokykla.
Sprendimas yra
Teigiama, kad praėjusią savaitę prasidėjęs neterminuotas pedagogų streikas sukėlė nemažai rūpesčių gyventojams. Todėl susidariusią problemą spręsti būtina.
Ūkio viceministro Gedimino Onaičio teigimu, šiuo atveju padėtų ilgalaikis sprendimas.
„Šalia verslo, kaip mokesčių mokėtojo, pritraukimo ir toliau stiprinkime valstybės įmonių bei turto valdymą. Pavyzdžiui, valstybinių įmonių grąža nuolat auga. Tai reiškia tikėtinas papildomas pajamas į biudžetus. Parduodamas arba renovuojamas netinkamas nekilnojamasis turtas. Tai mažina biudžetų išlaidas. Ateityje visos šios lėšos gali būti panaudotos įvairiems viešiesiems poreikiams, tarp jų – ir mokytojams, gydytojams, policininkams“, – aiškino G.Onaitis.
Naujausi komentarai