Vilniaus, Šiaulių, Alytaus ir Marijampolės miestų, taip pat Kaišiadorių, Mažeikių, Anykščių, Kėdainių, Šiaulių, Švenčionių, Telšių, Klaipėdos, Trakų, Ignalinos, Vilniaus, Zarasų rajonų savivaldybių administracijos iki šių metų pabaigos turi pasirašyti finansavimo sutartis su Aplinkos projektų valdymo agentūra dėl Sosnovskio barščių sunaikinimo jų teritorijose.
Aplinkos ministerija iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos tam skyrė daugiau nei pusę milijono eurų.
Projektus reikės įgyvendinti ne ilgiau kaip per trejus metus.
Sosnovskio barščiai bus naikinami tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose pagal parengtą populiacijos gausos reguliavimo veiksmų planą.
Kaip tvirtina Aplinkos ministerijos atstovai, beveik visi savivaldybių tvarkomi Sosnovskio barščių plotai yra saugomose teritorijose, tuose plotuose yra saugomų kitų augalų rūšių, be to, jie paplitę urbanizuotose erdvėse – auga šalia visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų, rekreacinėse zonose.
Paraiškas Sosnovskio barščiams naikinti skirtai paramai buvo pateikusios devyniolika savivaldybių, tačiau trys iš jų neatitiko numatytų reikalavimų.
Klaipėdos mieste taip pat buvo kelios vietos, kur vis užaugdavo žmonėms pavojų keliantys Sosnovskio barščiai.
Tačiau uostamiesčio savivaldybė šiems augalams šalinti pinigų neprašė.
Anot gamtininkų, šiuos invazinius augalus nėra taip lengva išnaikinti.
Kol augalai nedideli, jie purškiami glifosatų ir triklopiro grupių herbicidais.
Purkšti reikia tada, kai vegetacija dar tik prasideda, po to pakartoti naikinimą.
Geriausia mėginti herbicidus pilti tiesiai į augalo šerdį, kad suirtų šaknys.
Botanikų teigimu, Sosnovskio barštis turi labai stiprią šaknų sistemą, dėl to jis gali atželti net iš menkiausios šaknies dalies.
Aplinkos ministerija Sosnovskio barščių naikinimą organizuoja nuo 2014 m., renka informaciją apie jų augavietes, finansuoja naikinimo darbus.
Naujausi komentarai