Darželyje gydė vaistais
Vieno vaiko tėtis atvyko į darželį pasiimti savo atžalos ir liko šokiruotas. Vyras pamatė, kad savo sergančiam vaikui tėvas rūbinėje davė vaistų.
Po šio įvykio klaipėdietis parašė skundą direktorei. Tikėjosi, kad ji imsis kokių nors veiksmų.
Anot tėvų, tokia situacija, kai sergantis vaikas paliekamas tarp sveikų, lopšelyje-darželyje kartojasi jau ne pirmą kartą.
"Vyras paklausė auklėtojos, ar tikrai vaikui buvo duoti vaistai, ir ji visa tai patvirtino. Protu nesuvokiama, kaip tėvai gali grupėje girdyti vaistais sergantį vaiką ir palikti tarp sveikų mažylių. Maža to, išsijuosus tvirtinti, kad vaikas yra sveikas kaip ridikas. Kaip galima darželyje duoti vaistus nuo karščiavimo, jei mažylis yra sveikas?" – nesuprato vieno vaiko mama.
Anot jos, pasitaiko, kad maži vaikai dažnai serga, tačiau negalima vaistų girdyti grupėje, kai kiti vaikai net savo gertuvių negali atsinešti.
Neturiu žodžių. Vieni sėdi namuose su sergančiais vaikais, o kiti sugeba pagydyti darželyje.
"Neturiu žodžių. Vieni sėdi namuose su sergančiais vaikais, o kiti sugeba pagydyti darželyje ir dar auklėtojas pamokyti kaip dirbti. Mes esame priversti stebėti savo vaiką, sekti kaip jaučiasi, ir, tik atsiradus slogai, gydome namuose. Mūsų vaikučiui net menkiausia sloga yra liga. Dėl to esame priversti nukelti svarbią operaciją. Dvi savaites gydėme namuose, pabuvo vieną dieną darželyje ir vėl susirgo", – pasakojo moteris.
Tačiau, jos teigimu, yra dar viena bėda. Klaipėdietė tikino, kad sergančio vaiko mama būna grupėje kada tik nori.
"Auklėtojos tylėjo ir niekam nieko nesakė. Ji trukdo auklėtojų, apie kurias galėčiau atsiliepti tik teigiamai, darbą. Pastaruoju metu mūsų grupėje pasikeitė net kelios auklėtojos. Vieną savaitę dirba viena, kitą – vėl nauja. Įdomu kodėl?" – klausė mama.
Tėvai kreipėsi į vadovę
Pasipiktinę tėvai nutarė ieškoti pagalbos. Net 17 vaikų tėvai pasirašė skundą ir įteikė lopšelio-darželio direktorei, tačiau, anot jų, vadovė niekuo padėti negalėjo.
"Kai pirmą kartą buvo užfiksuotas vaistų davimas grupėje, jau kitą dieną vėl tokiu pačiu metu situacija kartojosi. Dar prieš įeinant į grupę, vyras sutiko išeinančią direktorę, kuri tik skėsčiojo rankomis ir sakė, kad nieko padaryti negali. Tada vyras bandė kalbėtis su sergančio vaiko mama. Aiškino, kad visi tėveliai yra draugiškai susitarę ir neveda sergančių vaikų į darželį, bet ji nepanoro kalbėtis. Patys tėvai ėmėsi iniciatyvos, suorganizavo susirinkimą, pakvietė direktorę, auklėtojas ir sergančio berniuko tėvus", – dėstė kito vaiko mama.
Pasak jos, tikėtasi, kad tėvai susipras, atsiprašys ir bus galima draugauti toliau. Kaip pasakojo moteris, atvykę tėvai tvirtino, kad jie į darželį nebuvo atvažiavę ir vaistų nedavė, nors aplinkiniai tikino tai matę.
"Sergančio mažylio mama susirinkimo metu dar paklausė, kodėl iki šiol niekas nesipiktino, kad ji vaistus duodavo vaikui, o dabar staiga nebetinka. Taip įsitikinome, kad tai vyksta ne pirmą kartą. Po susirinkimo ir toliau direktorei nieko nedarant, o tik ieškant kaltų tarp auklėtojų, kurios yra labai rūpestingos, nusprendėme rašyti prašymą, kad nuolatos sergantį vaiką pašalintų iš grupės", – teigė moteris.
Raštą pasirašė visi grupės tėvai. Jis buvo įteiktas direktorei sausio 28 d. Vadovė pažadėjo imtis priemonių, išsiųsti registruotą laišką nusižengusiems tėvams.
"Sausio 30 d. sužinojome, kad organizuojamas grupės tėvų susirinkimas su psichologu. Paaiškėjo, kad direktorė jokio registruoto laiško tėvams neišsiuntė, o tik turėjo pokalbį su jais. Tikino, kad vaiko iškelti kitur negali, nes taip pažeistų jo teises. Paklausus apie mūsų vaikų teises, buvo pasiūlyta, jei yra poreikis, kitais metais pasiieškoti kitos priešmokyklinės įstaigos. Paklausus direktorės, kodėl ji nesiėmė jokių veiksmų, tėvams ir toliau leido vaiką palikti grupėje, ji atsakė nepastebėjusi, jog vaikas atrodė ligotas", – širdo vaiko mama.
Kreipėsi: pasipiktinę tėvai nutarė ieškoti pagalbos – pasirašė skundą ir įteikė lopšelio-darželio direktorei. Dienraščio skaitytojo nuotr.
Direktorė ieško sprendimų
Lopšelio-darželio "Pumpurėlis" direktorė Daiva Vilkė teigė, kad kasdien vis bando rasti bendrą kalbą su tėvais ir nori išspręsti kilusią problemą.
"Tikrai pripažįstu, kad mes turime problemą. Netgi matau ir savo klaidų, kurias būtinai taisysime. Turime labai didelę problemą, mes ją sprendėme, tačiau, matyt, netinkamai. Suorganizavome du tėvelių susirinkimus ir matėme, kad tėveliai yra labai pikti. Antrajame susitikime pasikvietėme ir psichologę. Reikia sulaukti to momento, kai pradėsime kalbėtis. Labai daug dirbu šiuo klausimu ir tariuosi, kaip padaryti, kad būtų patenkintos abi pusės, būtų pasiektas susitarimas. Aš, žinokite, ir knygas skaitau apie bendravimą, problemų sprendimą. Yra tik vienintelė išeitis, kuri išspręstų problemą, – susitarimas", – teigė direktorė.
Paklausus, ar įmanoma tokį vaiką pašalinti iš grupės, D.Vilkė atsakė, kad jau yra ruošiamos oficialios taisyklės, kurių privalės laikytis visi tėvai.
"Jeigu būtų pavojus kitų vaikų gyvybei ar sveikatai, žinoma, uždraustume, tačiau turėtų būti kritinė situacija. Dabar dėliojamės žingsnius, ką daryti, kaip elgtis kiekvienoje grandyje, kad daugiau tokių problemų nebūtų. Turime susirašyti taisykles, kurių visi privalėtų laikytis. Pasirodo, ne visada užtenka žmogiškai susitarti. Kreipsiuosi ir į juristą, kad tai būtų oficialios taisyklės, kurias pasirašytų visi tėvai ir būtų įpareigoti jų laikytis. Tada turėčiau juridinę teisę nutraukti sutartį. Aš tikrai nesu linkusi pašalinti, iškelti per prievartą nė vieno vaiko, nes tai nesprendžia problemos. Vaikas vis tiek auga tarp mūsų. Kasdien galvoju, kur gauti tą receptą, kad rastumėme bendrą kalbą su visais tėveliais. Tikrai nenoriu su niekuo kovoti, noriu susitarti", – tvirtino direktorė.
Kasdien galvoju, kur gauti tą receptą, kad rastumėme bendrą kalbą su visais tėveliais.
Pasiglemžė mergaitės gyvybę
Klaipėdoje oficialiai paskelbta gripo epidemija. Pastaraisiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento duomenimis, Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis padidėjo nuo 112,4 iki 139,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Iš viso Klaipėdos apskrityje buvo užregistruota 816 gripo atvejų (iš jų – 334 vaikams). Dėl sunkios gripo ligos eigos į Klaipėdos apskrities ligonines buvo paguldyti 34 ligoniai (iš jų – 12 vaikų, keturios nėščios moterys).
Didžiausias sergamumas – Klaipėdos mieste, čia jis padidėjo net 27 proc.
Praėjusią savaitę gripas uostamiestyje nusinešė dešimtmetės mergaitės gyvybę.
Pirminiais duomenimis, ji nebuvo paskiepyta.
Pataria dažnai plauti rankas
Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja visiems gyventojams reguliariai plauti rankas, neplautomis rankomis stengtis neliesti burnos, nosies ir akių, pasitraukti nuo kosinčių ar čiaudinčių žmonių.
Kosint ir čiaudint, vertėtų užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausia – alkūnės linkyje).
Taip pat svarbu dažnai vėdinti ir plauti patalpas, pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei avalynę.
Susirgus gripu ar peršalimu, būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl gydymo paskyrimo, neiti į darbą, mokyklą, nevesti sergančių vaikų į darželius.
Naujausi komentarai