Pereiti į pagrindinį turinį

Naujo kvartalo kūrėjai: miestas pribrendo unikaliam projektui

2015-11-17 09:26

Namai – kur kas daugiau nei fizinė erdvė, nei būtinu žmogiškuoju poreikiu simboliškai įvardijamas stogas virš galvos. Tokia nuostata naujai mieste plėtojamo gyvenamojo kvartalo „Liepų namai“ komandai tapo ir įkvėpimu, ir savotišku iššūkiu neieškoti lengviausių ir patogiausių sprendimų.  

Vieta, turtinga galimybių

„Tai, kokią teritoriją turėsime ateityje, galėtų apibūdinti paprastas žmogiškas supratimas: man pasisekė, kad čia gyvenu“, – teigė vienas projekto plėtotojų Rolandas Norvilas.

Anot pašnekovo, šis supratimas yra daug svarbesnis nei smulkmeniškai aprašytos projektavimo gairės ar sutartimis įteisinti sandoriai.

Kokios teritorijos vertybės leistų naujam gyventojui pajusti, jog jam pasisekė – veikiausiai retorinis klausimas.

Įspūdingas Danės pakrantės reljefas, nuo kalvos atsiverianti Klaipėdos panorama, visai šalia pulsuojanti uostamiesčio širdis – ši miesto dalis kupina galimybių, subtilaus, nepažadinto ar neatrasto grožio.

„Visi šie aspektai kartu tampa svarbiu pradžios tašku būtent čia kurti savo namus, kuriais būtų galima mėgautis“, – antrino R.Norvilo bendražygis Bernardas Kemundris.

Jis pasidžiaugė, kad nemažai būsimų naujakurių, rezervavusių sklypus, drauge su architektais jau rengia derinimui namų projektus.

Išgrynino prioritetus

Ambicija įgyvendinti „Liepų namų“ projektą užgimė dar 2007-aisiais.

Ir nors šiam idėjos daigui sudygti prireikė nemažai laiko, anot pašnekovų, jis leido subrandinti mintis bei teisingai užkoduoti kiekvieną vertingos teritorijos plėtros etapą.

Projekto užsakovų iniciatyva buvo ir nuolat peržvelgiamas, tobulinamas detalusis planas, kuris galiausiai tapo profesionalaus supratimo, kokioje aplinkoje nori gyventi žmogus, esencija.

Vienas esminių projektuotojams, architektams kvartalo plėtotojų suformuluotų uždavinių – kad ši vieta taptų ne satelitiniu Klaipėdos priemiesčiu be savo veido, identiteto, o aktyvia ir jaukia miesto dalimi, kurioje buriasi bendruomenė.

Kuriamoje teritorijoje žmogui palikta galimybė rinktis: įvairūs kvartalų, gatvių ir erdvių tipai kartu yra tiek pat gražūs, kiek praktiški, novatoriški ir laiko patikrinti, saugantys privatumą, tačiau sykiu ir puoselėjantys bendravimo džiaugsmą.

Kelia aukštesnius tikslus

„Liepų namų“ projektas – jungtinis kūrybinis darbas, subūręs tokius žinomus šalies architektus kaip Eugenijus Miliūnas, Dalia Paulauskienė, Algimantas Kančas, Saulius Pamerneckis, Edmundas Andrijauskas, Alvydas Šeibokas.

Studija „Progresyvūs projektai“ dalyvauja kuriant A klasės namus būsimiesiems šio kvartalo gyventojams, kelerių metų procesą kūrybiškai susistemino, surūšiavo bei aprašė „Andrė Baldi architektūra ir urbanistika“ architektų grupė.

„Drįsčiau teigti, kad šis projektas suvienijo kitaip mąstančius, o gal jau neįkainojamą patirtį sukaupusius ir dabar aukštesnius tikslus sau keliančius verslininkus, bendraminčius, kuriuos būtų galima pavadinti savotiškais „Liepų namų“ signatarais. Matyt, pribrendo laikas parodyti, kad Lietuvoje yra architektų ir nekilnojamojo turto plėtotojų, kuriems svarbiausia bendra miesto, krašto vizija, kuriuos įkvepia siekis kurti tai, kas galėtų ugdyti mūsų architektūrinę kultūrą“, – teigė R.Norvilas.

 Vieta mieste

Teritorija yra šalia Liepų gatvės, tarp Danės upės ir buvusio Šaulių kaimo, netoli kelio A13 (Klaipėda–Palanga).

Liepų gatvė – viena seniausių pagrindinių miesto arterijų, prasidedanti Atgimimo aikštės sankryžoje. Gatvės pradžioje – Klaipėdos miesto savivaldybė ir Senasis paštas.

Liepų gatvė apie 2,5 km tęsiasi iki tilto per Danės pusę. Iškart už upės kairėje plyti teritorija, kurioje suplanuotas naujasis Liepų kvartalas (24,4 ha).

Kitoje gatvės pusėje buvusio Žemės ūkio technikumo pastate įsikūrusi Klaipėdos valstybinė kolegija, netoliese esančiame Bachmano dvare – Policijos mokykla.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų