Bekvapis ir beformis maistas
Klaipėdietė mama griebėsi už galvos, išvydusi, kokį maistą Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos valgykloje valgo jos dukra.
Moteris piktinasi, jog, valdininkams užsimojus koreguoti valgiaraščius ir uždraudus nesveiką maistą mokyklose, vaikai vis dar maitinami menkaverčiais patiekalais.
"Dukra ne kartą minėjo, kad valgykloje valgė picą. Namie dažnai kepame picas, todėl šios informacijos nesureikšminau. Juk galima pagaminti sveikas ir maistingas picas. Tačiau paveikta smalsumo nuėjau pasižiūrėti, apie kokias picas kalba dukra. Vaiko lėkštėje išvydau beformį, bekvapį šaldytą pusgaminį", – piktinosi pirmokės mama.
Pasikalbėjo su virėjomis
Pailgintos dienos grupę lankanti pirmokė valgykloje valgo kelis kartus per dieną.
Tikėjausi, kad po reformų mokyklose liks tik sveiki užkandžiai.
"Pietus vaikas valgo kartu su klasės draugais. Apetitu nesiskundžia, maistas tikrai nėra prastas. Kadangi dukra lanko pailgintą grupę, kasdien duodame po 2 eurus, kad išalkusi galėtų nusipirkti užkandžių. Tikėjausi, kad po reformų mokyklose liks tik sveiki užkandžiai. Pasirodo, tai buvo tik išpūstas muilo burbulas. Kam iš tiesų naudinga sveiko maisto uždanga ugdymo įstaigose ir kas po ja slepiasi?" – klausė nusivylusi mama.
Apsilankiusi ugdymo įstaigos valgykloje mama nusprendė pasikalbėti su valgyklos virėjomis.
Anot jos, personalo požiūris į vaikų mitybą – tiesiog apverktinas.
"Nuėjusi pati užsisakiau picą. Ją man ištraukė tiesiai iš po prekystalio. Paklausus, kodėl vaikams parduodamas šis maistas, darbuotojos atsakė trumpai – valgo, nes patys perka", – prisiminė klaipėdietė.
Perka kitur?
S.Dacho progimnazijos direktoriaus pavaduotojos Daivos Šulcienės tikinimu, vaikų mitybą mokykloje stebi sveikatos priežiūros specialistai.
"Abejoju, ar picas auklėtiniai perka progimnazijos valgykloje. Galbūt jas atsineša iš kitur. Esu pavaduotoja, todėl tiesiogiai šiuo klausimu nesidomėjau. Jeigu įtarimas pasitvirtins, šių produktų valgykloje neliks", – žadėjo D.Šulcienė.
Anot pavaduotojos, šiemet patvirtinus mitybos valgiaraščių pakeitimus, mokiniai lėkštėse palieka daugiau maisto.
Vis dėlto skundų dėl suprastėjusios mitybos nesulaukta nei iš auklėtinių ir jų tėvų, nei iš į valgyklą pietauti užsukančių gretimų įstaigų darbuotojų.
Naujausi komentarai