Klaipėdietė Irena piktinosi, esą atšilus orams varnų tiek daug, kad nuo jų kranksėjimo įsiskauda galvą. Jau nekalbant apie šiukšlinimą, baisų atliekų tvaiką ir kitus šių paukščių keliamus nemalonumus.
"Apdergia kiemą, pastoges, langus. Esu pensininkė, tad kasdien, būdama namie, turiu klausytis triukšmingo "koncerto". Reikia kažką daryti. Įdomu tai, kad, kol varnos savo snapais griebia iš konteinerio šiukšles ir meta jas ant grindinio, kirai oriai stebi situaciją ir čiumpa atliekas tik nuo žemės. Juk varnos ne tik teršia aplinką, bet ir platina ligas, tokias kaip paukščių tuberkuliozė, salmoneliozė ir kitas", – įsitikinusi moteris.
Išgirdęs apie susidariusią situaciją, Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda pusiau juokais sakė negalintis uždrausti varnoms nešioti šiukšlių. Todėl žmonės turėtų uždaryti konteinerius.
"Tuomet ir neprilys, ir benamiai su varnomis mažiau landžios. Visų skraidančių varnų nesukontroliuosi, o šiukšles sukontroliuoti galima. Tarkime, Tiltų gatvėje pastatytos tokios šiukšliadėžės, į kurias taip paprastai neįlįsi. Ir kitose miesto vietose stengiamasi įrengti uždarus konteinerius. Galima būtų ardyti lizdus, tačiau čia atsiranda visokių niuansų", – komentavo L.Dūda.
Net ir laukinių paukščių rūšys yra saugomos. Ardyti lizdų, statyti spąstų, šaudyti ar kitaip sparnuočiams kenkti yra draudžiama. Priemonės, kurių imamasi jų kontrolei, neturėtų žaloti sparnuočių.
"Esu apie tai kalbėjęs su įmonės "Klaipėdos želdiniai" atstovais. Darbuotojai, genėdami medžius, "iškrausto" varnų lizdus. Tiesa, pernai buvo iškilusi problema dėl varnų tuštinimosi medžiuose. Miesto skveruose, ant suoliukų, ypač K.Donelaičio aikštėje, vėliau prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir visoje S.Nėries gatvėje jų buvo labai daug. Dėl to labai sunerimo miesto visuomenininkai", – pasakojo L.Dūda.
Pasak jo, savivaldybė nėra numačiusi pinigų šiai problemai spręsti, tačiau, reikalui esant, tokia galimybė būtų.
Naujausi komentarai