Miestiečiai domisi
„Dažni skambučiai rodo, kad klaipėdiečiai aktyvūs ir laukia akcijos. Žmonės klausia, nori dalyvauti“, – teigė viešosios įstaigos „Mes Darom“ projektų vadovė Indrė Kazakauskaitė.
Šiemet daugiau dėmesio skiriama pajūriui tvarkyti. Čia šiukšles savaitgalį planuoja rinkti ir Aplinkos ministerijos atstovai.
Kiek uostamiesčio gyventojų pasiryžę gražinti aplinką, akcijos organizatoriai tiksliai pasakyti negali. Šiemet atsisakyta dalyvių registracijos.
„Neliko net surinkimo punktų, iš kur išvežtų šiukšles. Mes tiesiog nurodome orientacines teritorijas. Registracijos neteko prasmės, nes galima eiti į artimiausią tašką, nurodytą šalia namų, arba mėgstamiausią stovyklavietę, pažintinį tašką ir rinkti šiukšles“, – teigė komunikacijos projektų vadovė Toma Buivydaitė.
Akcijos formatą pakoregavo COVID-19 pandemija.
Jurgos Urbonaitės nuotr.
„Ieškojome, kaip užtikrinti saugumą, atsižvelgdami į rekomendacijas. Tai kviečiame dalyvauti šeimomis, ne daugiau kaip dviem namų ūkiams. Bet šiaip mūsų tikslas skatinti žmones tvarkytis kiekvieną dieną“, – sakė T.Buivydaitė.
Bendradarbiauja su savivaldybe
Klaipėdiečiams šiemet siūloma prie akcijos prisijungti vienu iš dviejų būdų.
Pirmasis – tvarkytis kartu su savivaldybės inicijuota talka. Iki gegužės 17 d. mokiniai, studentai, garažų bendrijų, visuomeninių organizacijų atstovai ir pavieniai gyventojai kviečiami tvarkyti viešąsias miesto teritorijas. Jie turi kreiptis į savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistes, kad šios padėtų organizuoti surinktų atliekų išvežimą.
Kitas būdas – rinkti šiukšles patiems.
„Bandome pritaikyti naują formatą, kai skatiname žmones surinkti ir išrūšiuoti atliekas savarankiškai. Tokias atliekas galima atiduoti į atliekų surinkimo aikšteles“, – paaiškino I.Kazakauskaitė.
Siūlo programėlę
Kad būtų patogiau susigaudyti, galima atsisiųsti mobiliąją programėlę.
Joje pažymėtos savivaldybių rekomenduojamos tvarkyti teritorijos, taip pat atliekų atidavimo vietos.
„Keičiasi mūsų vizija, misija. Turėtume orientuotis ne į surinktų tonų skaičių, bet į gyventojų sąmoningumą. Programėlė turėtų veikti visus metus, joje bus galima žymėti prišiukšlintas vietas, ir mes su savivaldybėmis galėsime aptarti, kurias sutvarkyti nelaukiant akcijos“, – kalbėjo komunikacijos projektų vadovė.
Klaipėdos regione planuojama ir daugiau projektų. Liepos pradžioje svarstoma organizuoti kopų smėlį sulaikančių tvorelių pynimo festivalį.
„Pajūrio regioninis parkas sako, žiūrėkite, mes turime mažai laiko, o jūs turite didelę savanorių bazę. Tad mes galvojame kurį nors savaitgalį ne tik rinkti šiukšles, bet ir pinti tvoreles. Gal turėsime ir mokymų apie ekologiją. Po akcijos „Darom“ sėsime apie tai pagalvoti“, – teigė T.Buivydaitė.
Naujausi komentarai