Statistika rodo, kad kyšius siūlyti dažniau linkę vyrai, siekiantys išvengti atsakomybės už įvairius KET pažeidimus – jiems, matyt, atrodo, jog vis dar galima „vyriškai susitarti“. Kyšius siūlantys asmenys neretai būna neblaivūs, galbūt ir tai sumažina jų suvokimą, kokia atsakomybė gresia už kyšio siūlymą.
Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius nė vienas taisykles pažeidęs vairuotojas nebandė „išsisukti“ pasiūlydamas kyšį pareigūnui. Tiesa – vienas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo Klaipėdos apskrityje pradėtas – neteisėtą atlygį asmuo siūlė už įrašo dėl vakcinacijos nuo COVID-19 suklastojimą.
Policijos pareigūnai ragina visų pirma nepažeidinėti įstatymuose numatytų reikalavimų ir taisyklių, o prasižengus – nebandyti išvengti atsakomybės. Už bandymą papirkti valstybės tarnautoją ar jam prilyginamą asmenį, pilietis gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu nuo ketverių iki septynerių metų.
Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai žmonių nepakantumą korupcijai skatina nuolat – kartu su socialiniais partneriais rengia įvairias prevencines antikorupcines priemones, tokias kaip „Švarus vairuotojas“ ar „Kyšis išpurvina“. Daug dėmesio skiriama bendravimui su moksleiviais ir jaunosios kartos nepakantumo korupcijai ugdymui.
Naujausi komentarai