Trečią kartą viešosios įstaigos "TrenkTuras" organizuojamas renginys šiemet turės penkis maršrutus: 12,5 km vienu ypu, 25 km per pusdienį, 50 km per dieną, 50 km per naktį ir kone daugiausia jėgų reikalaujančią distanciją – 100 km per parą.
Dalyviai gegužės 13 d. pradės ir užbaigs kelionę Smiltynėje.
Žygio organizatoriai – viešosios įstaigos "TrenkTuras" atstovai tikisi Neringos ir Klaipėdos miestų pagalbos siekiant suvaldyti milžinišką žygeivių srautą.
Teigiama, kad ilgos kelionės pėsčiomis metu kai kuriems prireikia ir medikų pagalbos ar pritrūksta jėgų patiems užbaigti žygį, tad tenka juos pargabenti specialiu transportu.
Praėjusiais metais ėjo 2 tūkst. žmonių, o šįsyk tikimasi sulaukti triskart didesnio skaičiaus.
Esą jau dabar užsiregistravo apie 4 tūkst. žygeivių. Netrūksta ir savanorių, kurių renginio dieną būna apie 100–200.
"Renginys plečiasi, šiemet planuojame sulaukti 7 tūkst. dalyvių, todėl stengiamės viską daryti kokybiškai ir profesionaliai. Tai yra pasirūpinti maistu, pramogomis, medaliais ir kitais dalykais. Žygiuoja labai įvairi auditorija – jauni ir vyresnio amžiaus žmonės, kai kurie eina ir šeimomis", – sakė vienas iš "TrenkTuro" įkūrėjų ir žygio sumanytojų Vytautas Bartulis.
Susitikimo su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku metu organizatoriai prašė leidimo gegužės 12–14 d. pasinaudoti Smiltynės lankininkų baze ir jos teritorija, pastatyti daugiau biotualetų renginio dieną Smiltynėje, užtikrinti šiukšlių konteinerius ir jų išvežimą, dažniau kursuojančių keltų, skirti transportą dalyviams pervežti, greitosios pagalbos ir policijos ekipažus.
"Nėra neišsprendžiamų klausimų. Besąlygiškai pritariu šiai idėjai. Svarbiausia, kad startas nevirstų falstartu. Kadangi planuojamas masinis renginys, apsauga turi būti užtikrinta ir pasiruošta iki galo. Liko išskirtinai mažai laiko, todėl tam tikrus niuansus reikia apgalvoti nedelsiant", – neabejojo meras.
Žygis jo dalyviams mokamas, kaina priklauso nuo pasirinktos distancijos.
Naujausi komentarai