Daugiau nei dešimt milijonų litų – tiek per metus teoriškai Klaipėdoje palieka ją aplankę turistai. Prognozuojama, kad šiemet poilsiautojų srautai bus dar didesni. Tačiau ne visus verslininkus tai guodžia, nes jie esą miesto svečių dosnumo nejaučia.
Kruizinių laivų bus daugiau
Vasaros sezono pradžią savaitgalį triukšmingai paskelbė ne tik Palanga. Šiek tiek tyliau, bet Klaipėdoje turizmo sezonas jau taip pat prasidėjo.
Šeštadienį Kruizinių laivų terminale prisišvartavo pirmasis šiais metais kruizinis laivas „Princess Daphne“, kuris atplukdė apie 400 turistų.
Preliminariais duomenimis, šiemet į uostamiestį atplauks 45 kruiziniai laivai – devyniais daugiau nei pernai.
Skaičiuojama, kad jie į Klaipėdą atgabens apie 33 tūkst. kruizinių keleivių, o tai bus maždaug 53 proc. daugiau negu praėjusiais metais. Pernai Klaipėdos uoste apsilankė 21,5 tūkst. kruizinių keleivių.
„Pernai turistų srautai Klaipėdoje buvo šiek tiek mažesni nei užpernai ir tai susiję su tuo, kad buvo sumažėję kruiziniais laivais atplaukusių poilsiautojų. Tačiau tikimės, jog šiemet miesto svečių turėsime daugiau: atplauks daugiau kruizinių laivų, o be to, daugiau svečių turėtume sulaukti ir dėl jubiliejinių Klaipėdos metų“, – optimistiškai nusiteikusi buvo Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.
Sezono pradžia – balandį
Didžiausio uostamiestyje viešbučio „Amberton Klaipėda“ direktorė Asta Jutaitė tokias optimistines prognozes tik patvirtino. Jos teigimu, pirmąjį birželio savaitgalį, kai Klaipėdoje vyks keli grandioziniai renginiai, visi viešbučio kambariai tikriausiai bus užimti. Jau dabar rezervuota 80 proc. kambarių, kurių viešbutyje yra 257.
Viešbutis bus užpildytas ir per Jūros šventę. Nors ji įvyks tik rugpjūčio pirmosiomis dienomis, jau dabar rezervuota didžioji dalis kambarių.
„Mes nusiteikę labai optimistiškai. Renginiai miestui tikrai suteikia pridedamąją vertę, tad linkime, kad jų būtų kuo daugiau. Kita vertus, pastebėjome, jog šiemet turizmo sezonas Klaipėdoje prasidėjo anksčiau – jau balandį turėjome turistų grupių, kai įprastai pirmųjų sulaukdavome gegužės pradžioje. Tikime, kad šiais metais tikrai turėsime daugiau klientų nei ankstesniais metais“, – vylėsi A.Jutaitė.
Vilioja renginiai
Du viešbučius Klaipėdoje valdančios bendrovės „Baltijos dorė“ direktorė Roma Zabielienė taip pat patvirtino, jog pirmąjį birželio savaitgalį bus gausu miesto svečių. „Mūsų viešbučiuose gyvens ir Klaipėdos džiazo festivalio atlikėjai, turime daug kitų užsakymų. Džiaugiamės kiekvienu svečiu ir akivaizdu, kad juos į miestą privilioja renginiai. Jie tikrai įneša gyvybės, manau, kiekvienam viešbučiui. Tačiau tenka apgailestauti, kad Klaipėdoje renginių yra sumažėję“, – savo nuomonę reiškė R.Zabielienė.
Tačiau viešbučio „National hotel“ direktorius Justinas Šaranas tvirtino, jog renginiai visiškai neturi įtakos jų veiklai. „Mes esame keturių žvaigždučių viešbutis, o tokie didelio susidomėjimo iš miesto renginiuose apsilankančių turistų tikrai nesulaukia. Dirbame įprastu ritmu. Pirmąjį birželio savaitgalį, matyt, būsime visiškai užpildyti, nes dabar jau rezervuota 80 proc. kambarių“, – skaičius įvardijo J.Šaranas.
Jo nuomone, viešbučiuose klientų yra daugiau, kai vyksta tarptautiniai renginiai, pavyzdžiui, Europos krepšinio čempionatas.
Problema – sezoniškumas
R.Savickienė taip pat sutiko, kad didesnę pridedamąją vertę kuria tarptautiniai renginiai – baikerių suvažiavimas, burlaivių regata, „Europiada“. Jie pritraukia ne tik renginių dalyvių, bet ir žiūrovų. „Mūsų miesto renginiai labiau skirti Lietuvai, tad per juos ir sulaukiame svečių iš įvairių mūsų šalies miestų. Galima išskirti tik Klaipėdos džiazo festivalį, kuris vilioja ne tik lietuvius, bei ir kaimyninių bei Skandinavijos šalių žmones“, – apie tendencijas pasakojo R.Savickienė.
Ji pripažino, jog tik renginiais turistų į Klaipėdą privilioti neįmanoma. Svarbu spręsti sezoniškumo problemą. „Mūsų regione jis labai jaučiamas. Klaipėdos regionas yra lankomas kompleksiškai. Pavyzdžiui, žmonės atostogauja Palangoje ir kartu aplanko visą regioną. Birštonas ar Druskininkai sulaukia daugiau poilsiautojų, nes turi ką pasiūlyti visus metus – SPA procedūras, gydymą, reabilitaciją. Be to, susisiekimas su mūsų regionu yra sudėtingas – nėra skrydžių, tarptautinių traukinių reisų“, – problemas vardijo R.Savickienė.
Atvežė 12 mln. litų
Nors turistų srautai Klaipėdoje nėra įspūdingi, tačiau atvykėliai uostamiestyje palieka nemažai pinigų.
Anot R.Savickienės, buvo atlikta apklausa, kiek Klaipėdoje išleidžia kruiziniu laivu atplaukęs turistas. Nustatyta, jog svečias uostamiestyje per kelias valandas palieka 50–75 eurus (172,5–258,7 lito). „Galima daryti prielaidą, jog turistai, kurie lieka nakvoti Klaipėdoje, per parą išleidžia mažiausiai po 200–300 litų. Tuomet uždirba ir viešbučiai, ir viešojo maitinimo įstaigos, ir viešasis transportas“, – skaičiavo R.Savickienė.
Praėjusiais metais Klaipėdoje apsilankė apie 70 tūkst. turistų ir jei kiekvienas jų išleido bent po 50 eurų, tuomet miesto svečiai uostamiestyje paliko apie 12 mln. litų.
„Turistai tikrai nemažai pinigų palieka mieste, todėl labai svarbu, kad turizmas būtų ne tik uostamiesčio, pajūrio, bet ir visos Lietuvos vienas iš prioritetų“, – pabrėžė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė.
Turistų srautai Klaipėdoje 2005 m. – 48 596 2006 m. – 55 087 2007 m. – 66 825 2008 m. – 66 991 2009 m. – 70 177 2010 m. – 71 637 2011 m. – 71 070 Šalys, iš kurių pernai Klaipėdoje apsilankė daugiausia turistų Vokietija – 44,6 proc. Lietuva – 12 proc. Ispanija – 9,3 proc. Rusija – 4,1 proc. Italija – 4 proc. Prancūzija – 2,6 proc. Lenkija – 2,3 proc. JAV – 2 proc. Nyderlandai – 1,9 proc. Latvija – 1,8 proc. Anglija – 1,7 proc. Loreta Beržanskienė Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Nemanau, kad senamiesčio verslininkai uždirba iš turistų. Kai tik atplaukia kruizinis laivas, turistai vos tik iškelia koją ant kranto, iškart yra sodinami į autobusus ir išvežami. Tie, kurie lieka, vargu ar ateina į senamiestį, nes susisiekimas tarp Kruizinių laivų terminalo ir senamiesčio yra labai prastas, nėra nuorodų. Reikia būti teisingiems ir pripažinti, jog Klaipėdoje yra sezoninis turizmas. Tad bent jau visuomeniniu maitinimu užsiimantys verslininkai vasarą uždirba tiek, kad galėtų išsilaikyti visus metus. Tačiau uždarbį atneša ne kruizinių laivų turistai, o poilsiautojai, kurie atvyksta į masinius renginius. Senamiesčio verslininkai gyvena ne iš turistų, o iš klaipėdiečių. Pavyzdžiui, mano galerijoje nė vieno darbo nėra nupirkęs užsienietis. Tačiau aišku, džiaugiamės, kad turistai pas mus atvažiuoja, kad pamato tą mūsų mažutėlį senamiestį. |
---|
Naujausi komentarai