Klaipėdos mikroautobusų vairuotojams – daugiau tikrinimų. Gyventojai vis dažniau skundžiasi, jog uostamiesčio „mikriukai“ grubiai pažeidinėja kelių eismo taisykles. Jau nuo ateinančios savaitės į kelius išriedės policijos bei savivaldybės darbuotojų ekipažai, kurie tikrins, ar mikroautobusų vairuotojai važiuoja kultūringai.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius sulaukia vis daugiau gyventojų skundų dėl mikroautobusų vairuotojų elgesio kelyje.
Klaipėdiečiai piktinasi, kad dažnas vairuotojas sustoja tam draudžiamose vietose, nepaiso kelio ženklų, sukelia avarines situacijas, o išlaipindami keleivį nepalaukia, kol šis saugiai paliks transporto priemonę.
„Šią vasarą ženkliai pagausėjo gyventojų skundų dėl vadinamų „mikriukų“ važiavimo kultūros Klaipėdos mieste“, – paaiškino Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis.
Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kartus su Kelių policijos biuro pareigūnais į gatves patrauks jau ateinančią savaitę.
Jeigu paaiškės, jog gyventojų skundai pasitvirtina, reidai bus rengiami kiekvieną savaitę skirtingomis dienomis.
Vedėjo teigimu, tikimasi, jog patikros padės vairuotojams atkreipti dėmesį į elgesio kelyje taisykles bei paskatins akyliau laikytis taisyklių.
„Baudos priklausys nuo pažeidimų. Už kelio ženklo nepaisymą bauda sieks 100–300 litų, jeigu vairuotojas baudžiamas pirmą kartą – 50 litų. Kitas baudas taikys ir policijos pareigūnai“, – paaiškino M.Poimanskis.
Tikrinimams bus sudaryti du ekipažai. Vairuotojus tikrins vienas Kelių policijos biuro ir vienas Viešosios tvarkos skyriaus automobilis.
Kiekviename automobilyje jėgas suvienys po vieną policijos ir savivaldybės darbuotoją.
Vedėjas pastebėjo, kad bus tikrinama tik tai, kaip mikroautobusų vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių.
„Mikriukų“ švarą, tvarką ir kvapus kontroliuoja Klaipėdos keleivinis transportas. Jie tai daro sėkmingai, todėl šito mes netikrinsime“, – pabrėžė savivaldybės darbuotojas.
M.Poimanskis pastebėjo, kad reidai, kurie vykdomi kartu su policijos pareigūnais – veiksmingesni.
„Kai žmogus pamato uniformuotą pareigūną, jo elgesys ženkliai pasikeičia. Žinoma, mums labai padeda ir mūsų uniformos. Uniforma taip pat yra drausminamoji priemonė“, – dėstė Administracinės veiklos poskyrio vedėjas.
Naujausi komentarai