Klaipėdos bei kitų regiono savivaldybių atstovus neseniai pasiekė ministro pirmininko raštas. Jame prašoma pateikti bendrą regiono ir savivaldybės teritorijoje esančių aukštojo mokslo institucijų pertvarkos planą.
Šios savaitės pradžioje Klaipėdoje susitiko miestų valdžios, aukštojo mokslo institucijų, profesinių mokyklų, pramonės asocijuotų struktūrų atstovai ir bandė aptarti, kaip būtų galima optimizuoti aukštojo mokslo sistemą regione.
"Būtų daugiau nei naivu tikėtis, kad, susirinkus labai skirtingų institucijų atstovams, iškart pavyks išgryninti ir rasti vieningus sprendimus", – apibendrino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir pridūrė, jog jau pačiame rašte numatytas uždavinys įmanomas labiau tik teoriškai.
Anot jo, kai diskusijoje dalyvauja daug skirtingo kalibro institucijų, tampa sudėtinga apibendrinti vyraujančias nuomones ir gauti vieningą rezultatą.
Vis dėlto, nepaisant pateiktame uždavinyje užkoduotų netobulumų, regionas neketina praleisti progos išreikšti savo nuomonės dėl aukštojo mokslo tinklo optimizavimo.
Susitikimo metu nutarta, kad iki maždaug vasario vidurio visi raštus gavusieji išdėstys savo poziciją ir šiuos atsakymus atsiųs Klaipėdos merui.
Pateiktas nuomones ir siūlymus ketinama apibendrinti ir pateikti ministrui pirmininkui.
"Uždavinio sąlygose yra labai daug ne iki galo suderintų aplinkybių, bet, nepaisant to, neliekame nuošalyje, o kaip nuspręs Vilnius, bus matyti po to", – patikino V.Grubliauskas.
Susitikime aptartas ir Klaipėdos universiteto likimas. Regiono atstovai nedvejojo, kad ši aukštoji mokykla uostamiestyje turėtų išlikti. Tiesa, dar kartą prabilta, kad universitetui reikia ieškoti veiklos optimizavimo būdų.
Naujausi komentarai