2014 metų rugsėjo 4-oji gali būti traukiama į Klaipėdos istorinės reikšmės datų sąrašą: šią dieną Jungtinės Karalystės Parlamento bendruomenių rūmuose (House of Commons) Londone Klaipėdos meras ir dviejų britų aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą, kuriame išdėstyti šių švietimo įstaigų jungtinio padalinio steigimosi Lietuvos uostamiestyje pagrindai.
Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, oficialus uostamiesčio bei Teesside universiteto ir Bradfordo kolegijos partnerystės įforminimas – beprecedentis įvykis, vainikuojantis pusantrų metų trukusį derybų etapą.
Kuriamas jungtinis padalinys bus pirmasis Jungtinės Karalystės, kurioje veikia per 200 universitetų bei kolegijų, aukštosios mokyklos filialas, įsteigtas kitoje Europos Sąjungos šalyje. Jungtinis fakultetas planuoja turėti per 6 000 studentų, kurių bent 60 proc. būtų iš kitų Rytų Europos valstybių. Šiandien 7 Klaipėdos aukštosiose mokyklose studijuoja apie 15 000 studentų.
„Laukia daug procedūrų ir darbų, tačiau jau dabar galime pasidžiaugti esminiu proveržiu įgyvendinant Klaipėdos kaip universitetinio miesto, Rytų Baltijos regiono lyderio ir pagrindinio Baltijos šalių traukos centro viziją. Šiuolaikiškos globalaus lygmens techninių sričių žinios bei įgūdžiai, kurių visi norintieji galės įgyti uostamiestyje, neabejotinai taps didžiule paspirtimi bei naujų idėjų šaltiniu aktyviam regiono verslui. Tai suteiks didžiulį paskatinimą ir naujoms į intelektualią darbo jėgą orientuotoms investicijoms. Miesto ant bangos vardas iš įkvepiančio šūkio turi tapti realybe“, – akcentavo V. Grubliauskas.
Britų aukštosios mokyklos jungtinio padalinio kūrimą Klaipėdoje planuoja keliais etapais, o nuolatinių inžinerinių ir informacinių technologijų specialybių bakalauro bei magistro bei į vietos verslo poreikius orientuotų profesinių studijų programų startą numato 2016-ųjų rudenį.
Ketinimų protokolą kartu su Klaipėdos meru pasirašė Teesside universiteto vicekancleris prof. Grahamas Hendersonas ir Bradfordo kolegijos generalinis direktorius Andy Welshas. Anot britų aukštųjų mokyklų atstovų, antrojo tokio projekto Baltijos šalyse nėra ir jis skiriasi nuo dažnų sumanymų bendradarbiauti su Didžiosios Britanijos universitetais, faktiškai apsiribojant formaliomis sutartimis.
Klaipėdos miesto savivaldybė imasi tarpininkės vaidmens ir koordinuos naujųjų partnerių bendravimą su Švietimo ir mokslo ministerija, kitomis šalies institucijomis bei privačiu sektoriumi.
Siūlydamos savo paslaugas, studijų ir profesinio rengimo įstaigos ketina prisidėti įgyvendinant tiek Klaipėdos švietimo, tiek miesto ekonominės plėtros strategiją.
Teesside universiteto Klaipėdos padalinys ketina vykdyti bakalauro ir magistrantūros studijų programas, atitinkančias vietos, regiono bei nacionalinės ekonomikos poreikius. Be kita ko, universitetas planuoja tapti traukos objektu NVS šalių studentams. Bradfordo kolegijos Klaipėdos padalinys siekia tapti pirmąją privačia profesinio rengimo mokykla Lietuvoje ir kvalifikacijos kėlimo kompetencijos centru regiono įmonėms.
Naujieji uostamiesčio partneriai tikisi ne tik kelti profesinio rengimo ir juo grindžiamo aukštojo išsilavinimo lygį bei įgyvendinti darbdavių interesus, bet ir prisidėti prie emigracijos slopinimo bei Klaipėdos, kaip akademinio miesto, kūrimo, dalyvauti plėtojant menų ir naujųjų kūrybinių verslų inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ veiklą. Ateities vizija – tapti Jungtinės Karalystės mokymo centru ne tik Baltijos šalims, bet ir didesnei Rytų Europos daliai.
Naujausi komentarai