Pereiti į pagrindinį turinį

54-oji „Kuršių marių regata“: pusšimtis startui pasiruošusių įgulų ir įkvepianti tvarumo programa

2021-07-24 07:49
DMN inf.

Jau visą savaitę Smiltynės jachtklube – sujudimas, mat čia stipriausios Lietuvos buriuotojų įgulos ruošiasi šiandien, liepos 24-ąją, startuojančiai „Kuršių marių regatai“. 54-ąjį kartą organizuojamas giliausias tradicijas Lietuvoje turintis tarptautinis renginys bus atidarytas 18.30 val. iškilmingos ceremonijos metu Smiltynės jachtklube ir šiais metais pasižymės ne tik įtemptomis sportinėmis lenktynėmis Baltijos jūroje bei Kuršių mariose, bet ir išplėtota bei geriausiomis pasaulinėmis praktikomis besiremiančia tvarumo programa.

„Be galo džiaugiamės tuo, kad į „Kuršių marių regatą“ susirenkantis Lietuvos laivynas kasmet prie starto linijos stoja atsinaujinęs, pasipildęs naujomis, vis didesnėmis, greitesnėmis ir konkurencingesnėmis lenktyninėmis jachtomis. Šiemet šiame laivyne iš viso startuos visas pusšimtis jachtų. Mūsų sportinis meistriškumas ir ambicijos sparčiai auga – tą rodo ir faktas, kad net 9 Lietuvos įgulos po „Kuršių marių regatos“ skubės į Taline šiemet vyksiantį ORC pasaulio čempionatą. Belieka tiek joms, tiek visiems kitiems 54-osios „Kuršių marių regatos“ dalyviams palinkėti gero vėjo“, – prieš regatos startą džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis, pats regatoje startuojantis su „Platu 25“ klasės jachta „Simona“.

Tarp naujų regatos laivyno jachtų – „Beneteau first 36.7“ klasės jachta „Tango II“, kuria buriuos praėjusiais metais Mažąją regatos taurę su mažesne jachta „Tango“ iškovojusi kapitono Aido Narbuto įgula. Pasak kapitono, įgula ėmė jaustis „išaugę“ savo senąją jachtą ir priėmė sprendimą žengti į didesniųjų jachtų grupę.

Nauja šių metų laivyne ir lenktyninė „Italia 11.98“ klasės jachta „Arabela-Auga“, kuria buriuos naujai susibūrusi, kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama įgula. Būtent tokios pat – „Italia 11.98“ – klasės estų jachta praėjusiais metais tapo pasaulio ORC čempionais.

„„Kuršių marių regatos“ varžybos mūsų įgulai – pačios pirmos. Patį laivą į Lietuvą iš Italijos parsigabenome mažiau nei prieš mėnesį. Čia laukė be galo daug laivo paruošimo, sukalibravimo, išmatavimo, įgulos pasiruošimo darbų. Didelė dalis šių darbų tęsis dar ir varžybų metu, tačiau pirmieji startai – jau rytoj ir mes tikrai pasistengsime daryti viską, ką galime geriausiai, bei pateisinti į šią lenktyninę jachtą dedamus lūkesčius“, – prieš atidarymo ceremoniją teigė R. Šiugždinis.

Iš viso regatos dalyviai varžysis net 5 skirtinguose etapuose Baltijos jūroje ir Kuršių mariose. Liepos 24-26 dienomis startai vyks ties Smiltynės jachtklubu ir juos bus galima stebėti gyvai tiek nuo Smiltynės pusės, tiek nuo Klaipėdos pusės kruizinių laivų terminale. Liepos 27 d. regata persikels į Nidą, kur karaliaus iki liepos 31 d.

Šiemet buriuotojai aktyviai plėtos ir jau tradicija tampančią buriuotojišką tvarumo programą. Remdamiesi gerąją pasaulinės buriavimo organizacijos „World Sailing“, „The Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį bei „Ambersail 2“ įgulos patirtimi, regatos organizatoriai, partneriai ir visos įgulos imasi aktyvių veiksmų, kad regatos metu į aplinką būtų išmesta kuo mažiau CO2.

Šiųmetinis regatos devizas – „Gero vėjo be CO2!“ – ragina visus gyventi tvariai ir tokiu būdu mažinti globalius klimato pokyčius.

Remdamiesi Jungtinių tautų ir „The Ocean Race“ metodologija, organizatoriai taip pat skaičiuos regatos metu dalyvių bei organizatorių į aplinką išmestą CO2 kiekį dėl transporto, nakvynės, elektros bei laivuose naudojamo kuro sunaudojimo, ir šį kiekį įsipareigoja kompensuoti sodinant medžius ar diegiant saulės elektrines.

Antradienį, liepos 27 d., Nidoje įvyks ir jau tradicija tapęs „NE plastiko bangai“ paplūdimių tvarkymas drauge su regatos partneriais „Gamtos ateitis“. Visi norintys prisidėti Nidos gyventojai bei svečiai kviečiami rinktis 12 val. prie regatos scenos.

Atsižvelgdami į vis dar sudėtingą ir sunkiai nuspėjamą COVID-19 situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, regatos organizatoriai atsisakė didelių masinių renginių krante ir visą regatą organizuoja atsižvelgdami į visus COVID-19 pandemijos valdymo reikalavimus. Vis dėlto, galimybė stebėti pusšimčio jachtų startą gyvai Smiltynėje bei kasvakariniai regatos vaizdo dienoraščiai Nidoje, Regatos scenos ekrane, turėtų išsaugoti buriuotojiškai šventišką tradicinės regatos nuotaiką.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra