Pereiti į pagrindinį turinį

Baltijos jūroje intensyviai ieškoma minų

2010-09-01 19:41
Baltijos jūroje intensyviai ieškoma minų
Baltijos jūroje intensyviai ieškoma minų / KAM nuotr.

Pirmadienį prasidėjęs tarptautinių išminavimo pratybų jūroje „Atvira dvasia 2010“ jūrinis etapas tęsiasi.

Antradienį prie operacijos prisijungus Prancūzijos laivui „L’aigle“ šiuo metu visi 16 pratyboms planuotų laivų ir trys narų komandos intensyviai dirba „Atvira dvasia 2010“ operacijos rajonuose, kur ieško nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karų bei pokario laikotarpio jūros dugne likusių jūrinių minų.

Belgijos „Aster“ ir Lenkijos „Flaming“ minų paieškos ir nukenksminimo laivai šių pratybų metu raportavo aptikę po vieną Antrojo pasaulinio karo vokiškos jūrinės minos inkarą. (Minos inkaras – minos vežimėlis, išmetamas iš laivo kartu su mina, kuris  nugrimzdęs į dugną atlieka jūrinės minos inkaro paskirtį).

Bendras pratybų „Atvira dvasia 2010“ operacijų plotas – 350 kvadratinių jūrmylių (1 jūrmylė –1852 m). Vandens gylis operacijos rajonuose 30–60 m.

Pratybose dalyvaujantys laivai ir narų komandos yra suskirstytos į keturis tarptautinius karinius vienetus, kuriems vadovauja du Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų karininkai, vienas Norvegijos ir vienas Estijos karininkas.

Galutiniai operacijos rezultatai, išvalytas jūros dugno plotas, jūroje aptiktų ir sunaikintų minų ar kitos karinės amunicijos skaičius bus žinomi ir paskelbti pasibaigus pratyboms.

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų organizuojamos tarptautinės išminavimo pratybos „Atvira dvasia 2010“ (angl. „Open Spirit 2010“) Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vyksta rugpjūčio 27–rugsėjo 8 dienomis.

Pagrindinis pratybų „Atvira dvasia 2010“ tikslas – sumažinti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų keliamą pavojų saugiai laivybai. Pratybomis taip pat siekiama skatinti dalyvaujančių šalių tarpusavio pasitikėjimą ir bendradarbiavimą, didinti pratybose dalyvaujančių laivų įgulų, štabo karininkų ir vadovybės įgūdžius.

Šiose pratybose dalyvauja 16 karinių laivų ir  trys narų komandos iš dešimties valstybių: Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos. Lietuvai atstovaus trys laivai – minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52) bei patruliniai laivai „Žemaitis“ (P11) ir „Aukštaitis“ (P14).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų