Prie buitinių atliekų konteinerių daugiabučių namų gyventojai vis dar palieka kalnus nebereikalingų baldų, langų, kitų rakandų, nors tai daryti draudžiama jau pusmetį.
Kaip klaipėdiečiai laikosi nuo metų pradžios įsigaliojusių naujų atliekų tvarkymo taisyklių, diskutuota Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdžio metu.
„Kas turi rinkti prie daugiabučių namų kiemuose prie konteinerių paliktas didžiąsias atliekas? Gal reikėtų paskirti kokią brigadą, kad operatyviai surinktų rakandus? Labai jau negražiai atrodo“, – svarstė tarybos nariai.
Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė, kad gyventojai, kurie palieka didžiąsias atliekas prie konteinerių kiemuose, daro nusikaltimą.
Jiems yra sudarytos puikios sąlygos nebereikalingais rakandais atsikratyti teisėtai.
„Kodėl turime gesinti gaisrus, jei žmonės elgiasi kaip kiaulės. Tvarka yra aiški, ką reikia daryti su didžiosiomis atliekomis. Gyventojai gali pasirinkti sau tinkamiausią būdą“, – tvirtino vedėja.
D.Berankienė atkreipė dėmesį, kad daugiau tvarkos būtų, jei kitaip dirbtų Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai.
„Reikia iš karto reaguoti į pranešimus, kad prie konteinerio padėtos didžiosios atliekos. Tada jų savininką įmanoma nustatyti. Praėjus kiek laiko, tai padaryti yra sudėtinga“, – teigė vedėja.
Viešosios tvarkos skyrius, kaip laikomasi atliekų tvarkymo taisyklių tikrina kartą per savaitę.
Anot D.Berankienės, dabar būna, kad prie konteinerių paliktas didžiąsias atliekas renka vežėjai, nors to daryti neprivalo.
„Tai jiems yra pinigai. Jei atliekų jie nesurenka, tada jos pripažįstamos bešeimininkėmis. Jų išvežimu rūpinasi miesto savivaldybė. Ši paslauga kainuoja“, – aiškino vedėja.
Tačiau D.Berankienė pabrėžė, kad situacija šioje srityje gerėja. Manoma, kad gyventojams priprasti prie naujos tvarkos reikia laiko – metų ar dvejų.
Už prie konteinerių paliktas didžiąsias atliekas klaipėdiečiams gresia baudos. Gyventojų prašoma pranešti apie asmenis, kurie prie konteinerių palieka didžiąsias atliekas.
Informacija
Gyventojai atsikratyti didžiosiomis atliekomis gali trimis būdais.
Jas galima nuvežti ir nemokamai priduoti specialiose aikštelėse, kurių mieste yra trys.
Rakandus galima mesti ir į specialius konteinerius, kurie į daugiabučių namų kiemus atvežami kartą per mėnesį pagal grafiką. Jie išvežami po vienos-dviejų dienų nuo pastatymo.
Gyventojai gali susitarti, kad vežėjas didžiąsias atliekas išvežtų sutartu laiku. Šis paslauga kainuos 10 litų.
Naujausi komentarai