Pereiti į pagrindinį turinį

Po Jūros šventės – atokvėpis

2014-07-29 10:47

Klaipėdos vadovai ir Jūros šventės organizatoriai patenkinti praėjusios savaitgalio fiestos rezultatais. Kai kurių renginių populiarumas, atviliojęs daugybę žiūrovų, verčia pamąstyti, kad juos reikėtų mieste organizuoti ne tik per Jūros šventę.

Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdos vadovai ir Jūros šventės organizatoriai patenkinti praėjusios savaitgalio fiestos rezultatais. Kai kurių renginių populiarumas, atviliojęs daugybę žiūrovų, verčia pamąstyti, kad juos reikėtų mieste organizuoti ne tik per Jūros šventę.

Tampa nacionaliniu renginiu

Po audringo šventinio savaitgalio Klaipėdos meras, šventės organizatoriai, transportininkai bei miesto tvarkytojai vieningai pripažino, kad Jūros šventė pavyko. Ypač džiugino tai, kad ji tampa nacionaliniu renginiu.

"Šventėje apsilankė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičius. Tai – nedviprasmiškas ženklas, kad Jūros šventė tampa nacionalinio masto renginiu. Norėčiau padėkoti šventės organizatoriams, kurie padarė milžinišką darbą", – džiaugėsi miesto vadovas Vytautas Grubliauskas.

Atradimas – fontanai

Viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" direktorius Romandas Žiubrys teigė, kad per tris dienas įvyko maždaug šimtas renginių, visi tie, kurie ir buvo suplanuoti.

"Visi renginiai įvyko, visi atlikėjai atvyko. Žiūrovų buvo labai daug. Preliminariais duomenimis, šeštadienio vakarą centrinėje miesto dalyje galėjo būti apie 200 tūkst. žmonių. Vien fontanų šou į vieną pasirodymą sutraukdavo apie 17 tūkstančių", – teigė R.Žiubrys.

Tą patį pripažino ir V.Grubliauskas, kuris teigė, jog panašios pramogos miestui reikėtų ne tik per Jūros šventę, bet visą vasarą. Neabejotinai šis renginys tapo šventės "vinimi".

Tilto neprireikė

Pripažįstama, kad aplinkybės buvo ne pačios palankiausios šventei organizuoti, nes yra uždarytas Pilies tiltas, būgštauta, kad situaciją bus labai sunku suvaldyti.

"Tvirtu mano įsitikinimu, tie apribojimai netgi davė daugiau naudos nei tikėjomės. Nors šventė ir buvo bene gausiausia pagal žmonių skaičių, tačiau dramatiškų ar nevaldomų situacijų nebuvo, nepaisant to, kad Klaipėda gyvuoja su vienu uždarytu tiltu", – teigė V.Grubliauskas.

Viešojo transporto eismas taip pat buvo gerai organizuotas, tiesa, pasitaikydavo nesklandumų šiaurinėje miesto dalyje, nes penktadienį iš trijų autobusų prieš vidurnaktį du sugedo.

"Gavome skundų, kad ne taip į šiaurinę dalį važiavome, buvo skundų, kodėl kontrolieriai tikrina bilietus. Bet šiais metais kontrolieriams keleiviai mažiau siūlė eiti gerti ir nedirbti, tai turbūt suprato, kad tvarka turi būti. Šilutės plento gyventojai padėkojo, kad ten "paleidome" specialų maršrutą", – sakė bendrovės "Klaipėdos keleivinis transportas" direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas.

Išmokome švęsti?

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė teigė, jog iš centrinės miesto dalies per tris šventines dienas išvežta apie 43 tonas šiukšlių, taip pat 200 kub. metrų plastikinės taros.

"Penktadienį buvo labai dideli srautai žmonių, buvo tiek šiukšlių, jog tvarkytojai vos spėjo suktis. Tačiau darbas buvo organizuotas taip, kad atliekas surinkdavo prieš didžiuosius renginius. Džiaugiausi – žmonės šiukšlių nebemėtė bet kur, bet palikdavo prieš šiukšliadėžių", – tvirtino I.Šakalienė.

Vertinant tai, kiek buvo šventės svečių ir dalyvių, esą miestas buvo valomas sklandžiai.

Meras dėkojo visiems prisidėjusiems prie tvarkos ir švaros mieste per Jūros šventę ir pabrėžė, kad visi dirbo organizuotai, mobilizuotai, todėl ir rezultatas akivaizdus.

"Reikėtų konstatuoti, kad išmokstame švęsti šventes, išmokstame elgtis ir būti didelėje minioje žmonių. Anksčiau buvo: gėriau, gėriau, o dabar: vis geriau ir geriau", – pašmaikštavo meras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų