Pereiti į pagrindinį turinį

Kitų žmonių nelaimė – pramoga

2017-05-03 02:00

Ar svarbiau ištiesti pagalbos ranką nelaimės ištiktam žmogui, ar mobiliojo ryšio telefonu fiksuoti ekstremalią situaciją? Tiesa pribloškia – užuot puolę padėti, dauguma tik pasimėgaudami skuba įamžinti širdį virpinančius vaizdus.

Aistra: kiekvieną kartą, kai viešumoje atsitinka kas nors siaubingo, atsiranda norinčiųjų užfiksuoti šiurpius vaizdus. Aistra: kiekvieną kartą, kai viešumoje atsitinka kas nors siaubingo, atsiranda norinčiųjų užfiksuoti šiurpius vaizdus.

Tarp girtuoklių – vaikas

Ši Gegužės 1-osios šventė kai kuriems Žardės rajono gyventojams įsimins ilgam.

Tie, kurie įvykį fiksavo telefonais, dar ir šiandien gali mėgautis savojo abejingumo įrodymu – įamžintu smurto prieš pareigūnus protrūkiu.

Tądien šalia tvenkinio klaipėdiečiai pastebėjo girtą kompaniją, aplink kurią šmirinėjo vos daugiau nei metukų vaikas.

Pirmuosius žingsnius žengianti mažylė pėdino neprižiūrima girtaujančios motinos visiškai šalia vandens telkinio.

Kažkuris tai pamatęs žmogus pranešė apie vyrų kompanijoje alkoholinius gėrimus gurkšnojančią ir vaiko neprižiūrinčią moterį bendruoju pagalbos telefonu.

Netrukus buvo atsiųstas policijos patrulių ekipažas. Pareigūnai pamatė šešis vyrus ir moterį.

Paaiškėjo, kad prieš kelis mėnesius iš šios moters jau buvo paimta dukra. Tąkart, kaip ir gegužės 1-ąją, motina buvo girta. Mergyte pasirūpino medikai.

Panašiais atvejais vaikas paimamas iš šeimos ir apgyvendinamas jam saugioje aplinkoje.

Kliuvo į veidą ir nugarą

Ir šį kartą pareigūnai paprašė moterį drauge su vaiku važiuoti į komisariatą.

Tai sukėlė didžiulį jos draugų pasipiktinimą. Girti vyrai puolė pareigūnus koneveikti.

Vos po kelių akimirkų vyrai nuo policininkų įžeidinėjimo perėjo prie aktyvesnių veiksmų. Pareigūnams neliko nieko kito, kaip sulaikyti pažeidėjus.

Tuo metu, kai patruliai segė antrankius ant žemės parverstiems dviem jiems pasipriešinusiems vyrams, kiti svaidėsi bjauriausiais žodžiais. O dar du puolė uniformuotuosius.

Vienas pribėgo prie policininko iš nugaros, spyrė ir trenkė į veidą. Kitas taikėsi antrajam pareigūnui į galvą.

Kilo nemenka sumaištis, riksmas, grumtynės.

Uniformuoti kovinių veiksmų žinovai suraitė mušeikas ir pasistengė, kad į policijos komisariatą būtų nugabenti du juos įžeidinėję ir du smurtavę vyrai. Dar du girtuokliai pabėgo.

Policijos komisariate paaiškėjo, kad policininkus mušė 32 metų neprižiūrimos mergaitės tėvas.

Alkoholio matuoklis įvertino jo apsvaigimo laipsnį 2,38 promilėmis.

Antrasis 24 metų vaikinas pasirodė besąs mažylės motinos brolis. Jis į alkoholio matuoklį įpūtė 2,65 promilės.

22 metų moteris pūstelėjo į matuoklį 1,39 promilės.

Jos dukra buvo nugabenta į Vaikų ligoninę, medikai apžiūrėjo vaiką, konstatavo, kad mergytė yra sveika.

Tada mažylė nuvežta į Sutrikusio vystymosi kūdikių namus.

Filmavo ir laidė replikas

Bet visa tai vyko vėliau, kai policininkai jau buvo sulaikę chuliganus ir sugebėję įsodinti į tarnybinį automobilį.

Incidentas pritraukė visą minią smalsuolių.

Kai ėmęsi vykdyti tarnybinę pareigą uniformuotieji buvo puolami ir mušami, būrys jaunų žmonių stebėjo situaciją, garsiai juokėsi, replikavo ir filmavo savo telefonais.

Kai kurie jų replikavo, esą pareigūnai be reikalo kabinėjasi prie žmonių, nė vienam stebėtojui nerūpėjo mažytė mergytė, kuri dieną leido apsupta girtų vyrų ir neblaivios motinos.

Nors policijos patruliams jokia naujiena patirti chuliganų išpuolius, aplinkinių pozicija juos gerokai įskaudino.

Smalsuoliai palaikė ne pareigūnus, o girtus ir agresyvius chuliganus.

Vakar abu sumušimus patyrę pareigūnai apsilankė pas teismo medicinos ekspertus. Sužeidimai buvo oficialiai užfiksuoti.

Prablaivėjimas chuliganams bus dvigubai nemalonus, jų laukia baudžiamoji atsakomybė už pasipriešinimą teisėtiems pareigūnų reikalavimams.

Ne gelbėjo, o filmavo

Rudenį Klaipėdos centre nuo medinio plausto į vandenį nusprūdo ir ėmė skęsti vaikas.

Tada jo draugai suskubo kviesti į pagalbą pro šalį einantį vaikiną.

Sugriebęs berniuką už drabužių jaunuolis pakėlė galvą, ketindamas prašyti, kad kas nors jam padėtų ištraukti į krantą sušlapusių drabužių gilyn traukiamą berniuką.

Tačiau vaikinas pamatė į jį nukreiptus mobiliojo ryšio telefonus. Smalsuoliams rūpėjo kuo greičiau užfiksuoti nelaimės vaizdus, bet ne patiems ištiesti pagalbos ranką.

Panašių istorijų kasdien patiria ir ugniagesiai gelbėtojai.

Operacijų vadovas Vytautas Kasparaitis neslėpė, kad piktos replikos, užgaulūs žodžiai labai neigiamai veikia ugniagesius.

"Dažnai susiduriame su girtais asmenimis, ne kartą, užuot kaip galima greičiau gesinę ugnį, būname priversti gintis nuo tokių žiūrovų agresijos", – atviravo V.Kasparaitis.

Nesėkmės kelia džiaugsmą

"Taip žmonės elgiasi visada. Jiems teikia didžiausią džiaugsmą, kai kas nors atsitinka policininkams. Visada atsiranda bent keli asmenys, kurie išsitraukia "mobiliaką" ir, įkišę vos ne į veidą, filmuoja. Atrodo, kad kuo policininkui blogiau, tuo daugiau žiūrovų patiria gerų emocijų. Pats neieškau internete tokių nufilmuotų vaizdų, bet kolegos yra jų rodę. Labai nemalonu, – teigė Klaipėdos Patrulių rinktinės Pirmosios kuopos vadas Sigetomas Olšauskas. – Sakyti, kad absoliučiai visi žmonės laiko mus priešais, negalėčiau. Man yra padėjęs žmogus, kurį pats prieš kelerius metus buvau sučiupęs ir perdavęs jo bylą teismui."

Tiesa, pareigūnas yra patyręs ir priešingų išgyvenimų.

Kartą Palangoje vydamasis nusikaltėlį jis buvo labai dėkingas praeiviui, kai supratęs pareigūnų veiksmų svarbą jis pakišo koją bėgliui ir taip padėjo jį sulaikyti.

"Dabar kiekvieną kartą, kai tik pareigūnai prieina prie asmenų ir ima spręsti kokius nors klausimus, kai kas tuojau pat išsitraukia telefoną. Matyt, žmonėms įdomu, kaip pakryps veiksmas. Paskui tokie vaizdai įkeliami į socialinius tinklus, "youtube" tinklą, pasipila komentarai, – teigė uostamiesčio patrulių rinktinės vadas Gedas Sakalauskas. – Mūsų visuomenei vis dar labai trūksta pilietiškumo. Kodėl taip yra? Vieni patys baiminasi būti apkaltinti netinkamais veiksmais, vyresni žmonės nuo sovietmečio stengiasi niekur nesikišti. Mūsų visuomenėje vyrauja abejingumas. Žmonės itin retai bando padėti policininkams. Vis dėlto kai taip atsitinka, mes stengiamės viešinti tokius atvejus ir būname labai dėkingi. Man atrodo, kad visuomenė keičiasi ir keičiasi į gerąją pusę."

Komentaras

Aurelijus Stanislovaitis

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras

Baudžiamoji atsakomybė numatyta už palikimą be pagalbos, kai gresia pavojus gyvybei. Bet atsakomybė gresia tik tam asmeniui, kuris sukėlė pavojų ar turėdamas pareigą rūpintis nukentėjusiuoju asmeniu, jam nepagelbėjo. Pareigą rūpintis turi priežiūros ir auklėjimo institucijų darbuotojai, tėvai, rūpintojai. Būna situacijų, kai grėsmė kyla pačiam žmogui, todėl jis negali padėti kitiems. Taip gali atsitikti gaisro atveju. Baudžiamasis kodeksas numato bausmę, jeigu žmogus mato, kad yra vykdomas labai sunkus nusikaltimas ir be svarbios priežasties nepraneša apie tai teisėsaugos įstaigai ar teismui. Jei asmuo eina pro šalį ir mato į pavojingą situaciją patekusį žmogų, jis turi tik moralinę pareigą padėti. Vienoje baudžiamojoje byloje turėjome situaciją, kai žmogus matė nuo laiptų nukritusį, susižalojusį, krauju pasruvusį asmenį, bet niekam apie tai nepranešė. Pagalbos nesulaukęs vyras mirė. Tada sprendėme apie nelaimę nutylėjusiojo atsakomybės klausimą, teko jį pasmerkti moraliai. Nužudymo bylose dažnai susiduriame su situacijomis, kai apie matytą žmogžudystę jos liudininkai nepraneša. Net smurtinės mirties atveju ne kiekvienas ryžtasi paskambinti policijai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų