Miesto valdžia taip ir nesulaukė iš kitų institucijų pasiūlymų, kaip spręsti Nemuno gatvės problemą. Svarstymui ji pateikė savo variantą. Galutinis sprendimas, ką daryti, turėtų būti priimtas po mėnesio.
Negavo nė vieno pasiūlymo
Savivaldybėje ketvirtadienį rinkosi darbo grupės dėl Nemuno gatvės 113 ir 133 namų gyventojų iškeldinimo nariai. Viltasi, kad posėdžio metu bus priimtas sprendimas, bet jo teks laukti dar mėnesį.
„Sulaukėme įvairių raštų, raštelių, bet konkrečių pasiūlymų ne. Atsiguli vakare – gatvė reikalinga, atsikeli ryte – nebe. Tad pateikėme savo pasiūlymą, kaip galima išspręsti problemą“, – tvirtino miesto meras Vytautas Grubliauskas.
Uostamiesčio savivaldybė siūlo tris alternatyvius problemos sprendimo variantus.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Teisės skyriaus vedėjo Andriaus Kačalino, pagal pirmąjį numatomas turto iš gyventojų išpirkimas.
„Tai numatyta prieš daugiau nei dvejus metus patvirtintame detaliame plane, kuris parengtas uosto iniciatyva. Problema ta, kad nėra numatyta laiko, iki kada tai turi būti padaryta. Siūloma, kad tai būtų padaryta per šiuos metus“, – pristatė A.Kačalinas.
Pagal antrąjį variantą siūloma, kad triukšmo valdytojai toliau įgyvendintų triukšmą mažinančias priemones. Trečioji priemonė įvardijama kaip kraštutinė. Pagal ją siūloma triukšmą mažinti ribojant traukinių eismą. Tai savivaldybė turi suderinti su Visuomenės sveikatos centru ir Susisiekimo ministerija.
„Jei negautume suderinimo iš pastarosios kaip praėjusį kartą, skųstume sprendimą. Be pasiūlytos alternatyvos negalima atmesti tokio siūlymo“, – pabrėžė vedėjas.
Negali turto perimti šiaip
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Algirdas Kamarauskas aiškino, kad uostui dabar Nemuno gatvės nereikia. Ji būtų reikalinga, jei čia būtų statomas pasienio postas.
„Jo statybos ne mūsų atsakomybė, o Pasienio kontrolės postų direkcijos. Negalime perimti turto, jei nevykdome jokio projekto“, – teigė vadovas.
Atkreiptas dėmesys, kad uostas ir Lietuvos geležinkeliai susitarė dėl galimybių studijos, kurią atlikus paaiškės, ar verta plėsti dvikelį geležinkelį. Jei bus nustatyta, kad reikia, tada Nemuno gatvė ir taptų reikalinga, o gyventojai būtų iškelti. Studija numatoma atlikti per metus laikus.
Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktoriaus Rimanto Jono Pilipavičiaus, susidaro įspūdis, kad Susisiekimo ministerijoje nėra keičiamasi informacija.
„Pasienio postas bus. Su mumis yra derinamas techninis projektas. Tas pastatas atsiras artimiausiu metu. Nereikia sakyti, kad atsiras grandinė ir reikės iškelti daug namų. Tik tuos, kurie yra numatyta detaliajame plane“, – tvirtino vadovas.
Nori daugiau aiškumo
Pasak V.Grubliausko, akivaizdu, kad postas skinasi kelią į gyvenimą ir uostui Nemuno gatvės bus reikalinga: „Reikia aiškintis, ką reikia padaryti, kad viskas pajudėtų“.
Posėdyje dalyvavęs Susisiekimo ministerijos atstovas tvirtino, kad viską perduos vadovybei. Bus aiškinamasi, kada prasidės pastato statyba, ar bus reikalinga Nemuno gatvė.
Nors žadėta sprendimą dėl problemos sprendimą priimti šio posėdžio metu, tai bus padaryta po mėnesio, kai bus daugiau aiškumo.
„Mėnuo – paskutinis terminas. Pasiūlymus galite dar teikti tris savaites. Nėra vieno instutito, kuris galėtų išspręstu šią problemą. Teisinių argumentų, kodėl to nedaryti, yra daug. Bet visi turime ieškoti bent vieno, kad daryti. Reikėtų galvoti apie ilgalaikius santykius“, – tvirtino meras.
Naujausi komentarai