Klaipėdos tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas įsitikinęs, kad miesto biudžete numatyta nepakankamai lėšų ekonominio skatinimo veikloms. Esą, palyginti su kitomis savivaldybėmis, dar atsiliekama. S.Gentvilas domėjosi, kiek naujų įmonių sukuria Kultūros fabrikas.
KEPA vadovė Raimonda Laužikienė teigė, jog praėjusių metų laikotarpis įstaigai buvo kupinas pokyčių bei sudėtingų situacijų.
"Nepaisant naujų iššūkių, pradėjus teikti paslaugas, stengėmės skatinti verslumą kūrybiniame inkubatoriuje. Metų pradžioje paslaugų kainas skaičiavome pagal tarybos patvirtintą 2015–2017 m. veiklos programą, o jiems baigiantis atlikome veiklos rezultatų monitoringą, parengėme patikslintą trimetę programą ir paslaugų kainodarą, detalizavome kai kuriuos įkainius pagal realią paklausą", – teigė R.Laužikienė.
Esą ši sistema pasitvirtino, nes užtikrino galimybę teikti lengvatines sąlygas meno rezidentams pagal individualią įkainių sistemą, priklausomai nuo jų veiklos pobūdžio.
Pašnekovės žodžiais, praėjusių metų rezultatai nuteikia optimistiškai: rezidavo ir veiklas vykdė apie 120 įvairių kūrybinių ir meno sričių atstovų, sukurta 50 nuolatinių darbo vietų. Per pirmus metus Kultūros fabrike įvyko apie 200 kultūrinių ir verslumo renginių.
"Rengiame savarankiškas veiklas bei projektus. Kino salėje mūsų įstaigos komanda organizavo beveik 400 nekomercinio kino seansų ir renginių-susitikimų. Turime ir keletą kino veiklas vykdančių rezidentų – vietinių entuziastų, pavyzdžiui, kino klubą", – pasakojo R.Laužikienė.
Anot jos, visuose atviruose miestiečiams renginiuose, tarp jų – ir kino, inkubatoriuje apsilankė apie 40 tūkst. lankytojų.
"Mūsų rezidentai iš esmės atstovauja gana skirtingoms kūrybos sritims. Tai yra nepriklausomi scenos menininkai, dizaineriai, renginių organizatoriai, kino rodytojai, IT ir kitų kūrybinių verslų atstovai. Iš pastarųjų tikimės nuolatinių darbo vietų kūrimo, augančių pajamų, miesto garsinimo", – užbaigė KEPA vadovė.
Naujausi komentarai