Vingio g. 13 name gyvenanti klaipėdietė tikino, kad po to, kai miesto savivaldybės samdyti rangovai prie šio daugiabučio pašalino pusantro mėnesio gulėjusius nupjautus medžius, pamiršo padaryti dar vieną darbą – sušluoti rudeninius lapus.
Moters teigimu, iki šiol neaišku, kas turėtų atlikti šiuos darbus.
„Neįsivaizduoju, kas turi išvežti tuos lapus. Galima pasamdyti įmonę, bet tada visam daugiabučiui reikės mokėti didžiulius mokesčius. Baisiausia, kad niekas nieko nežino. Tie lapai supus ir veikiausiai liks iki kitų metų gulėti“, – skundėsi moteris.
Uostamiesčio savivaldybės Aplinkosaugos ir miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė paaiškino, kad rangovai turi grafiką, kurio laikosi valydami miesto teritorijas.
Gediminas Valašinas / Vytauto Liaudanskio nuotr.
„Kai vyksta intensyvus lapų kritimo metas, mieste yra sudaromas tvarkymo planas, kurio rangovai laikosi, ir intensyviai tvarkomos atskiros teritorijos. Iš karto nuvalyti lapus visame mieste nėra galimybės. Parkuose, skveruose pirmiausia nuvalomi takai, o tik vėliau žaliosiose zonose supučiami ir išvežami lapai“, – sakė I. Kubilienė.
Už šaligatvių valymą rudens sezono metu atsakingi du rangovai – pietinėje miesto dalyje šaligatvius valo bendrovė „Raguvilė“, o šiaurinėje – „Klaipėdos želdiniai“.
Su lapais vyksta nuolatinė kova.
Anot „Raguvilės“ direktorės Reginos Zavjalovos, eilės tvarka valomi ne tik šaligatviai, bet ir parkai.
„Šaligatvius valome pagal savivaldybės duotą grafiką. Yra šaligatviai, kuriuos valome septynis, šešis, tris, du ar vieną kartą per savaitę. Bet šiuo metu žiūrime pagal realią situaciją, matome, kad yra, ir važiuojame. Dabar tiesiog kovojame su vėjo malūnais, bet ką padarysi, toks metų laikas“, – sakė R. Zavjalova.
„Klaipėdos želdinių“ direktorius Gediminas Valašinas taip pat patvirtino, kad lapai šluojami arba nupučiami kiekvieną dieną skirtingose miesto teritorijose.
„Dabar lapai kaip sniegas – nuvalei, apsisukai ir vėl prikritę, o parkuose kol kas tik nupučiame arba nušluojame į šoną. Laukėme, kada bus stipresnis vėjas. Netrukus veikiausiai tų lapų ant medžių mažai ir beliks. Su lapais vyksta nuolatinė kova“, – sakė G. Valašinas.
(be temos)