Sukčius išdavė etiketė Pereiti į pagrindinį turinį

Sukčius išdavė etiketė

2008-09-02 09:00
Sukčius išdavė etiketė
Sukčius išdavė etiketė / Eglės Petkutės nuotr.

Mokslo metų pradžios šventė septynmečiui galėjo baigtis ligoninėje. Tačiau pagedusį skanėstą už gero kainą įbrukę prekeiviai šįkart neišsisuko.

Kastinio etiketė - klastotė

Iš neatidžių pirkėjų pasipelnyti bandančių prekeivių simbolinės baudos negąsdina. Tuo įsitikino klaipėdietis Igoris Kuraksa, demaskavęs jį apgavusius pardavėjus.
Praėjusį šeštadienį lankydamasis Senajame turguje vyras užsuko ir į pamėgtą parduotuvę, esančią greta rūbų prekyviečių. Vyras nutarė sūnų pradžiuginti nupirkdamas indelį jo pamėgto Žemaitiško kastinio.

Parsinešęs namo I.Kuraksa ėmėsi atidžiau apžiūrėti pakuotę, nes ši sukėlė įtarimų. Ant plastikinio indelio buvo užklijuoti vienodi lipdukai su nurodyta ta pačia kaina.
„Tada supratau, kad mus apgavo. Po lipduku slėpėsi kitas lipdukas, kuriame nurodytas produkto galiojimo terminas, pasibaigęs prieš tris dienas", - piktinosi klaipėdietis.

Bauda - tik 100 litų

1 litą ir 93 centus kainuojantis ir vartoti nebetinkamas kastinys buvo parduotas už gero kainą. Nieko nelaukęs I.Kuraksa nusprendė nesąžiningus prekeivius paskųsti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams.
Į vietą atvykę inspektoriai įsitikino, kad pirkėjo skundas pagrįstas.

„Įbrukti neteisingai paženklintą produktą ir dar pasibaigus jo galiojimo terminui - didžiausias nusikaltimas. Akivaizdu, kad lipdukai buvo tyčia perklijuoti", - neabejojo Klaipėdos miesto VMVT vyriausioji higienos gydytoja Rita Vainauskienė.

Dėl pirkėjų apgaudinėjimo ta pati parduotuvė šiemet tarnybai įkliuvo jau trečią kartą.
„Kartą ten aptikome be etikečių parduodamą rūkytą dešrą, kuri, pasirodo, į vitriną pateko nežinia iš kieno rankų. Kitąkart žmonėms pasiskundus radome bandelių su sugedusiomis dešrelėmis", - prisiminė R.Vainauskienė.

Pirmąjį kartą bendrovė buvo nubausta 20 litų bauda. Antrąkart pardavusi nekokybiškų produktų ji turėjo sumokėti 100 litų baudą. Šįkart už pakartotinį įstatymų pažeidimą bendrovė taip pat turės sumokėti maksimalią 100 litų baudą.

Kaltės pripažinti nenori

Higienos gydytoja neabejojo, jog etiketes suklastojo pačios pardavėjos. Gamintojai ir tiekėjai esą niekuo dėti. Maisto produktais gamintojo kainomis prekiaujanti parduotuvė, esanti visai šalia Senojo turgaus, priklauso bendrovei „Vedlita". Administratoriumi prisistatęs ir pavardę skelbti atsisakęs vyras tvirtino, jog kaltinimai sukčiavimu tėra pirkėjo šmeižtas.

„Visa tai tik prasimanymai. Perklijuoti etikečių neįmanoma. Nereikia iš nieko pūsti burbulo", - kaltę neigė pašnekovas.

Jo nuomone, žmonės skundžiasi be pagrindo. „Mūsų produktai ženklinami teisingai. Kastinio užsakome po du tris indelius. Jis negalėjo būti sugedęs, nes gali laikytis ilgiau", - dėstė parduotuvės atstovas.

Pardavėjus apskundęs I.Kuraksa džiaugėsi išvengęs didelių rūpesčių. Šiemet pirmą klasę pradedantis lankyti jo septynmetis sūnus, suvalgęs sugedusio kastinio, galėjo apsinuodyti. „Daugiau niekada tenai nebegrįšiu", - patikino nusivylęs vyras.

Neduoda ir kvitų

Bendrovės „Vedlita" parduotuvė netrukus turėtų patekti ir į mokesčių inspektorių akiratį. Pieno bei mėsos gaminiai čia parduodami be kvitų.
Apskundus pardavėjus dėl nekokybiškų produktų, tarnyboms būtina pateikti ir kasos čekį, įrodantį, kad pirkta būtent toje parduotuvėje.
Tačiau šįkart Klaipėdos miesto VMVT inspektoriai pirkėjo skundu patikėjo ir negavę kasos čekio. Esą sukčiavimo faktas buvęs akivaizdus.

Čekio teigė reikalavęs ir I.Kuraksa, tačiau jo negavo.Tuo nesunkiai įsitikino ir dienraščio „Klaipėda" žurnalistai, parduotuvėje nusipirkę glaistytų varškės sūrelių. Paprašius kasos čekio, pardavėja pareiškė, jog prekiaujama su verslo liudijimu, todėl kasos aparato neturi ir čekio išspausdinti negali.

Yra daugiau abejonių

Verslo liudijimas arba kasos aparato neturėjimas nėra priežastis pirkėjui neišduoti kasos čekio. Tai užtikrino Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Virgilijus Beržanskis.

„Perkant prekę ar paslaugą iš fizinio asmens, turinčio verslo liudijimą, pareikalavus, šis privalo išduoti pirkimo ir pardavimo kvitą. Ši situacija kelia ir daugiau abejonių. Gavus papildomos informacijos apie pardavėją, būtų galima ieškoti pažeidimų", - aiškino specialistas.

Savivaldybės įmonės Senasis turgus direktorė Ramutė Kubilienė tvirtino, kad bendrovės „Vedlita" parduotuvė nepriklauso turgui. Ji apgailestavo, kad privati turgavietė tapatinama su Senuoju turgumi, nes šiam niekaip nepavyksta aptverti teritorijos.
Apgaulė: suklaidintas perklijuotos etiketės klaipėdietis nusipirko jau tris dienas nebetinkamo valgyti kastinio.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų