Nors uostamiestyje netrūko ketinimų bent trumpam reanimuoti Vasaros estradą, tačiau kol kas čia numatyti renginiai vyksta apverktinomis sąlygomis. Estrados prižiūrėtojų teigimu, jeigu nebus imtasi statinio atnaujinimo, kitąmet jame žiūrovams gali tapti pavojinga.
Pamiršo planus?
Jau kurį laiką mieste netyla kalbos dėl prastos Vasaros estrados būklės.
Vasarį savo pagalbą objektui siūlė ir grupė SEL, kuri uostamiestyje šiemet jau ketvirtąjį kartą surengs išskirtinio dėmesio sulaukiantį šou.
Tuomet grupės lyderis Egidijus Dragūnas buvo susitikęs su miesto vadovu ir estradą prižiūrinčių Žvejų rūmų direktoriumi Alvydu Juozu Lenkausku bei aptarė estrados paruošimą sezonui.
„Nėra jokių naujienų. Garsūs dainininkai lubų nenudažė ir suoliukų nesuremontavo. Kaip suprantu, bus tik užtrauktas tentas“, – paaiškino A.J.Lenkauskas.
Suoliukų remonto nepakaktų
Teigiama, kad šiemet Vasaros estrada nesulaukė jokių didesnių darbų. Kol kas jie ir neplanuojami, nes Žvejų rūmai neturi reikiamos sumos lėšų.
A.J.Lenkausko skaičiavimais, net ir nedideliam statinio atnaujinimui reikia daug pinigų. Esą už tris dešimtis tūkstančių eurų pavyktų sutvarkyti vos kelias eiles suoliukų.
„Suoliukų remontas gali mus apgauti ir pinigai gali būti išmesti į orą“, – grėsmes paaiškino pašnekovas.
Direktorius prognozavo, kad nesiėmus atnaujinimo darbų kitąmet žiūrovams skirtos estrados dalies jau nebebus galima eksploatuoti.
Pareiga nedžiugina
Žvejų rūmai, kaip Vasaros estrados prižiūrėtojai, esą stengiasi užtikrinti bent minimalią tvarką.
Kultūros įstaigos darbuotojai kasdien čia renka šiukšles, iš plytelių tarpų rauna žolę, šalina vamzdžius, surūdijusias vinis. Neseniai sutvarkytas ir režisieriaus bokštelis, stengiamasi uždažyti grafičius, pašalinti sulūžusius ir supuvusius suoliukus. Tokių šiuo metu esą yra trečdalis.
„Jie tik iš pirmo žvilgsnio atrodo geri, o iš tikrųjų – visus gali sulaužyti ir išmesti. Jeigu kitais metais jų neremontuosime, reikės beveik visus nuardyti“, – atskleidė direktorius.
Darbuotojams tokie darbai daug džiaugsmo neteikia.
„Ar kultūros darbuotojams reikia pjaustyti metalą, dažyti, pjauti žolės kalną, kai vienam ansambliui reikia natų, o kitam – klumpių“, – klausė A.J.Lenkauskas, pridurdamas, kad tokiems darbams trūksta ir pačių žmonių.
Niokoja ir gyventojai
Pabrėžiama, jog pasibaigus vasaros sezonui estrada, tikėtina, gali likti tokios būklės, kad Žvejų rūmų darbuotojai čia nebegalės plušėti ir dėl darbų saugos reikalavimų.
Estrados prižiūrėtojai pastebi, kad nemažai žalos statiniui padaro ne tik laikas, bet ir patys klaipėdiečiai. Jie nevengia čia palikti šiukšlių, esama ir vandalizmo apraiškų.
Šį pavasarį greta estrados buvo pastatytos dvi vaizdo stebėjimo kameros, tačiau jos ne visada gąsdina šiukšlintojus ar piktadarius.
Rengiasi ir valdžia
Pasirūpinti minėtu objektu buvo užsimoję ir valdininkai – jau parengta galimybių studija, kaip galima tvarkyti didžiųjų vasaros renginių buveinę. Tiesa, dar nėra apsispręsta, kuriuo keliu bus einama.
Šis klausimas buvo svarstytas senosios kadencijos tarybos kolegijos posėdyje, tada politikai labiau palaikė du siūlomus variantus.
Vienu iš jų numatoma išsaugojus esamus statinius suformuoti papildomas patalpas po dengta dalimi, medinius suolus pakeisti betoniniais, teritoriją aptverti tvora. Skaičiuojama, kad šiam variantui įgyvendinti reikėtų daugiau kaip 232 tūkst. eurų.
Pagal kitą variantą Vasaros estradą siūloma modernizuoti.
Numatyta panaikinti žiūrovams skirtą dalį, įrengti rekreacinę infrastruktūrą: lauko treniruoklius, erdves grupiniams užsiėmimams, lauko teniso ir kitus sporto aikštynus, atnaujinti inžinerinius tinklus, įrengti patalpas po dengta dalimi. Manoma, kad šie darbai atsieitų nuo 550 tūkst. eurų.
Naujausi komentarai