Dovana už paramą Klaipėdos valdančiajai daugumai – galimybė pasinaudojus miesto tarybos nario pareigomis susikurti patogią darbo vietą. Tokie kaltinimai ėmė skrieti uostamiesčio politikui Mindaugui Žiliui, kai netikėtai paaiškėjo, kad jis tapo savaitgalį Klaipėdos poilsio parke pradėjusio veikti privataus nuotykių parko direktoriumi.
Sutvarkė už milijonus
„Mūsų nuogąstavimai, jog Klaipėdos poilsio parkas bus skirtas ne žmonėms, o verslui, pasitvirtino. Kaip kitaip paaiškinti tai, kad už mokesčių mokėtojų ir ES pinigus, beveik 3 mln. litų, sutvarkytas parkas yra atiduodamas verslininkams, tarp kurių – net miesto tarybos narys M.Žilys“, – piktinosi visuomeninio judėjimo „Klaipėdieti! Atgaivink savo miesto parką“ vadovė Jolanta Norkienė.
Uostamiesčio savivaldybė buvo paskelbusi konkursą išrinkti bendrovę, kuri Klaipėdos poilsio parke įrengtų nuotykių zoną.
Konkursą laimėjo bendrovė „To Do Finance“, nes jos pasiūlymas iš valdininkų sudarytai komisijai pasirodė priimtiniausias.
Verslininkai pasiūlė Klaipėdos poilsio parke įrengti 13 skirtingų trasų, kurių bendras ilgis yra maždaug 2 km. Investicijos į pustrečio hektaro plotą užimantį nuotykių parką po atviru dangumi siekia apie milijoną litų.
Komisija nuotykių parką jau pripažino tinkamu naudoti. Savaitgalį jis be didelės reklamos buvo atidarytas.
Pustrečios valandos pramogų šiame nuotykių parke kainuoja 40 litų, o savaitgaliais ir švenčių dienomis – 45 litus.
Įmonės buveinė – bute
Numatyta, kad verslininkai į savivaldybės biudžetą už nuotykių parko užimamą teritoriją kas mėnesį mokės maždaug 2 tūkst. litų dydžio rinkliavą.
Tačiau sutartį, kuri galios 10 metų, savivaldybė pasirašė ne su konkursą laimėjusia įmone, o su bendrove „Nuotykių parkas KAR KAR“.
„Sutartį pasirašiusios įmonės kodas yra toks pat, kaip ir laimėjusios konkursą. Vadinasi, pasikeitė tik pavadinimas. O tai juk tas pats, kaip kad žmogus vardą pasikeistų“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Armonas.
Pasikeitė ir įmonės adresas – nurodoma, kad ji yra įsikūrusi viename bute.
Be to, senai-naujai bendrovei vadovauja naujas direktorius – Klaipėdos miesto tarybos narys M.Žilys.
Pripažino bičiulystę
„Į šitą projektą atėjau nuo spalio. Yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su bendrove “Klaipėdos pienas„ dėl prekės ženklo “KAR KAR„ naudojimo, taip ir aš atėjau į šitą projektą“, – aiškino M.Žilys.
Jis yra ne tik bendrovės „Nuotykių parkas KAR KAR“ direktorius, bet ir akcininkas. Tačiau politikas kažkodėl nesutiko atskleisti, kiek procentų akcijų jam priklauso. Dėl neaiškių priežasčių jis nepanoro įvardyti ir kitų akcininkų.
Ar bendrovė „Nuotykių parkas KAR KAR“ nupirko įmonę „To Do Finance“, kuri laimėjo konkursą įrengti laipynių parką?
„Ta įmonė užsiima visiškai kita veikla, todėl nuotykių parko veikla yra atskirta. Dar prisidėjo KAR KAR ir išėjo toks bendras jungtinis vienetas. Iš esmės niekas nepasikeitė, tik pavadinimas ir direktorius“, – tvirtino M.Žilys.
Paklaustas, kaip jis tapo bendrovės „Nuotykių parkas KAR KAR“ direktoriumi, politikas tikino, jog tai buvo didelis atsitiktinumas.
Rangovai, kurie Klaipėdos poilsio parke statė laipynes, atrakcionus, M.Žilio žodžiais, yra geri bičiuliai.
„Liepą išėjau iš valstybės įmonės “Klaipėdos regiono keliai„, kurioje dirbau, tad buvau bedarbis ir reikėjo kažką galvoti. O šita veikla man įdomi“, – tikino M.Žilys.
Sutapimas ar ne, tačiau būtent liepą ir buvo paskelbta bendrovė nugalėtoja, kuriai Klaipėdos poilsio parke leista įrengti nuotykių parką ir už pramogas jame iš žmonių imti pinigus.
Pirmas pakėlė ranką
„Visada sakiau, kad parkas turi turėti vieną šeimininką, todėl mes, visuomenininkai, labai ir prieštaravome, kai buvo sprendžiama likviduoti bendrovę “Poilsio parkas„. M.Žilys buvo pats pirmas, kuris miesto taryboje pakėlė ranką už šios bendrovės likvidavimą, o vėliau dar perbėgo į kitą partiją ir įsiliejo į valdančiąją daugumą. Kas gali paneigti, kad tas nuotykių parkas nėra valdančiųjų dovana M.Žiliui už jo balsavimą taip, kaip reikia?“ – retoriškai klausė J.Norkienė.
M.Žilys dievagojosi, kad jo naujas darbas ir miesto tarybos nario pareigos yra visiškai nesusijusios.
„Kai miesto taryboje buvo sprendžiamas klausimas dėl “Poilsio parko„ likvidavimo, dar net nebuvo jokios kalbos, kad Klaipėdos poilsio parke galėtų būti įkurtas nuotykių parkas. Visą šitą projektą kuravo Alina Velykienė. Aš pasisakiau tik už tai, kad nuotykių parką turėtų įkurti rangovai, o jį administruotų savivaldybė, kuri kurtų ir darbo vietas. Tačiau tokiai mano idėjai nebuvo pritarta. Jokių viešųjų ir privačių interesų konflikto nematau. Kai bus koks nors sprendimas dėl rinkliavos nuotykių parkui didinimo ar mažinimo, miesto taryboje turėsiu nusišalinti nuo balsavimo. Tai aš suvokiu“, – neslėpė M.Žilys.
Direktorius nustebino
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja A.Velykienė, kuri ir prižiūrėjo nuotykių parko konkurso eigą, prisipažino nustebusi, kai nuvažiavusi apžiūrėti, kas jau įrengta, išvydo M.Žilį.
„Nors atostogavau, tačiau žinojau, kad komisija važiuos pažiūrėti, ar konkurso laimėtojai įvykdė savo įsipareigojimus. Prie komisijos prisijungiau ir aš. Tada ir pamačiau M.Žilį. Jam taip ir pasakiau, kad jokios kalbos su juo nebus, kol jis nedeklaruos savo viešųjų ir privačių interesų“, – teigė A.Velykienė.
J.Norkienė neslėpė, kad verslo ir M.Žilio įžengimas į Klaipėdos poilsio parką kelia nerimą. „Parkas suskaldytas į atskiras teritorijas, nėra vieno šeimininko, nėra koncepcijos. Ar tik nebus taip, kad tos išdalytos teritorijos bus nualintos ir nebetiks parkui, tad bus pakeista ir paskirtis?“ – baiminosi pašnekovė.
Bijo dėl pavadinimo
Direktorės pavaduotoja taip pat nuogąstavo ir dėl to, kad parkas praras ne tik savo istorinį, bet ir klaipėdiečių išrinktą Jūros pavadinimą.
„Dabar prie pagrindinio įėjimo į parką pakabintas didelis tentas su užrašu KAR KAR. Ar tai reiškia, kad parkas jau nebe Klaipėdos poilsio ar Jūros, o KAR KAR? Ir kodėl tas laipynes leista pakabinti pačioje parko pradžioje, kur būna daug žmonių. Pagyvenę žmonės jau dabar piktinasi, kad jiems virš galvų kažkas vaikščios, tad ir iki nelaimės vienas žingsnis“, – kai kurių klaipėdiečių nuotaikas perpasakojo J.Norkienė.
„Apgailestauju, kad J.Norkienei užlipome ant žaizdos dėl parko pavadinimo. Tačiau mums juk kažkaip reikėjo pavadinti nuotykių parką. Tegul visi supranta, kad Klaipėdos poilsio parkas toks ir liks, o KAR KAR yra tik nuotykių parkas“, – pabrėžė M.Žilys.
Jo nuomone, visi klaipėdiečiai turėtų džiaugtis ir jaunuose, naujuose politikuose nematyti žmonių su ragais. „Dabar ieškoma kažkokių nesąmonių ten, kur jų neturėtų ieškoti. Matyt, kai kurie klaipėdiečiai nelabai supranta, kad dar yra padorių žmonių“, – piktinosi miesto tarybos narys.
Klaipėdos miesto tarybos opozicijos lyderis
Manau, kad tikrai yra tikslinga ištirti, ar M.Žilys supainiojo viešuosius ir privačius interesus, nes miesto taryboje buvo sprendžiama ir dėl bendrovės „Poilsio parkas“ likvidavimo, ir dėl pritarimo Klaipėdos poilsio parke įkurti nuotykių parką, ir dėl rinkliavos dydžio už jį nustatymo. Jei viskas ir padaryta teisėtai, ir jokie interesai nesupainioti, manau, kad vis tiek nėra tinkamas elgesys balsuoti miesto tarybos posėdyje, pasiruošti sau darbo vietą ir išeiti dirbti direktoriumi. Tokio elgesio niekaip kitaip ir nevertinu – tik kaip darbo vietos įsisteigimą. Be to, tai galima traktuoti ir kaip valdančiųjų dovanėlę M.Žiliui, nes jis juk iš Darbo partijos, kuri nepriklausė valdančiajai daugumai, perėjo į liberalcentristų partiją ir taip papildė valdančiąją daugumą. Mano nuomone, visos šios aplinkybės tikrai neetiškos ir jas turėtų ištirti Etikos komisija. Tikrai geriau reikėjo taip nedaryti, nes toks politiko elgesys tikrai nepadeda gerinti žmonių pasitikėjimo valdžia. |
---|
Naujausi komentarai