Seime vėl siūloma įvesti penkerių metų kadencijas mokyklų vadovams. Nors Klaipėdos švietimo vadai tokias pataisas vertina teigiamai, tai neramina ilgamečius mokyklų direktorius. Esą nebus įmanoma nuveikti didesnių darbų, kentės mokyklų bendruomenės.
Kadencijos per trumpos
Jau beveik 40 metų mokykloje dirbanti ir jai vadovaujanti Klaipėdos „Aukuro” gimnazijos direktorė Lygija Virkšienė galimų permainų nenori vertinti vienareikšmiškai. Jos teigimu, dar nėra žinomos visos aplinkybės.
„Visų pirmiausia neaišku, kas bus daroma su daug metų gerai dirbančiais vadovais”, – sakė pašnekovė, pridūrusi, kad po tokio įstatymo priėmimo turėtų keistis net du trečdaliai Klaipėdos mokyklų vadovų.
Pasak vadovės, šioms pataisoms visų pirmiausia trūksta aiškumo ir garantijų kokybiškai dirbantiems direktoriams, o kadencijų laikas yra per trumpas.
Vienareikšmiškos nuomonės neturi ir Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė. Ji pabrėžė, kad ir dabar yra pakankamai galimybių vertinti mokyklų vadovus.
„Manau, kad su atleidimu ir priėmimu perlenkiama lazda”, – svarstė direktorė.
Ji pripažino, kad pataisoms pritartų, jei kadencijos būtų ilgesnės, kadangi naujam vadovui prireikia dvejų metų, kol įsivažiuojama, susipažįstama su kolektyvu.
Nori atsikratyti?
Klaipėdos „Vyturio” pagrindinės mokyklos direktorius Vladimiras Genutis dar nesijaučia išsisėmęs, nors mokyklai vadovauja jau 27 metus. Dėl šios priežasties jis seimūnų pasiūlymus vertina skeptiškai.
Esą švietime vykstantys procesai yra ilgalaikiai, todėl keičiant vadovą kas penkerius metus rimtiems darbams net nebus kada įsibėgėti. Pasak jo, nors paliekama galimybė vadovą rinkti neribotai, tačiau bus gaištamas laikas ir be reikalo leidžiami pinigai.
„Norima atsisakyti kažkurių vadovų, kuriais pagal dabartinius įstatymus nėra kaip atsikratyti”, – svarstė V.Genutis, bet pripažįsta, kad yra ir tokių vadovų, kurie tiesiog laukia pensijos ir nieko naujo nebesukuria.
Mokyklos vadovo manymu, šiuo metu yra pakankamai galimybių įvertinti direktorių darbą. Tai – išorės auditai, atestacijos ir veiklos tikrinimai, todėl kadencijos nereikalingos.
Skatintų dirbti
Pataisoms pritarianti Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė akcentuoja, kad naujas įstatymas skatintų mokyklų vadovus rimčiau dirbti ir analizuoti savo veiklą.
Anot jos, dabar laimėjus konkursą eiti direktoriaus pareigas dingsta bet kokia konkurencija, todėl kai kurie jaučiasi tarsi atėję visiems laikams, dingsta motyvacija tobulėti.
Departamento direktorė atmeta teiginius, kad penkeri metai yra per trumpas laikotarpis nuveikti didelius darbus. Esą dažniau vadovai nežino, ką reikia keisti.
„Seimo nariai ateina ketveriems metams, prezidentas – penkeriems. Juk valstybiniu lygmeniu padaromos reformos, įgyvendinamos strategijos ir priemonės”, – stebėjosi mokyklų vadovų pozicija N.Laužikienė.
Esą jei direktorius norės išlaikyti darbo vietą, tada ir stengsis dirbti, kaip įmanoma geriau.
Naujausi komentarai