Pereiti į pagrindinį turinį

Prie "Juodkrantės" rūkalų nebebruka

2014-04-22 06:15

Ilgus metus kontrabandines cigaretes pardavinėjusių čigonų okupuotos parduotuvės Naikupės gatvėje prieigos pagaliau apsivalė. Dabar čia niekas nestabdo praeivių ir nebesiūlo jiems Baltarusijoje pagamintų rūkalų.

Praeitis: Naikupės gatvėje prie parduotuvės dar visai neseniai beveik nesislapstydamos kontrabandines cigaretes pardavinėjusios čigonės dabar čia nebestoviniuoja.
Praeitis: Naikupės gatvėje prie parduotuvės dar visai neseniai beveik nesislapstydamos kontrabandines cigaretes pardavinėjusios čigonės dabar čia nebestoviniuoja. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Ilgus metus kontrabandines cigaretes pardavinėjusių čigonų okupuotos parduotuvės Naikupės gatvėje prieigos pagaliau apsivalė. Dabar čia niekas nestabdo praeivių ir nebesiūlo jiems Baltarusijoje pagamintų rūkalų.

Atimdavo ir pinigus

Metų metus uostamiesčio policininkai tikino, kad įveikti neteisėtos prekybos cigaretėmis neįmanoma. Argumentų būta visokių, tačiau gyvenimas parodė, kad sutelkę jėgas pareigūnai gali pasiekti rezultato.

Dabar prie "Juodkrantės" vardu vadintos parduotuvės nebestoviniuoja nė vienas čigonas. Cigarečių pardavėjai nebekalbina žmonių ir prie "Bičiulių" kavinės.

Šiemet į kovą su kontrabandinių rūkalų prekyba įsijungė ir kriminalinė policija. Suvieniję jėgas pareigūnai pasiskirstė pareigomis ir numatė taktiką.

Čigonai nesitikėjo, kad policininkai imsis juos gaudyti dar prieš prasidedant oficialiai darbo dienai, po penktos valandos vakaro ir poilsio dienomis.

Pradėję aktyvią kovą pareigūnai konfiskuodavo ne tik cigaretes bet ir visus pinigus, kiek turėjo šie prekeiviai, mat daugelis jų yra nesumokėję baudų. Tad antstoliai paimdavo pinigus joms padengti.

Sandėlio mokestis – cigaretės

Tuo pačiu metu kriminalinė policija ėmėsi triuškinti kontrabandos sandėlius. Savo pačių būstuose romai rūkalų nelaikė.

Paaiškėjo, kad jie slėpė savo prekes netoli parduotuvės gyvenančių asocialių asmenų namuose. Tradicinis mokestis jiems už šią paslaugą buvo pakelis rūkalų už dieną.

Vienas tokių asmenų buvo nubaustas 5 tūkst. litų bauda, tai jį atgrasė nuo noro talkinti rūkalų pardavėjams.
Vardydami priežastis, dėl kurių sumažėjo kontrabandinių rūkalų prekyba, pareigūnai pripažįsta, kad sumenko prekeivių pajėgos.

Šiemet nuo tuberkuliozės mirė per pusantro milijono litų baudų gavusi Zemfira Kasparavičiūtė. Jos skola valstybei liko nesumokėta.

Liko dar pora panašiai valstybei skolingų čigonių, jos savo veiklą pristabdė netekusios didelio kiekio cigarečių.

Keičia darbo taktiką

Tikėtina, kad prekybai kontrabandiniais rūkalais bus suduotas dar vienas smūgis, kai Seimas priims įstatymą, numatantį atsakomybę ne tik kontrabandinių rūkalų pardavėjams, bet ir pirkėjams.

Pareigūnai įsitikinę, kad neteisėto verslo atstovai ieškos naujų būdų pasiekti pirkėjus. Jau dabar pastebėta, kad jie keičia darbo būdus.

Pastebėta, kad vienas prekijų paima pinigus ir nurodo pirkėjui, kur reikia eiti. Ten pirkėjo laukia kitas asmuo, kuris paduoda rūkalus arba pirkėjas pats pasiima cigaretes iš slaptavietės.

Be to, jau kuris laikas kontrabandiniai rūkalai atgabenami pirkėjams tiesiai į namus.
1-ojo policijos komisariato viršininkas Gintautas Mačiulaitis teigė, kad kovojant su kontrabandinių rūkalų prekeiviais pareigūnai sulaukė didelės pagalbos iš klaipėdiečių. Žmonės suteikė labai daug naudingos informacijos, tad policininkai ragina ir toliau juos informuoti apie neteisėtą prekybą. Žinių laukiama tel. 354 570.

Statistika ir faktai

Šiemet Klaipėdoje iš nelegalios prekybos paimta 13 836 pakeliai baltarusiškų cigarečių;

sulaikyti trys rūkalų tiekėjai;

surašyti 26 ATPK protokolai;

pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas.

Per 2013 metus  iš nelegalios prekybos paimta 3 978 pakelių rūkalų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų